středa 24. dubna, 18:18 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: Clematis

Clematis - pochlubte se !

Datum: 14.05.2007 17:19
 
_mg_2696.jpg
V teplejších oblastech jich jistě kvete víc. Mě rozkvetl první a je moooc pěkný. Už se těším na ostatní. smiling smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 17:34
     
    18 kv.jpg
    Další fotografie:

    ještě mám někde 3 kusy, ale potřebuju ještě jeden ke stromu, na ten plnokvětý jsem zvědavá, poupata má thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Clematis - pochlubte se !

     
     
  • Status:

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 19:22
     



    iriska napsal(a):

    Ať stříhám nebo ne, mám je od dpodu holé. Prisadila jsem k nim hosty

    Irisko, clematisy nemají listy hned odspodu První pár listových pupenů je tak 20 cm nad zemí a květy jsou ještě výše od země. A to i na výhonech narostlých z půdy. A nižší hosty, to může být prospěšné, alespoň budou mít clematisy nohy ve stínu - nemají rádi, když jim svítí slunce do míst, kde mají kořeny. A stříhat, to ano. Se střihem se musí opatrně u montan a alpin, tam se odstraňují polosuché výhony hned po odkvětu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:41
     
    dscn3302.jpg
    Další fotografie:

    kdo hledá najde .. to je moje Alpina po střihu půl metru nad zemí ,, vzala jsem ji jako snop a šmikla srpem . hned po odkvětu . další rok na nových výhonech takhle kvetla..

    edit - jinak jsem si tu dovolila dát odkaz na klematisy z Krásných růží . pokud máte zájem ..

    Kunena :: Téma: Klematisy - Plaménky II (1/69) (krasneruze.cz)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (18.05.2021 20:43)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:42
     

    Teda to je Kájo nádhera. eye popping smiley thumbs down Koukám po ni už dlouho, ale kam s ní, s takovým obříkem?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:47
     

    nemusí být takový obřík - letos je od dcery šmiklá tak , že májen pár výhonů . bohužel už si sama nic neudělám ... spinning smiley sticking its tongue out taky asi byla náhoda , že jsem ji takhle střihla hned po odkvětu . ona totiž tvoří děsné chumáče semeníků .pak to lítá po okolí . takže spíše fakt náhoda. -

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:59
     

    taky ji nemám tak obří, zastřihávám, letos po odkvětu půjde razantně. Klematisy se stříhají podle skupiny, mám pouze 3ové a ty beru brzy zjara všechny k zemi a holé moc nejsou, asi záleží na odrůdě.

     
  • Status:

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 09:36
     



    alenak napsal(a):

    taky ji nemám tak obří, zastřihávám, letos po odkvětu půjde razantně. Klematisy se stříhají podle skupiny, mám pouze 3ové a ty beru brzy zjara všechny k zemi a holé moc nejsou, asi záleží na odrůdě.

    A ty dvojkové - patensy - ty se stříhají na l m hned po odkvětu. Někdy obrazí příští jaro z těchto loňských výhonů. Jenže, když je tuhá zima, je jedno, jestli jsou dvojkové či trojkové, stejně zmrznou a kvetou na nových výhonech. A toto kvetení je sice pozdější, ale je bohaté a někdy už nestačí vykvést v září. A když vykvete, tyto výhony špatně vyzrávají a nemůžeme od nich chtít květy hned po jaru. A tak dokola.

    Kájo, převést sem clematisy z Krásných růží, to je dobrý nápad. Až bude čas, máme se v čem přehrabovat. flower smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 11:06
     

    Já jsem ty dvojkové stříhala až na jaře,podle pupenů,může to tak být?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 12:04
     

    já se nestarám , co je dvojkové nebo trojkové . prostě vidím , co kde pučí a pokud je třeba , tak suché ustřihnu .. kvetou mi každý rok - musí se pohnojit .

    stránky klematisů Krásné růže jsou zajímavé . už jsem skoro zapomněla , jak co kvete . je tam fůra druhů - taky od Gábi a Aleny, Kika, Regina . . . chodila tam spousta lidí - nevím proč to tak upadá . asi už každý předvedl co má .. právě jsem hledala fotku té mé Alpiny. takže jsem se v tom hrabala .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (19.05.2021 12:05)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 12:12
     

    Tak to sem Káji přetáhni,jestli to jde.Já tam chodím taky občas nakouknout.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 12:26
     

    jsem přetáhla, ale je to na minulé stránce.. winking smiley

    Kunena :: Téma: Klematisy - Plaménky II (1/69) (krasneruze.cz) tak ještě jednou

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (19.05.2021 12:28)
     
  • Status:

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 16:52
     



    bosk napsal(a):

    Já jsem ty dvojkové stříhala až na jaře,podle pupenů,může to tak být?

    Bosku, samozřejmě, když se stříhají v březnu, je alespoň vidět, co přes zimu zmrzlo. To podzimní stříhání je pro pocit uklizené zahrady. V ideálním případě raší z těch ponechaných loňských výhonů. Ale při zdejších zimách dost často loňské výhony zmrznou, tak se to stalo i minulou zimu. Na jaře jsem dostřihávala a od podzimu toho nezůstalo mnoho. Takže, kdybych nebyla horlivá a stříhala až na jaře, mohla jsem si na podzim ušeřit práci. drinking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 20:13
     

    Kaaj, to byl kousek v jednu chvíli. thumbs down Já se taky nestarám jestli dvojkové nebo.... Jsem vůbec ráda, že nějak rostou, navíc zapomenu, který je který . V clematisech mám největší zmatek. eye rolling smiley Ale ráda na ně koukám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 20.05.2021 12:09
     

    Kdysi jsem udělala závěr, že bez ohledu na druh je budu stříhat v listopadu na 20 cm smiling smiley. Pak jsem je měla krásné. Bohaté a neproschlé, tu "ztrátu" rychle dorostly. Když je nestříhám, obrazí většiou od půlky nahoru, nohy holé.

    Ale už několikátý rok to prostě na podzim nestihnu. Tak jen doufám, že ještě trochu odspodu obrostou a nebudou to strašidla.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.