čtvrtek 28. března, 17:42 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: Clematis

Clematis - pochlubte se !

Datum: 14.05.2007 17:19
 
_mg_2696.jpg
V teplejších oblastech jich jistě kvete víc. Mě rozkvetl první a je moooc pěkný. Už se těším na ostatní. smiling smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 11:14
     

    Ať stříhám nebo ne, mám je od dpodu holé. Prisadila jsem k nim hosty

     
  • Autor: Reklama

    Re: Clematis - pochlubte se !

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 17:34
     
    18 kv.jpg
    Další fotografie:

    ještě mám někde 3 kusy, ale potřebuju ještě jeden ke stromu, na ten plnokvětý jsem zvědavá, poupata má thumbs down

     
  • Status:

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 19:22
     



    iriska napsal(a):

    Ať stříhám nebo ne, mám je od dpodu holé. Prisadila jsem k nim hosty

    Irisko, clematisy nemají listy hned odspodu První pár listových pupenů je tak 20 cm nad zemí a květy jsou ještě výše od země. A to i na výhonech narostlých z půdy. A nižší hosty, to může být prospěšné, alespoň budou mít clematisy nohy ve stínu - nemají rádi, když jim svítí slunce do míst, kde mají kořeny. A stříhat, to ano. Se střihem se musí opatrně u montan a alpin, tam se odstraňují polosuché výhony hned po odkvětu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:41
     
    dscn3302.jpg
    Další fotografie:

    kdo hledá najde .. to je moje Alpina po střihu půl metru nad zemí ,, vzala jsem ji jako snop a šmikla srpem . hned po odkvětu . další rok na nových výhonech takhle kvetla..

    edit - jinak jsem si tu dovolila dát odkaz na klematisy z Krásných růží . pokud máte zájem ..

    Kunena :: Téma: Klematisy - Plaménky II (1/69) (krasneruze.cz)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (18.05.2021 20:43)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:42
     

    Teda to je Kájo nádhera. eye popping smiley thumbs down Koukám po ni už dlouho, ale kam s ní, s takovým obříkem?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:47
     

    nemusí být takový obřík - letos je od dcery šmiklá tak , že májen pár výhonů . bohužel už si sama nic neudělám ... spinning smiley sticking its tongue out taky asi byla náhoda , že jsem ji takhle střihla hned po odkvětu . ona totiž tvoří děsné chumáče semeníků .pak to lítá po okolí . takže spíše fakt náhoda. -

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 18.05.2021 20:59
     

    taky ji nemám tak obří, zastřihávám, letos po odkvětu půjde razantně. Klematisy se stříhají podle skupiny, mám pouze 3ové a ty beru brzy zjara všechny k zemi a holé moc nejsou, asi záleží na odrůdě.

     
  • Status:

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 09:36
     



    alenak napsal(a):

    taky ji nemám tak obří, zastřihávám, letos po odkvětu půjde razantně. Klematisy se stříhají podle skupiny, mám pouze 3ové a ty beru brzy zjara všechny k zemi a holé moc nejsou, asi záleží na odrůdě.

    A ty dvojkové - patensy - ty se stříhají na l m hned po odkvětu. Někdy obrazí příští jaro z těchto loňských výhonů. Jenže, když je tuhá zima, je jedno, jestli jsou dvojkové či trojkové, stejně zmrznou a kvetou na nových výhonech. A toto kvetení je sice pozdější, ale je bohaté a někdy už nestačí vykvést v září. A když vykvete, tyto výhony špatně vyzrávají a nemůžeme od nich chtít květy hned po jaru. A tak dokola.

    Kájo, převést sem clematisy z Krásných růží, to je dobrý nápad. Až bude čas, máme se v čem přehrabovat. flower smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 11:06
     

    Já jsem ty dvojkové stříhala až na jaře,podle pupenů,může to tak být?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 12:04
     

    já se nestarám , co je dvojkové nebo trojkové . prostě vidím , co kde pučí a pokud je třeba , tak suché ustřihnu .. kvetou mi každý rok - musí se pohnojit .

    stránky klematisů Krásné růže jsou zajímavé . už jsem skoro zapomněla , jak co kvete . je tam fůra druhů - taky od Gábi a Aleny, Kika, Regina . . . chodila tam spousta lidí - nevím proč to tak upadá . asi už každý předvedl co má .. právě jsem hledala fotku té mé Alpiny. takže jsem se v tom hrabala .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (19.05.2021 12:05)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 12:12
     

    Tak to sem Káji přetáhni,jestli to jde.Já tam chodím taky občas nakouknout.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 12:26
     

    jsem přetáhla, ale je to na minulé stránce.. winking smiley

    Kunena :: Téma: Klematisy - Plaménky II (1/69) (krasneruze.cz) tak ještě jednou

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (19.05.2021 12:28)
     
  • Status:

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 16:52
     



    bosk napsal(a):

    Já jsem ty dvojkové stříhala až na jaře,podle pupenů,může to tak být?

    Bosku, samozřejmě, když se stříhají v březnu, je alespoň vidět, co přes zimu zmrzlo. To podzimní stříhání je pro pocit uklizené zahrady. V ideálním případě raší z těch ponechaných loňských výhonů. Ale při zdejších zimách dost často loňské výhony zmrznou, tak se to stalo i minulou zimu. Na jaře jsem dostřihávala a od podzimu toho nezůstalo mnoho. Takže, kdybych nebyla horlivá a stříhala až na jaře, mohla jsem si na podzim ušeřit práci. drinking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Clematis - pochlubte se !

    Datum: 19.05.2021 20:13
     

    Kaaj, to byl kousek v jednu chvíli. thumbs down Já se taky nestarám jestli dvojkové nebo.... Jsem vůbec ráda, že nějak rostou, navíc zapomenu, který je který . V clematisech mám největší zmatek. eye rolling smiley Ale ráda na ně koukám.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.