pátek 29. března, 08:46 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co děláte z jablek?

Datum: 13.11.2009 18:53
 
jabl_kn_od_majdyv.jpg

Nevím, jestli tady už nějaká podobná diskuze není, ale napadlo mě, že je teď období jablek a určitě mnohé z nás přemýšlí, co s nima. Já jsem nedávno zkoušela recept z l. diskuze na Jablečné knedlíčky a musím říct, že je pochválil i můj manžel, ketrý na sladký moc není. Takže tady je :

 

Jablečné knedlíčky

500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....)

 

Recept je zkopírovaný a fotečku jsem z dovolením taky " uloupila " vedle. Nevím jak vy, ale já když to vidím, tak nějak víc mě to naladí, abych to zkusila.

Ještě jednu maličkost, když byly jablíčka moc šťavnatý, tak jsem je trochu vymačkala.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 04.10.2013 21:51
     

    zrovna dnes jsem dělala jablečný kompot mls smileymám ho taky ráda ještě za tepla winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte z jablek?

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 04.10.2013 21:54
     

    .... Los ještě, když mám, přidám půlený švestky, skořici mls smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 04.10.2013 22:13
     

    jablek je u nás letos málo, asi odpočívají po loňské nadúrodě. Na Valašsku skončí nadbytečná jablka v bečce drinking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 14.10.2015 18:52
     
    1-jablecne-ruze.jpg

    Prý už to koluje po netu dlouho, já to objevila nedávno a moc se mi to líbí? Zkoušela jste některá?

    [nejedle-recepty.blogspot.cz]

    [www.facebook.com]

    [extrastory.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil gabca (14.10.2015 19:03)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 12:31
     
    dsc03432.jpg
    Další fotografie:

    Dala jsem do galerie, ale dám i sem.

    Myslela jsem si, že to bude rychlejší. Ale chuťové jsou moc dobré. mls smiley

    Pomazávala jsem brusinkovou marmeládou a po přehnutí na polovinu máslem a skořicí s cukrem.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 13:21
     

    Gabčo, nespletli se v tom receptu, že se to peče 40 minut ? eye popping smiley Nebo jo?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 13:26
     
    dsc03406 (3).jpg



    Amee napsal(a):

    Gabčo, nespletli se v tom receptu, že se to peče 40 minut ? eye popping smiley Nebo jo?

    Já to pekla necelýchi 35 min, na 170 °C. A pekla jsem to v teflonový formě.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 13:28
     

    Týjo..to vypadá móóc žravě..nevím, jestli by se mi s tím chtělo matlat..Máš je moc hezké.. flower smiley

    Já mám právě jednu várku nastrouhaných v hrnci..Očesali jsme strom a takové ty na´tuklé, malé atd ..hned zpracovávám. Zavařuju jen ve vlastná šťávě..Zbytek stroudaných co už nedalo sklínku, pár na plátky jsem svařila s rozinkama a kořením a zavařila pudink...už chládne..se šlehačkou a čokoládou.. mls smiley už se na ně těším.. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 13:31
     

    Na tyhle růžičky jsou spotřebovala jen 3 jablka. A růží je celkem 9. To když z 500g těsta upeču štrůdl, mám z něj dvě šišky a spotřebuju aspoň 10 jablek. winking smiley

    Ale chtěla jsem to vyzkoušet. Ségra mě zaúkolovala, že to pak zkusí s dětma na vaření. No, to jí moc nezávidím, je to docela na zručnost. Tak jsem zědavá jak to budou patlat. grinning smiley Ale určitě by to šlo i se slaninou a sýrem. To by pro ně bylo jednodušší.

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 16:39
     

    Gábi, jsi šikulka, růžičky jsou opravdu krásné. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.10.2015 16:54
     

    U nas z jablek 'leti' nejvic dren. Svarit jablka s trochou skorice a trtinoveho cukru,dat do tvoritek na led a soupnout do mrazaku.

    Gabco,obdivuji tvou trpelivost,vypada to skvele. Ale delat to nebudu,praskla bych s tim za chvilku do kouta. stydlin smiley smiling smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 19.10.2015 10:57
     

    Gabčo, mooooc pěkný, asi to zkusím! já zas trpělivost docela mám thumbs down winking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 19.10.2015 12:02
     

    kompůtek mls smiley mls smiley mls smiley se skořicí - horký na zahřátí - jen bez cukru, jablíčka mám sladký dost. málokdy stihne vystydnout grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Jinak povidla, džus, kompot do sklenic, strouhaný na štrůdl, jablíčkovou nutelu i dětskou přesnídávku.

    žemlovku- byla předevčírem, lívance se strouhaným jablkem v těstě - budou asi zítra, kynuté knedlíky s jablkem uvnitř, rozmačkané jahody navrch, muffiny s jablky a práškem do perníku (prvně to byl omyl, od té doby jinak nedělám winking smiley winking smiley winking smiley), perník, štrůdl - včera jsem na něj trošku zapomněla, tak je trošku přičmoudlej - ale od toho je přeci moučkovej cukr, né grinning smiley grinning smiley grinning smiley , koláč s jablky a čímkoliv a žmolenka

    Ty jablečné knedlíčky z úvodu jsem taky zkoušela, byly moc dobrý, ale nakonec jsem se vrátila k těm klasickým kynutým

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 05.08.2017 18:07
     

    Děvčata, poraďte, jak děláte jablečný povidla? V troubě? A vůbec, jaký ingredience a postup. love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (05.08.2017 18:08)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 05.08.2017 21:45
     

    Jdou udělat zavařený strouhaný jablka na štrůdl i z letňáčů? Nebo to má třeba moc vody nebo nějaký jiný důvod, proč by to nešlo?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.