pátek 29. března, 13:01 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

Datum: 09.11.2007 23:17
 

Co všechno obvykle mrazíte?

Tuším, že asi maso, ovoce, zeleninu, prostě takovou klasiku, ale zajímají mě také hotová jídla. Co omáčky, polévky a tak?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 10
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 12:15
     

    Lado, ty sklenice dávám z důvodu, že přes to sklo nic "neprojde" a nenačichne to. Já to prostě z těch plastových pak nějak cítím. To je vlastně jediný důvod.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 12:26
     

    Tak s tím nemám problém,mám takové pevné a dobře těsnící. Dávám i syrové houby..ty teda dám do pevného igeliťáku, odsaju vzduch, zavážu dám do krabičky a je to v pohodě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 12:40
     

    Musím se po něčem takovém poohlédnout. Proto nemám ráda pečivo z mražáku, připadá mi,že "natáhne" pachy všeho kolem thumbs up confused smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 13:13
     

    chleba a pečivo mám v mrazáku stále a OK

     
  • Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 14:38
     

    Za nápad s česnekem děkuji, to využiju. Pečivo taky mrazím, kupované i chleba, který si peču. Hotová jídla mrazím všechna, až na ty škubánky. Houby taky, ale typředem odusím na tuku. Někde jsem četla, že syrové se mrazit nemají, ale nevím proč. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 14:40
     

    Syrové by asi pak pustily hodně vody.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 15:54
     

    Taky jsem je dříve dusila, ale léta už dávám syrové a v pohodě. Dávám je pod maso, do polívky a dělám z nich houbovej guláš.. mls smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 15:58
     

    Tak o víkendu naloupy česnek a šup s ním do mrazáku, díky za radu. thumbs down

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 17:02
     

    Dělám to jako Anavi, oloupané stroužky do skleničky a do mrazáku, už několik let. Alespoň část úrody, něco nechám na spotřebu v blízkém čase v chladné verandě.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 18:15
     

    holky taky česnek zamražuju už asi 10 let thumbs down , ve špajzu mi vždy splesnivěl thumbs up . A jinak zamražuju vše co se dá grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 19:24
     

    jj, česnek a vlašský ořechy, jinak česnek vyšeptá a ořechy sežerou moli angry smiley angry smiley angry smiley a taky tam mám pro strýčka příhodu kousek špeku, kdyby mě posedl bacil a chtěla čarovat v kuchyni a teď tam mám ulitý 2 buchty, víc mi z plechu nezbylo. Z ovoce si mrazím jahody, zeleninu hlavně pórek, A letos jsem nastrouhala mrkev, celer a petržel jako směs, mám v sáčcích, vždy kus odseknu, hodím na kousek másla, někdy krupičku, někdy jen vejce a mám v mžiku polévku. Navrch zelenou petrželku, tu mám na záhoně i pod sněhem. Tu už do mrazáku nedávám, vždy se mi tam rozsypala a vše pak načichlo.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 20:13
     

    JO ořechy a taky mák. Taky kroupy, jak je koupím jdou do mrazáku, ty jsou děsně náchylné a vzhledem k tomu, že balíček mám na půl roku, tak v mrazáku jsou v bezpečí.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 21:58
     

    holky já toho mrazím strašně moc, většinou upeču něčeho 3 plechy, třeba koláče a jde to do mrazáku, cukroví z loňska, ještě 10 balíčků, já fakt zamrazím co se dá, bílky, ořechy, jahody mám v mrazáku na celou zimu, maliny, hlívu, kedlubny - fakt tam nacpu vše grinning smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 13.11.2014 23:31
     

    Lado - kroupy??? já je nevařím, tak nemám s nima žádnou zkušenost.

    A Jarko, kedlubna by mě taky nenapadla, bych se bála, že bude moc vysušená

     
  • Status:

    Re: Co dáváte do mražáku a co tam rozhodně nepatří?

    Datum: 14.11.2014 06:49
     

    Děvčata, taky mrazím většin zelené natě. nasekanou pažitku v mikrotenových sáčcích, kopr zabalený v alobalu - ten vydrží v nezměné kvalitě až do příští sezony. Libeček nasekaný je taky dobrý a hlavně petržel. Plocholistou nasekám a mrazím v sáčcích a kudrnku namelu na masovém mlýnku a v formičkách na led vytvořím petželové kostky, které jsou připravené do polévky. Plocholistá mlýt nejde, zalepuje mlýnek, kudrnka je dost tvrdá, s tou si mlýnek poradí. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.