pátek 29. března, 02:18 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hyal
Status: nováček

Cizokrajné léčivé kopřivy do našich podmínek

Datum: 11.03.2023 12:05
 

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) je velmi zdravá bylina. Oblíbené je užití ve formě čajové směsi se s lístkem kopřivy. Kopřiva pomáhá proti chudokrenosti, je protizáětlivá a může pomoci s kožními potížemi. Podobné účinky mají i další evropské druhy. Pěstujete (máte semínka) některých jiných druhů kopřiv, které byly tradičně využívány v Eurasii?

 
Upraveno 5 krát. Naposledy upravil hyal (13.03.2023 11:23)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 12.03.2023 11:15
     

    Já o nich slyším prvně, ale vypadá celkem okrasně. Něco mezi kopřivou a pelyňkem. Nechávám růst i tu naši, když to není v záhoně, na čaj a pro motýli.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 12.03.2023 21:38
     

    Mančo, budu za hnidopicha ... motýly ... nebo za Babiše motýle .... jinak jsi mne potěšila, jsi mládě proti mně, já jsem myslela, že už jsem úplná stařešina, že tyhle výše uvedené kopřivy neznám ... vypadají zajímavě, že?

    Klasickou naši kopřivu nechávám taky na několika místech, čaj bych nevypila ani náhodou, ale do jarního špenátu ze zahradní lebedy nebo do jarní nádivky nebo pro míchanici pro brojlery nebo do kopřivové jíchy nebo pro motýly ... tu mám tam, kde nepřekáží.

    No, necháme se překvapit s jakým odkazem ... neplacená reklama ... příjde hyal nebo ta samá pod jiným jménem ... bez ohledu na to, co jsme napsaly my.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 12.03.2023 22:32
     

    No ale to je děsná hrubka. Já si poslední dobou všímám, že jsem nějak mimo. Někdy předevčírem jsem napsala manželovi ve zprávě ,,vyzita" (jako ta v nemocnici)

     
  • Autor: hyal
    Status: nováček

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 13.03.2023 10:57
     

    Mančo, budu za hnidopicha ... motýly ... nebo za Babiše motýle .... jinak jsi mne potěšila, jsi mládě proti mně, já jsem myslela, že už jsem úplná stařešina, že tyhle výše uvedené kopřivy neznám ... vypadají zajímavě, že?

    Klasickou naši kopřivu nechávám taky na několika místech, čaj bych nevypila ani náhodou, ale do jarního špenátu ze zahradní lebedy nebo do jarní nádivky nebo pro míchanici pro brojlery nebo do kopřivové jíchy nebo pro motýly ... tu mám tam, kde nepřekáží.

    No, necháme se překvapit s jakým odkazem ... neplacená reklama ... příjde hyal nebo ta samá pod jiným jménem ... bez ohledu na to, co jsme napsaly my.

    Jé děkuji, super, ať tu kdokoliv vloží odkaz, padá to na mou hlavu. No ani své objevy tu nebudu sdílet. (Já mám syndrom sdílení všeho co mě překvapí a potěší, asi to musím brzdit.) Ale kopřivy jsou zajímavé a v evropě se tradičně pěstovalo asi 5 druhů, některé navíc mohou potěšit i z estetické stránky, kdo by to byl řek?

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil hyal (13.03.2023 11:07)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 13.03.2023 12:44
     

    Skvělé je, že už hlavně naše obyčejná kopřiva v zahradě obráží, tak bude preventivní čajíček. Má svá místa v zahradě, kde se neredukuje. Používáme i na jíchu a hnojíme zeleninu. Do jíchy je dobré přidat přesličku a kostival. Nedoceněná věc. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 13.03.2023 20:50
     



    Manca napsal(a):

    No ale to je děsná hrubka. Já si poslední dobou všímám, že jsem nějak mimo. Někdy předevčírem jsem napsala manželovi ve zprávě ,,vyzita" (jako ta v nemocnici)

    Mančo, promiň, mohlo jít o překlep ... těch já naflákám mraky, zpětně se za ne velice převelice stydím stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sibiřská kopřiva a kopřiva kulkonosná

    Datum: 13.03.2023 22:11
     

    Hele, tyhle hrubky jsou taková zvláštní věc. A proč se to děje,je taky záhadou. Není to tím, že by to člověk nevěděl a snad dokonce ani tím, že by to neměl zažité. Narazila jsm na to u dcery a ta má nastudovanou gramatiku z vejšky jako předmět, dost píše a přesto občas švihne třeba do mailu nebo SMS takovou hrubku, že je to úplně tluče do očí. Často člověk po sobě texty nečte, hodně i tady, bere to spíš jako určitou formu hovoru.Nejjednodušší budou ty motýle a je bez problému. grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.