pátek 29. března, 00:31 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

Datum: 09.11.2007 23:17
 

Co všechno obvykle mrazíte?

Tuším, že asi maso, ovoce, zeleninu, prostě takovou klasiku, ale zajímají mě také hotová jídla. Co omáčky, polévky a tak?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 10
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 08:50
     

    Kroupy - mně se to ještě nestalo, ale dceři začali lítat ve špajzu nějací motýlci, něco vyházela do popelnice a nakonec zjistila, že to bylo v kroupách, přitom nenačatý sáček, tam se vyřádili angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 09:34
     

    Jo právě, v kroupách se brebery línou, to mám vypozorováno už léta. Špajzka čistá a v nenačatém sáčku najednou jsou. Tak proto je hned koupí, jdou hned do mrazáku.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 09:42
     


    Alenko, v petrželových kostkách taky jedu smiling smiley. A na léto v mátových, meduňkových a levandulových smiling smiley. Ostříhám bylinky, otrhám drobnější lístečky, levanduli nastříhám, zaleju do tvořítek na led a pak dávám návštěvám do pití smiling smiley Hezky to vypadá, než se to rozpustí a připadá mi, že zvláš´t ta levandule je daleko víc aromatická thumbs down

    Alenka napsal(a):

    Děvčata, taky mrazím většin zelené natě. nasekanou pažitku v mikrotenových sáčcích, kopr zabalený v alobalu - ten vydrží v nezměné kvalitě až do příští sezony. Libeček nasekaný je taky dobrý a hlavně petržel. Plocholistou nasekám a mrazím v sáčcích a kudrnku namelu na masovém mlýnku a v formičkách na led vytvořím petželové kostky, které jsou připravené do polévky. Plocholistá mlýt nejde, zalepuje mlýnek, kudrnka je dost tvrdá, s tou si mlýnek poradí. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (14.11.2014 09:42)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 10:45
     

    zelené natě sypu obyčejně do těch sáčků se zipem. Když to vyndám z mrazáku, je to zmrzlé a křehké, tak to trochu polámu v prstech - než to teplem ruky rozehřeju. Tím dohoním nedostatečně pečlivé krájení grinning smiley

    Odsypává se to bez problémů.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 10:51
     

    Taky natě dávám do pytlíku thumbs down jednou jsem od mámy dostala petrželku v krabičce od ramy, no to byla hrůza. Vůbec z toho nešlo kousek odseknout, jedině to hodit do polívky celý grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 11:12
     

    Proto to dávám do těch tvořítek, pak to vyklepnu, sesypu do pytlíku, a to už se pak nespojí nebo to jde odlomit.

     
  • Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 12:52
     

    Anavi, mrazit v tvořítku na led bylinky, to jsem ještě nezkoušela. Já je suším. Ale děkuji za inspiraci, příští sezonu budu taky mrazit bylinky. smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 12:57
     

    Mně zmrzlé bylinky nechutnají , v polévce to už není jak čestvé ani náhodou, takže v zimě jedině sušené ... co člověk, to jiná chuť :-P

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 13:25
     

    dago, mně připadají ty mražené víc aromatické, než ty sušené. Zkoušíme s mamkou roky obojí, a ty mražené mi připadají nějak chutnější. Ale nesmí to ničím načichnout!! nono smiley Do polévky třeba hodím dvě ty kostky zamražené petrželky a je vońavá mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 13:34
     

    Petrželku mrazím,jen ji nasekám a dám do sáčku nebo krabičky. Smíchanou s vodou do ledových tvořítek nedělám, ten led pokazí chuť polévky, tedy dle mých zkušeností. Mrazím i kopr (koprovka ze sušeného nebo nakládanného nemá tu správnou chuť, ani barvu).

    Houby mrazím syrové. Myslím, že ten předsudek, že se mají mrazit jen povařené, plyne z toho,že nebyly příliš výkonné mrazáky a houby se mohly kazit.

     

    Moučným molům kroupy obzvlášť chutnají. Když se mi v bytě objeví, najdu je spolehlivě v krupkách, nebo kroupách, nebo v dětské krupičce.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (20.06.2017 06:58)
     
  • Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 15:58
     

    Anavi, já si to o těch petrželových kostkách myslím také A když nejsou, sušená petržel a celerová nať je taky dobrá. Každopádně je dobré, že nemusíme kupovat ty květináčky s perželkou. To je tak drahé a v tom květináčku je pár snítek petržele či pažitky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 16:55
     

    já minulý víkend dělala prvně petrželku přes mlýnek do tvořítek na led. Pak jsem sesypala do krabičky a v polívce je to super. Zkusím i do pytlíku se zipem. Jsem si je koupila a zatím nepoužila.

     
  • Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 17:05
     

    Irisko, do sáčku to bude taky dobré, po zmrznutí ten sáček promni, petrželka se rozdrobí a hned zabere míň místa. thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 18:12
     

    Taky petrželku dávám do sáčku, nasekám udělám placičku, odsaju vzduch a pak jen ulamuju potřebný kus. Dokud jde, tak beru čerstvou ze záhonku.I nastrouhanou zeleninu dělám v sáčcích "placky". Něco kostkách je to pro mne zbytečná práce navíc a zebere to i víc imísta grinning smiley Musím jím šetřit, mám jen tři šuplata a za pár dní tam přijde krůta..počítám, že bude mít tak 12-13 kilo.. grinning smiley Husu tu rovnou celou upeču a pozvu všechny na oběd a sežerem ji..ta už by se mi nevešla.. winking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 20:35
     

    Moly jsou potvory, včera jsem otevřela plechovku s čajem a navrch byla tak hustá a pevná pavučina, že ty potvory ani nemohly vylétnout. Jsem si říkala, že už se dlouho neobjevily a oni byly , jen nemohly ven. A tuhle se mi začly rozlejzat housenky, v pokoji po stropě, nejdřív 3 dni po 3ks, a najednou asi 20. tak jsem se vyděsila, že je mám v ložním prádle, Mám tam 2 velké šatní skříně. Už jsem se připravovala, že vyhážu vše ze skříní a začnu shora a jak jsem si přistavila židli, tak nahoře na skříni byly svatební koláčky někdy od ledna, co tam schovala babička. Samá pavučina, letěly do popelnice a byl klid. Jinak dobře se mi letos chytaly na obyčejnou mucholapku v poměru k mouchám to bylo 1:1.

    Máta v ledu je bezva nápad, příští rok zkusím, teď už ji mám srovnanou se zemí

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.