sobota 20. dubna, 08:57 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 12
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 10:21
     

    Hehe, to je dobrý... Jo mrkni, určitě tam budeš neco mít. I foťák, za tři tisíce může fotit dobře :-D. Ale taky jsem si říkal, že to je třeba jen nějaký umělecký záměr winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 11:57
     

    Na fikovníky je tu taky spešl diskuze winking smiley

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 12:04
     

    Tak mám velkou radost, můj jediný, nedávno zakoupený velký citroník, který jsem přesadila, vyhodil sem-tam nové větvičky, což značí, že se mu hlína na citrusy asi líbí...Taky jsem si koupila malou lahvičku hnojiva spešl na citrusy...Kdy ho můžu po přesazení poprvé pohnojit???

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 12:25
     

    V nové zemině hnojivo již je . Já osobně bych potom začal hnojit až po dvou-třech měsících.Na obalu nic není napsáno co a jak ?

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 14:26
     

    Jo, je tam napsáno, že zemina obsahuje hnojivo na cca 6 týdnů...Tak já vydržím...jsem nevěřící tomáš...napísanému něverím... ( někdy) grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.07.2012 15:25
     

    Jasně, někdy je lepší málo než více

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 05.09.2012 19:08
     
    01.07.2012 033.jpg

    Mám na mém zánovním citroníku plody ( asi 6 velkých) a velké množství maličkých, které se tvoří po odkvětu. Je tam i několik květů a poupat. love smiley

    Protože s tím nemám zkušenosti, chtěla bych vědět, jestli ty malé plody mám odstranit. Stromek by potřeboval zahustit, tak že na jaře bych ho chtěla ostříhat. Myslím, že by neustálá tvorba plodů i přes zimu rostlinu vysilovala...Mám plody ( nebo i květy a poupata) odstranit? confused smiley

    Fotka je 2 měsíce stará, výška keříku ( i s květináčem) je asi 150 cm. Díky citrusářům za radu

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 05.09.2012 20:18
     

    Ahoj Marjanko. Je krásný. No a s plody je to tak. Na jeden plod by mělo být zhruba 60 listů. Probírku můžeš udělat, ale on by je stejně shodil sám až ho dáš na zimu domů. Já je neodstraňuju. Vždycky nějaké shodí a zůstanou jen ty co unese flower smiley

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 05.09.2012 20:21
     

    Aby mohla rostlina uživit určitý počet plodů, musí mít i určitý počet listů.

    Na jeden plod má mít rostlina 20-25 listů. Přebytečné plody se mají odstranit.

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 05.09.2012 21:48
     

    Já souhlasím s Vláďou, rostlina si to většinou zredukuje sama. Pokud by jich pořád zůstávalo hodně, probírku můžeš udělat kdykoliv. Květy neodstraňuj, připravíš se o krásu a vůni zbytečně. Rostlina často začne stejně znovu kvést

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 05.09.2012 22:10
     

    Ahoj. Potřebovala bych seříznout jednu delší větev citroníku Citrus limon ' Sfuzato Amalfitano' - je to historická odrůda snad z patnáctého století. Je mi líto to vyhodit. Pokud byste měl někdo zájem a chtěl si jí naroubovat, písněte mi SZ.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 05.09.2012 23:50
     

    Tak díky za rady, já tedy udělám něco mezi tím...trochu toho oberu a zbytek nechám tak...

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 06.09.2012 10:35
     

    Tak mi darovali malí citrovník chudinku rostlinku a nevím co sní jestli jí přesadit nebo až na jaře mám jí trochu přihnojit?Protože ono moc nehnojíly ani nepřesazují ale rostlinka je pěkná je to citrovník.Když jím řeknu že to máj hnojit tak řeknou že to nepotřebují no jo jsou to starší lidé.Dělaj zevšemi rostlinkami nic jím nedopřejou. angry smiley můžu jím to pořád vysvětlovat.

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 06.09.2012 11:39
     

    Radko, citrus přesaď raději až na jaře. A hnojivo si kup speciální na citrusy. Není drahé a vydrží dlouho. Přes zimu ale moc nehnoj. Stačí jednou za měsíc. Ale teď do zimy mu ještě můžeš dopřát víc. winking smiley

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 06.09.2012 17:57
     

    Vládíku moc děkuji za rady.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.