pátek 19. dubna, 12:57 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co dnes vaříte? (2)

Datum: 28.10.2012 20:33
 

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 01.01.2024 17:39
     
    img_20240101_162158.jpg

    Hovězí s knedlíkem, omáčka bude zítra. My držíme luštěninovou polívku, dnes čočková, ale ještě jsme nezbohatli tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dnes vaříte? (2)

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 02.01.2024 08:20
     

    Holky, máte ty knedlíky nádherně nadýchané, já vyrobila takové vetřelce... tvarem děs a asi bylly i blbě vykynuté. Ale dělala jsem je podruhé v životě, protože v obchodě ani kus, tak jsem byla donucena.

    děláte z hrubé nebo polohrubé?

    Děkuji.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 02.01.2024 09:30
     

    Hele, Anavi a strávníci je snědli? Jestli jo, tak se na nějaký "dyzajn" vyprdni winking smiley

    Knedlíky jsem dělala z hrubé mouky, teda myslím, protože to bylo v minulém století grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 02.01.2024 09:53
     

    Anavi, já dělám poslední dobou raději z polohrubé, někdy namíchám napůl s hrubou, zdají se mi lepší.

    Na droždí taky závisí výsledek, někdy kynou blbě a výsledek je taky prapodivný.

    A nedávno jsem spěchala, tak jsem udělala knedlíky z prdopeče (mamka je tak dělala často a s dobrým výsledkem) a byl to děs, byly tuhé, že jsem druhý den udělala k omáčcce raději těstoviny.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 02.01.2024 09:58
     

    Tak neměli zbytí smiling smiley, nic jiného nebylo. winking smiley

    cancourek napsal(a):

    Hele, Anavi a strávníci je snědli? Jestli jo, tak se na nějaký "dyzajn" vyprdni winking smiley

    Knedlíky jsem dělala z hrubé mouky, teda myslím, protože to bylo v minulém století grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 02.01.2024 09:59
     

    já měla dva malé šišky, tak je dnes k večeři dojíme... nejsou špatný, ale rozhodně to není žádný "obláček", spíš prostě člověk musí kousat.

    SPIKE napsal(a):

    Anavi, já dělám poslední dobou raději z polohrubé, někdy namíchám napůl s hrubou, zdají se mi lepší.

    Na droždí taky závisí výsledek, někdy kynou blbě a výsledek je taky prapodivný.

    A nedávno jsem spěchala, tak jsem udělala knedlíky z prdopeče (mamka je tak dělala často a s dobrým výsledkem) a byl to děs, byly tuhé, že jsem druhý den udělala k omáčcce raději těstoviny.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 12:23
     

    Anavi, kupované knedlíky jsou "obláčky", proto je nekupuji. Ty hned vsáknou omáčku a je z toho hnusná kaše.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 12:24
     
    416872653_343802181749683_5733987395954334392_n.jpg
    Další fotografie:

    Ovarová polévka s kroupami

    Zeleninová omáčka s tofu a těstovinami

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 13:49
     

    Já měla napůl s polohrubou, protože hrubá došla. A usnula jsem s dítětem, takže překynuly. Nakonec to šlo. Mívám opačný problém - uspěchám kynutí - a to pak prasknou. Což je mi srdečně jedno, vařím na pařáku. Jinak obsáhlý článek najdeš v Kuchařce pro dceru, stačí vygooglit.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 14:23
     

    Manco, mně prasknou docela často. Je to nepříjemné, ale na jednotlivých plátcích to moc vidět není, tak to neřeším.

     

    V hospodě jsme knedlíky vychytaly (opravdu s -y-, chlap tam žádný nebyl). Dělali jsme vždy ze 7kg mouky, měly jsme změřeno, kolik vody (a trošku mléka), koik droždí, vajíček, housky... Potom byly ukázkové. Nejdřív jsme je vařily ve vodě, později jsme měly konvektomat a tam se dělaly v páře. Byly potom pěkné, nepraskaly, stačilo je jen propíchat, aby se nesrazily. Balily jsme je do potravinářské fólie a měly je na několik dní.

    Doma je dělaám od oka, možná by nebylo od věci si taky vše vážit či měřit.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 14:33
     

    Spike a nedělaly jste pravé hospodské ze sodovky? Moje tchyně ani jiné nedělala, pouze ze sodovky. Naučila jsem se je taky a jiné nedělám. I když z kvasnic můžu, máma jiné nedělala. Když mám chuť, tak si malý kynutý koupím. Muž, než by jedl kynuté z kvasnic si oloupe raději sám brambory. grinning smiley Jj. to jsou chutě a zvyky. smiling smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 16:10
     

    Alenko, my jsme byly obě, co jsme vařily, znalé jen domácí kuchyně. Zpočátku jsme kupovaly knedlíky v lahůdkárně, kde jsem brala i jiiné věci. Často jsem tam seděla a čekala, až knedlíky dovaří. Postupně jsme si na knedlíky ve velkém troufly.

    Moje babička myslím zadělávala knedlíky sodovkou.

     
  • Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 16:19
     

    Já to měla dneska odfláknutý a jednoduchý. Byla jsem včera pro chleba, jediné, co tu nebylo a narazila jsem na brambory- ve slevě - stará česká klasika - pozůstatky z Vánoc - keřkovské rohlíčky. Jsou to chutné brambory.Stará česká sorta, výborné na saláty. Moc se nepěstují, mají nízkou výtěžnost a dost trpí na choroby. Doma už maso nikdo moc nechtěl, tak se usneslo, že budou brambory s tvarohem s pažitkou a máslem. Byla to změna.

    Ke knedlíkům. Ve špitále se vařily hodně. Byly i konvektomaty, je pravda, že v nich knedlíky nepraskají a je to celkově jednodušší ale výsledný produkt je dost rozdílný od vaření klasicky ve vodě. Knedlíky jsou sušší, drobivé. A u ovocných blbounů, jak se tu říká, je to podle mě chuťový rozdíl třídy. Doma se moc nejedí ale když na to dojde, tak všichni ocení domácí vařené ve vodě. U kupovaných všem vadí právě ta suchost. Na prodej to žádná firma nevaří klasicky. Dost se i šetří houskou.

    Spike, já už váhu vytáhla. eye rolling smiley Má to něco do sebe ale hlavní důvod je množství. Jsem rozjetá na vaření pro víc lidí.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 16:32
     

    Regino, do knedlíku vařených v páře v konvektomatu jsem dávala trošku víc droždí a hotové jsem balila do mokrých utěrek. Potom byly dobré a měkké jako z vody.

    Já jsem si na ten kovektomat rychle zvykla a dělala jsem v něm snad všechno, bylo to pohodlné vaření. Jen tedy např. řízky, které nám tam doporučovali dělat (že stačí je jen lehce stříknout olejem a upéct vlastně nasucho), jsem dělala klasicky v oleji ve friťáku nebo na pánvičce. Jinak jsem tam dávala péct maso, omáčky, které jsem nejdřív nachystala na sporáku a potom je tam dala dodělat, ovocné knedlíky, karbanátky či holandské řízky - ty jsem nejdřív opekla na oleji na pánvi a potom jsem je tam dala dopéct, aby byly propečené celé a už se nepálily na oleji, pekla jsem tam vánočky, lité buchty ap.... super vynález a pomocník.

     
  • Status: expert

    Re: Co dnes vaříte? (2)

    Datum: 03.01.2024 16:47
     

    Spike, ty utěrky nás nenapadly. A asi by to ve velkém množství najednou bylo neproveditelné.Stará škola kuchařek prostě knedlík bez vody odmítala. Já nejsem milovník ale abych pravdu řekla, třeba mně a dceři chybí na těch konvektomatových ten jakoby trošku sliz na povrchu. Ve špitále jsme i knedlíky prodávali a jsou asi lidé, kteří to nějak rozlišují, protože se ptali proč je máme trochu jiný než ty kupovaný. Ale myslím, že vzhledem k jednoduchosti nová generace přejde na konvektomaty zcela. Je to skutečně velká úspora a šikovná věc. Co se týče řízků, souhlas. Vyrobit v tom nejdou. Ani v těch nejdražších modelech se spoustou vychytávek. Ale na dodělání karbanátku atd je to k nezaplacení. Šikovný je i na diety, které nemůžou smažené. Dají se v tom udělat docela dobré neobalené mleté produkty. Je to pro strávníky zpestření.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.