čtvrtek 28. března, 20:11 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Životní styl
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Cizí řeči

Datum: 19.04.2010 22:09
 

Učíte sa?

Já neustále bojujem s angličtinou. Som zkúsený začiatočník. Prvé lekcie ovládám dokonale,jjelikož som začínala viackrát. Teraz sa mi podarilo prekuliť sa do druhého ročníka,ale nech sa snažím akokoľvek,tak mám problémy s porozumením hovoreného slova. Som na tú anglinu nejak hluchá,v súvislom toku reči sa mi nedarí zachytiť jednotlivé slová.

Jak ste na tom vy? Máte nejaké oblúbené stránky? Já často chodím sem-

[www.helpforenglish.cz]

Myslím,že sú to nejlepšie angličtinárské stránky,ale možno to poznáte.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678910
    Aktuální stránka: 10 z 10
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Cizí řeči

    Datum: 27.05.2013 11:22
     

    Jojo, vše přečtu, ono samo, já nic, já muzikant, já jsem v tom nevinně.Dobré počteníčko. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cizí řeči

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Cizí řeči

    Datum: 16.10.2013 23:04
     

    pro věčné studenty angličtiny (jako já) přidávám můj oblíbený odkaz : [url]

    [/url]

     
  • Status: nováček

    Re: Cizí řeči

    Datum: 22.10.2013 17:09
     

    cizí řeč se nejlépe naučí v zahraničí a ještě lepší je se to učit přímo od domoroce grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cizí řeči

    Datum: 22.10.2013 17:57
     

    tak já mám dvě dcery - obě ovládají dobře jazyky - jedna tři - druhá dva ...jejich děti --- každá má dvě -vždy jedno má dobrý hudební sluch a druhé se dá říct - hluch .. ty co mají sluch jsou opět nadané na jazyky.. vnuk už ve dvou letech zpíval písničky z pohádek na internetu anglicky --nikdo ho to neučil. a ti co zpívat neumí - tak jim jdou i jazyky hůř - včetně zeťáka .ten je ing - a angličtinu doteď nezvládá - a to bylo nějakých kurzů - , dcera se snažila doma - marnost ...jasné , že by se naučil , kdyby někde třeba nějaký ten rok žil v cizině.ale je to asi fakt člověku dáno.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Cizí řeči

    Datum: 22.10.2013 18:04
     



    HelenaKrasna napsal(a):

    cizí řeč se nejlépe naučí v zahraničí a ještě lepší je se to učit přímo od domoroce grinning smiley

    To je sice dobrá rada, ale pouze pro ty, co si můžou dovolit vypadnout na rok-dva z republiky.

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Cizí řeči

    Datum: 23.10.2013 01:01
     


    Bingo thumbs down

    HelenaKrasna napsal(a):

    cizí řeč se nejlépe naučí v zahraničí a ještě lepší je se to učit přímo od domoroce grinning smiley

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Cizí řeči

    Datum: 25.10.2013 02:41
     

    Nejlepsi se vdat do ciziny, ale ne kazda zenska na to ma zaludek winking smiley

    anny napsal(a):



    HelenaKrasna napsal(a):

    cizí řeč se nejlépe naučí v zahraničí a ještě lepší je se to učit přímo od domoroce grinning smiley

    To je sice dobrá rada, ale pouze pro ty, co si můžou dovolit vypadnout na rok-dva z republiky.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Cizí řeči

    Datum: 25.10.2013 09:20
     

    Podle mě se nejlépe cizí řeč učí s učitelem, který umí i rodnou řeč, a v zahraničí se pak s domorodci a) přestanete bát mluvit b) přestanete bát gramatických chyb, jelikož domorodci je dělají taky (třeba v US jsem si s předminulým časem připadala jak z Marsu spinning smiley sticking its tongue out, černoši nechápali, co tím myslím )

     

    Anglicky jsem se začala učit až v páté třídě v rámci povinných školních osnov, na výšce už byla výuka slabá, tož jsem si přibrala kurz. Ten jsme ale později proseděly s kamarádkou v hospodě, nicméně i tak mi školní AJ stačila na to, abych válcovala konkurenci u přijímacích řízeních do zaměstnání. Což mi je stejně k prdu, když jsem rok po promoci začala plodit a bez praxe mě po dvou dětech nikam nevezmou.

    Proto svoje děti nebudu hnát nikam do kurzů, už jen to, že jim posunuli cizí jazyk od třetí třídy, se mi zdá až nad hlavu thumbs up . Buď to dotyčného baví a má na to buňky, nebo ne, na píli v tomhle moc nevěřím. Leda se fakt odstěhovat do toho zahraničí nebo být součástí bilinguální rodiny. Ale taky znám rodinu, kdy je otec Portugalec, matka Češka, oba mluví navíc Francouzsky a dítě má akorát tak chatrnou češtinu s převzatými chybami od Portugalce

     

    Edit. - kde je malé a velké písmeno u názvů, to mi fakt nikdy nešlo, díky za pochopení please smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Deniska (25.10.2013 09:25)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Cizí řeči

    Datum: 25.10.2013 09:24
     

    Denisko, obě moje holky mají angličtinu už od první třídy a z nepochopitelných důvodů mají učebnice pro vyšší ročník eye popping smiley 

    Moje švagrová je Češka, otec Slovák a žijí v Dánsku. Na děti mluví česky, slovensky,francouzsky, dánsky a anglicky, takže holky neumí pořádně ani jeden jazyk a mají v tom akorát tak hokej thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil cancourek (25.10.2013 09:28)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Cizí řeči

    Datum: 25.10.2013 09:27
     

    Cancourku, já věřím, že ty osnovy dělají odborníci na základě studií a zkušeností, ale na mně je vidět, že to jde i s pozdějším startem. Jenže taková je doba - všechno rychle, co nejrychleji, ať jsou produktivní a hlavně hodně konzumujou thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cizí řeči

    Datum: 25.10.2013 10:26
     

    cancourku, moje spolužačka je Češka, má Francouze, žijí tady. Ona neuměla francouzsky, takže s manželem mluvila anglicky, teď už se asi doučila smiling smiley. Na děti mluví ona česky, on francouzsky a když mluví společně, tak anglicky. A jejich děti se teda překvapivě velmi dobře zorientovaly - na mámu mluví po jejím, na tátu taky a když chtějí říct něco oběma, tak anglicky. Obdivuji thumbs down a trochu i těm dětem závidím, že to mají takhle odmalička a nepřijde jim na tom nic divného. Když jsem u nich byla kdysi na návštěvě a holčička koukala na české pohádky, pak na francouzské a obojí pochytávala asi ve věku 4 roky, tak jsem byla paf.

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Cizí řeči

    Datum: 25.10.2013 10:49
     

    Muj kamarad je Cech, ktery si vzal Kanadskou-Filipinku. Maji spolu ted uz 4 letou holcicku a s ni mama mluvi spanelsky a muj kamos cesky. Doma spolu mluvi anglicky a cesky, takze take poradny zmatek spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Životní styl (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.