čtvrtek 28. března, 16:45 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co děláte z jablek?

Datum: 13.11.2009 18:53
 
jabl_kn_od_majdyv.jpg

Nevím, jestli tady už nějaká podobná diskuze není, ale napadlo mě, že je teď období jablek a určitě mnohé z nás přemýšlí, co s nima. Já jsem nedávno zkoušela recept z l. diskuze na Jablečné knedlíčky a musím říct, že je pochválil i můj manžel, ketrý na sladký moc není. Takže tady je :

 

Jablečné knedlíčky

500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....)

 

Recept je zkopírovaný a fotečku jsem z dovolením taky " uloupila " vedle. Nevím jak vy, ale já když to vidím, tak nějak víc mě to naladí, abych to zkusila.

Ještě jednu maličkost, když byly jablíčka moc šťavnatý, tak jsem je trochu vymačkala.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 08.08.2017 12:40
     

    z ostružin jsem zatím dělala jenom marmeládu, pasírovanou bez zrníček mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte z jablek?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 08.08.2017 12:49
     

    Musím je sebrat nebo budou padat. Tak je propasíruju a udělám marmošku

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 08.08.2017 13:18
     

    Kamarádka dělá šťávu z ostružin winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 08.08.2017 13:20
     

    Když jí nechci konzervovat, nevydrží. to raději tu marmošku mls smiley winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 08.08.2017 14:14
     

    Ségra dělá z ostružin výbornou marmeládu na vánoční cukroví. mls smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 08.08.2017 14:16
     

    Drahuško, ona do té ostružinové šťávy myslím přidává kyselinu citronovou. Ale není to na dlouhé skladování, u nich se to rychle vypije winking smiley

     
  • Autor: SaraS
    Status: nováček

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 16.10.2017 12:36
     

    Téda, díky za inspiraci, hned něco z toho vyzkouším smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 16.10.2017 23:37
     

    Já těmi dešti o ostužiny přišla, mouchy, vosy a všelijakcí hmyzáci je okupovali pro sebe, tak kbelík jich přišel nazmar. Když vidím to hemžení ani sebehezčí do pusy nedám :-(

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 17.10.2017 09:19
     

    Také jich dost přišlo pryč, ale měli jsme jich letos opravdu hodně a že byly pruty přehledně zavěšeny, dobře se sklízely, ale pak po dešti začaly hodně plesnivět a přestaly mít chuť. Tak jsem je nechala ostatním živočichům

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 21.10.2020 23:39
     
    121958587_10215682219762730_6401413503073175766_n.jpg
    Další fotografie:

    Jablečná povidla a jablečná kůže - druhou dávku kůže jsem dělala v troubě, ale hůř se to tam hlídá, tak je spíš pečená než sušená a není tak pěkná, ani dobrá jako tahle ze sušičky.

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 22.10.2020 07:43
     

    Taky jsem pekla jablečná povidla.I když jsem se na jiném místě dušovala, že švestkovými povidly končím. Jenže jablek bylo letos hodně, ale těch v kvalitě na uskladnění, těch bylo málo. Tak jsem strouhala a zavařovala do sklenic a nakonec došlo i na povidla. Až se zima zeptá, mám co odpovědět. coffe smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 22.10.2020 23:48
     

    Jablečnou kůži ani náhodou ... ať jedí jablka syrová grinning smiley . K povidlům jsem se nedohrabala, ale už asi ... díky jiným "až se zima zeptá" a "mamahotel" nedostanu ... lákají ne ovšem ještě jablka s křenem mls smiley

    Zítra putuje 20kg kbelík ke švagrové do Mikulova - děda má nutnost zajet pro burčák, večer si přijede kamarádka pro bednu "červáků", které je mi líto zkrmit králíkům a bude dělat přesnídávky pro vnučku.

     
  • Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 23.10.2020 08:05
     

    Eli, dyť tobě už se ty produkty snad nemůžou ani domů vejít. smiling smiley Ale máš aspoň strávníky.Já toho hodně zrušila. Pečení není příliš komu, o kompoty nikdo moc nestojí. Nadbytečným ovocem částečně pozásobuju sousedku.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 23.10.2020 21:31
     
    122416748_10215714084319324_1566573950180479192_n.jpg
    Další fotografie:

    Křížaly a štrúdl

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 28.10.2020 13:12
     
    122750451_10215738574131554_6209207055551455238_n.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem se hecla a udělala ještě "kůži". Je toho ze dvou velkých hrnců vařených jablek, což je ve výsledku 6 kůží.

    Ty tmavé jsem před časem zkusila v troubě a není to ono. Tedy hlavně pro oko, chuťově je to ok.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.