pátek 29. března, 13:55 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co děláte z jablek?

Datum: 13.11.2009 18:53
 
jabl_kn_od_majdyv.jpg

Nevím, jestli tady už nějaká podobná diskuze není, ale napadlo mě, že je teď období jablek a určitě mnohé z nás přemýšlí, co s nima. Já jsem nedávno zkoušela recept z l. diskuze na Jablečné knedlíčky a musím říct, že je pochválil i můj manžel, ketrý na sladký moc není. Takže tady je :

 

Jablečné knedlíčky

500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....)

 

Recept je zkopírovaný a fotečku jsem z dovolením taky " uloupila " vedle. Nevím jak vy, ale já když to vidím, tak nějak víc mě to naladí, abych to zkusila.

Ještě jednu maličkost, když byly jablíčka moc šťavnatý, tak jsem je trochu vymačkala.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 13.11.2009 19:04
     
    dsc01677.jpg
    Další fotografie:

    Ještě jeden rychlý a nepečený jablkový dort. Určitě ho taky děláte.

     

    Jablečný dort

     

    - 1kg jablek

    - 2 -3 lžíce cukru

    - vanilkový cukr

    - 1 vanilkový pudink

    - pomerančová šťáva nebo pomer. džus

    - šlehačka

    - piškoty

    - čokoláda nebo granko

     

    Jablka oloupeme a nakrájíme na kostičky. Přidáme trochu vody, cukr a povaříme do poloměkka. Mezitím si do dortové formy naskládáme piškoty, trochu zakapeme šťávou nebo džusem. 2 vanilkový pudink uvaříme ve 1/2 l pomerančové šťávy ( silnější koncentrát ) nebo v pomeranč. džusu. Po uvaření z jablek scedíme vodu a přilijeme k nim uvařený pudink ve šťávě. Promícháme a ještě teplou hmotu vylejeme na piškoty. Necháme vychladnout.

    Na vychladlou hmotu ušleháme šlehačku, rozetřeme a nakonec můžeme nastrouhat čokoládu nebo posypat grankem. Je lepší nechat dort uležet do druhého dne, aby piškoty pěkně nasály vlhkost a hmota pořádně ztuhla. Šlehačku většinou dávám večer nebo až druhý den ráno. Musí se pořádně ušlehat!!!

    Rychlý a moc dobrý! Určitě brzo dodám foto.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (17.11.2009 18:50)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte z jablek?

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 13.11.2009 20:48
     
    livanecky_vlasty_buriana.jpg

    Lívanečky Vlasty Buriana
    1/4 l kefíru,3 celá vejce,10dkg cukru krupice ( tj. asi 10 lžic),9 vrchovatých lžic kokosu,2 lž rumu, 2 lž rozpuštěného vlažného másla, 13 dkg hl. mouky,několik jablek, já dávám tak 6-7 střední velikosti, pokrájených na malé kousky, jako do štrůdlu, všechno smíchám a smažím dozlatova, sypu skořicovo moučkovým cukrem.

     

    Opět vyzkoušený recept z vedlejší diskuze a moc dobrý. Jen vás musím opět nalákat " uloupenou " fotkou.

    Kytičky už nefotím, tak začnu fotit mňamky.winking smiley

     

    A vložte taky nějaký recept, zima bude dlouhá................... Né, kecám, nebude žádná.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 13.11.2009 20:56
     

    Z jablek jedině žemlovku, jablkový kompot a přesnídávku. Tak díky za tipy! mls smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 13.11.2009 21:00
     

    A co štrůdl, ten nee? To je u nás nejčastější pokrm z jablek.mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 13.11.2009 21:08
     

    gabčo, ten já kupodivu nemusím nono smiley Ale mamka ho peče často a naše děti ho přímo zbožňují.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 17.11.2009 18:52
     

    Tak jsem včera udělala ten jablečnej dort, fotku máte výše u receptu. Dlouho jsem ho nedělala, dala jsem tam 2 pudinky a stačí jeden. Ale vám jsem to napsala dobře.

     

    A prosím ostatní o další jablečné receptyplease smiley , jablek dost a receptů málo. Tak se taky připojte, třeba si myslíte, že tenhle váš recept musí každý znát a třeba já zrovna ne.winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 17.11.2009 21:45
     

    Gabčo díky za super recepty! a hlavně ta fotky umí hodně nalákat mls smiley ten jablečný dort děláme taky hodně často ale rovnou každému do mističky, tvoje varianta je mnohem víc efektní thumbs down 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 17.11.2009 22:02
     

    Kamarádka pořád dělá jablka v županu. Nakrájí jablka na větší plátky, hodí do těsta na palačinky a šup s tím na pánev. Děti se prý mohou utlouct, já to ještě nikdy nejedla!

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 17.11.2009 23:53
     

    Ivčo to je super nápad , až budu mít vnoučátka tak vyzkouším. A jablka v županu jsou snad celá odjadřincovaná jablíčka upečená v lístkovém těstě, ne??

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.11.2009 17:31
     

    Dášo, mám lepší nápad, zkus calvados. Zdendu by to jistě potěšilo.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.11.2009 17:41
     

    Strouhan:

    Brambory uvařené den předem oloupeme, nastrouháme na větší nudličky, posypeme trošku hladkou moukou a osolíme. Potom vše protřepeme prsty, aby se brambory neslepily. Vymastíme pekáč, naklademe do něj vrstvu brambor, na ní vrstvu nastrouhaných jablek+cukr+skořice+ořechy+rozinky, zase vrstvu brambor. Vrstvy podle množství surovin, navrchu vždy bramborová vrstva. Pokapeme rozpuštěným sádlem (olejem, máslem) a pečeme nepřikryté než zrůžoví. To mi moc chutná.mls smiley

     

    Jablečné piruety (lívanečky):

    1 kg jablek nahrubo nastrouháme, přidáme 3 vejce, trošku soli, skořici, 4 decky bílého vína, 30 deka polohrubé mouky. Umícháme těsto, na másle smažíme piruetky.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.11.2009 19:04
     

    Honzo asi máš pravdu winking smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.11.2009 19:14
     

    S upravenejma shnilejma jabkama bych taky doma uspěla smoking smiley

    My dáváme oloupaná, vyjadřincovaná jablka péci k masu winking smiley mls smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 18.11.2009 23:00
     

    A to je dost dobré, jablíčka udělají správný sosík mls smiley mls smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.