pondělí 8. března, 04:50 Svátek má Gabriela
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..

Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co dnes vaříte? (2)

Datum: 28.10.2012 20:33

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další. winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: bosk

Re: Co dnes vaříte? (2)

Datum: 20.01.2021 16:54

SPIKE napsal(a):

Kmínová polévka, vařila jsem ji poprvé v životě a asi i naposled, ten kmín mi tam docela vadil. winking smiley

Fazole - vařil přítel, druhý den jsem je víc zahustila a přidala zeleninu.

Do kmínky dávám drcený kmín,taky nám ten celý vadil.

• Autor: Reklama

• Status: expert

Datum: 20.01.2021 18:19

Musí být s celým kmínem, já ji miluju a v hotelu když ji vařil Filip tak nokdy nezbylo ani na personál, všechna se prodala:-)

• Autor: kaaj

Datum: 20.01.2021 18:53

celý kmín je u nás důvod k hádce. dědek tam sypne ,až je černo . nesnáším to i když drcený a ve slušné míře můžu . spinning smiley sticking its tongue out

Datum: 20.01.2021 18:57

dnes ten dotyčný donesl z obchodu syrové sádlo . o to nic , ale bylo to nakrájené na 2cm kostky. takže jsem musela každou ještě nakrájet na menší . dobrá práce.. no ale škvarky i sádlo tentokrát chutné . minule jsme škvarky vyhodili . -

• Autor: bosk

Datum: 20.01.2021 20:49

kaaj napsal(a):

dnes ten dotyčný donesl z obchodu syrové sádlo . o to nic , ale bylo to nakrájené na 2cm kostky. takže jsem musela každou ještě nakrájet na menší . dobrá práce.. no ale škvarky i sádlo tentokrát chutné . minule jsme škvarky vyhodili . -

My jsme naposled měli ze škvarků jenom drť,tak jsme je pomleli na škv.pomazánku.

• Autor: alenak
    Status:

Datum: 20.01.2021 22:56

kupovala jsem v Kaufu syrové sádlo před vánocemi a škvarečky i sádlo byly výborné, jako dlouho ne...

dnes jsem si udělala pro sebe krupicovou kaši s grankem, to byla rychlovka grinning smiley mls smiley

• Autor: SPIKE

Datum: 21.01.2021 06:32

bosk napsal(a):

SPIKE napsal(a):

Kmínová polévka, vařila jsem ji poprvé v životě a asi i naposled, ten kmín mi tam docela vadil. winking smiley

Fazole - vařil přítel, druhý den jsem je víc zahustila a přidala zeleninu.

Do kmínky dávám drcený kmín,taky nám ten celý vadil.

V receptu byl psaný celý, nechat ho na sádle, až začne praskat. No a já s ním nešetřila. winking smiley Příště dám určitě drcený.

Jinak mám kmín ráda - na vepřové pečeni, kachně, v chlebu... Do jiných jádel dávám spíš ten drcený.

• Autor: Anavi

Datum: 21.01.2021 08:10

O víkendu jsem pekla kachnu... 6 hodin na 120 stupňů... a to vám teda byla dobrota. Většinou to dávám "na plné pecky", tohle pomalé pečení jsem zkoušela poprvé, a vyplatilo se. thumbs down Masíčko jak dort.winking smiley

No a abych tu "nálož" masa vyvážila, tak dnes jen dušená mrkev s bramborem.

• Autor: babkaela

Datum: 25.01.2021 20:04

Anavi, kachna i husa pečená pomalu je opravdu úplně jiný level. Mnoho let to jistila remoska, ale ... obě odešly (malá i velká), v troubě se teprve na stará kolena učím péct maso i ostatní (sladká jídla - žemlovka, rýžový nákyp), je to docela vopruz.

U nás v týdnu byla polévka - hlívovka mls smiley , jen místo masoxu byl vývar z vepřových kostí, příště by to chtělo trošku víc mleté papriky a o kapku víc zahustit, vychytám, Tonda si dala dvojitou porci, musela jsem ji přesvědčit, že jsou to "šítaké", jen dědek měl tisíc dotazů a kaců - chtělas koupit jiné "hříbky", ty co říkáš jsou tmavé .... kopnout ho do zádele angry smiley , ale chutnala mu, následovala čočková, vývarovka s krupicovými nočky a zeleninou (bez celeru, vyvyřené jen sušené celer. řapíky - ty skorosnaše nedělají problém, na celer má alergii), dnes byla "ludrácká" z pytlíku - francouzská - nestíhala jsem hlídat štěnda (2 různé domy) a vařit.

Další byla žemlovka, znojemská omáčka s vepřovým a rýže, rajská s plněnými paprikami a hous. knedlíkem, maso na nádivce (jakovelikonoční), vepřovohovězí guláš - ten byl i dnes, Tonda ho měla s těstovinami.

Zítra bude zeleninová polévka, játrová omáčka (játra na nudličky, ne strouhaná) a rýže, sterilovaný okurek.

• Autor: SPIKE

Datum: 25.01.2021 20:14

142121260_10216234117399826_3628122045077429761_n.jpg
    Další fotografie:

Čočková polévka (se zelninou a pohankou)

Bramborový salát a řízečky z panenky

Datum: 25.01.2021 21:06

Teď vařím uzenou polévku s kroupami a čočku nakyselo.

Ta distančka ze mě udělá ještě pořádnou kuchařku.

Datum: 26.01.2021 07:35

včera pečenýl bůček , brambor , zelí - ale já si nenápadně vzala zelový salát . nějak mi to zahuštěné zelí nejede. dědek ve 12 zalehne , tak se to dalo zaměnit . winking smiley

• Autor: cancourek
    Status:

Datum: 26.01.2021 08:05

Dnes bude zelňačka a halušky se zelím a uzeným. Když už zelí, tak vrchovatě winking smiley grinning smiley

Datum: 26.01.2021 08:48

U nás zelí vařím plný velký kastrol a stejně je ho pořád málo. winking smiley

Kluci mají rádi teda i syrové kysané. thumbs down

• Autor: babkaela

Datum: 26.01.2021 15:47

Anavi, syrové kysané zelí je stejně úplně nej thumbs down thumbs down thumbs down , Céčko se vařením umenšuje (blbé slovo, vím, tady by se hodilo spíš "poločas rozpadu") - moje máma dělávala zelný salát z kysaného zelí, vím, že tam byla na drobno nakrájená a "přeškvařená confused smiley " slanina, do sklovata cibulka, ocet, cukr - nějak nedošlo na to, abych rcp. pochytila - moje blbost stydlin smiley , bylo to víc než mls smiley mls smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Banánový džem Saláty Perníčky

Posílám recept na něco naprosto úžasného. Nejlepší je tento pamlsek na opečeném toustovém chlebu s máslem. Takže:Na 4 sklenice po 350 ml850 g banánů (

Autor: Majka - 13.08.2006 22:09
Rubrika: Konzervace - Komentářů: 32

Na přání píšu recept na salát z pečených paprik:Papriky upeču za občasného otáčení v troubě tak, až slupka zhnědne a odděluje se od dužiny. Papriky za

Autor: Mona - 19.09.2006 11:48
Rubrika: Studená kuchyně - Komentářů: 30

Měla jsem dilema, kam tuhle diskuzi vrazit, jestli do vaření nebo do šikovných ručiček. Protože ale tohle téma je spíš o umu, je zde. Kolem vánoc a

Autor: hespa - 14.12.2007 16:23
Rubrika: Šikovné ručičky - Komentářů: 77
Blog: INDIE 2014 (1.část) - Dillí INDIE 2015 (4.část) - Váranasí  

Ani nevím, co jsem od návštěvy Indie čekala, ale v každém případě mě tato země zaujala i překvapila. Letěla nás tam malá skupinka 8 turistů a jedné pr

Autor: SPIKE - 04.02.2015 01:29
Rubrika: Indie - Komentářů: 5

INDIE 2015 - Váranasí A zase jeden den strávíme jízdou v mikrobusu. Přesunujeme se z Jaipuru do Dillí. Provoz je nepředvídatelný, prot

Autor: SPIKE - 15.02.2015 00:48
Rubrika: Indie - Komentářů: 3

Galerie: Palmový cukr Dobroty od Rýna  
  Palmový cukr
Autor: SPIKE - 07.04.2017 08:53
Rubrika: Kambodža - Komentářů: 12
Dobroty od Rýna
Autor: SPIKE - 01.10.2017 02:20
Rubrika: Německo - Komentářů: 5

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.