pátek 19. dubna, 04:57 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co děláte z jablek?

Datum: 13.11.2009 18:53
 
jabl_kn_od_majdyv.jpg

Nevím, jestli tady už nějaká podobná diskuze není, ale napadlo mě, že je teď období jablek a určitě mnohé z nás přemýšlí, co s nima. Já jsem nedávno zkoušela recept z l. diskuze na Jablečné knedlíčky a musím říct, že je pochválil i můj manžel, ketrý na sladký moc není. Takže tady je :

 

Jablečné knedlíčky

500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....)

 

Recept je zkopírovaný a fotečku jsem z dovolením taky " uloupila " vedle. Nevím jak vy, ale já když to vidím, tak nějak víc mě to naladí, abych to zkusila.

Ještě jednu maličkost, když byly jablíčka moc šťavnatý, tak jsem je trochu vymačkala.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 7 z 8
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 26.10.2022 19:10
     
    312318720_535128985106127_4035427673001187454_n.jpg

    170 kg nonet a z toho 112 l moštu. Pasterizováno na 70 °C na 20 minut. tak snad to chvíli vydrží.

    Dělaly jsme s kámoškou napůl.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte z jablek?

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 07:59
     

    Taky mám pár sklenic.Vydrží to dlouho.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 08:57
     

    Vydrží to, než se vypije, to tak dlouho není. My letos dělali asi 50 litrů, přidáváme ještě kyselejší jabka. Zavařila jsem asi 10, vypilo se a rozdalo. Dávala jsem ale jen trhaná. Padaná šla na jabkovici, asi 300 kilo, tak to snad na pár let bude. Oba stromy nonet jsou špatné, musím sázet a doufat, že to chvíli vydrží. Mám objednaných asi 15 stromů, spíš švestky.

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 09:52
     

    Gábi, prosím o sdělení, zda se jablka na knedlíčky loupou. Taky se nám urodilo a strouhat je na štrůdl, to jich moc nezlikviduji a u nás už ani nejde na odbyt. Bohužel ani kvalitní studený sklep nemáme. Knedlíčky zkusím. Já sice s cukrem nemůžu, ale už jsem si na sladidla zvykla, budou knedlíčky - loupat je, to se mě moc nechce. please smiley confused smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 18:21
     



    Alenka napsal(a):

    Gábi, prosím o sdělení, zda se jablka na knedlíčky loupou. Taky se nám urodilo a strouhat je na štrůdl, to jich moc nezlikviduji a u nás už ani nejde na odbyt. Bohužel ani kvalitní studený sklep nemáme. Knedlíčky zkusím. Já sice s cukrem nemůžu, ale už jsem si na sladidla zvykla, budou knedlíčky - loupat je, to se mě moc nechce. please smiley confused smiley

    Alenko, jsou loupaná. Ale půl kg je málo, to máš tři velký jablka. Vyzkoušej a uvidíš. Když jsou hodně šťavnatý, trochu vymačkám. Musíš nakonec dobře ochutit. Já dávám cukr, skořici a mleté vlašské ořechy a poleju máslem. mls smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 19:35
     

    Gabčo, zkoušela jsem podle tvého rcp. a moc chutnalo. mls smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 19:48
     



    alenak napsal(a):

    Gabčo, zkoušela jsem podle tvého rcp. a moc chutnalo. mls smiley

    To jsem ráda a přitom je to tak jednoduchý viď?

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 20:16
     

    Gábi díky za odpověď. Budu muset překonat lenost a jablíčka oloupat. Až jablečné knedlíčky vyrobím, určitě napíšu, jak jsem je nachutila se sladidlem. A oříšky . sypu i jiné výtvory, např. šišky plněné špenátem - mražený výrobek z Lidlu. Jenže ty nejsou kyselé a nemusí se sladit. Jablkové knedlíčky se osladit budou muset. mls smiley .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 20:25
     
    img_20221027_163550.jpg

    U nás dnes taky byly. Dala jsem trojnásobek pro dva dospělé a malé dítě. Přiznávám, že půlku jsem sežrala já, možná víc. Ze šlupek byl čaj. První várka ještě kulaté, pak už jen noky, šlo to rychle. Bylo by dobré dát navrch zakysanku nebo tvaroh, ale doma to nejedí a pro sebe se mi to nechtělo rozdělávat.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 27.10.2022 20:35
     

    Já si právě přidávám zakysanku, to mi jede mls smiley

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.10.2022 20:15
     

    U nás byly dnes k obědu jablíčkové knedlíky. Bohužel nikoho nenadchly. S cukrem jsou průměrné chuti, ale s umělým sladidlem je to bída. určitě se nestanou pravidelným pokrmem. Pokorně se vrátím k jahodám zabaleným do tvarohového těsta..Tyto knedlíky jsou mnohem dražší, ale alespoň si pochutnáme. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.10.2022 20:20
     

    X-krát štrúdl. grinning smiley

    Ale dělala jsem minulý týden povidla, křížaly, kompot (ten jen na rychlou spotřebu, co hned sníme).

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.10.2022 22:02
     

    Alenko já balím do tvarohového těsta i jablka. To mi chutná, ale děti chtějí jen těsto. Tohle mi starší dcera snědla, ale musela jsem dost ocukrovat. Takže nevím no. Je to rychlejší, ale knedlíky lepší.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.10.2022 22:40
     

    Já je teda nikdy nedělala k obědu, ale jen tak ke kafi. A opravdu chtějí hodně ochutit, tj. cukr, skořice a mleté oříšky a zalít máslem. Mně chutnají, ale každému asi ne. Kolegyním taky chutnaly, ale věřím, že s umělým sladidlem to nebude nic moc.

     
  • Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.10.2022 23:05
     

    Gabčiny jablkový knedlíky dělávala synovi paní, která mi ho občas hlídala.Když jsem ho k ní dovedla, tak se ptala. Co budeme, Kubošku, vařit. Skoro vždycky chtěl ty knedlíky. Já to předtím neznala a nedělala. Ale jak nejsem na sladký, tak tohle mi docela se skořicí chutnalo. Já tomu říkám kluzáci. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.