úterý 16. dubna, 09:00 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 12
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 22.04.2014 16:40
     

    Ivi už brzy dám vědět smoking smiley drinking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rajska (22.04.2014 16:41)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.10.2017 11:09
     
    20171002_102652.jpg
    Další fotografie:

    Zdravím všechny citrusáře. Vidím, že skupinka citrusářů asi upadla v zapomnění, ale pokud si to přečte někdo zkušený, tak prosím o radu.

    Můj citroník mi v loni uhynul a nevím proč- začal zkomírat, když jsem mu zastřihla větvičky. sad smiley

    Ale shodou okolností jsem včera dostala nový citrus, ovšem vůbec nevím, co to je...I s květináčem má výšku asi kolem 180 cm a má větší trny. Nevím, jestli je to roubovanec, nebo semenáč, ale roub nevidím..

    A teď mám dilema, kde ho dát na zimu. Mám možnost v bytě, i když tam by mi určitě uhynul. Druhá možnost je do práce do skladu k oknu, kde se teplota pohybuje kolem 15 st. confused smiley

    Korunka není moc hustá, tak bych ho chtěla na jaře zastřihnout, ale mám strach, aby mi zas neuhynul..O kolik větvičky zakrátit? Jen konečky, nebo můžu střihnout více do dřeva? Ráda bych se zaptala původního pěstitele, ale citroník cestoval přes víc lidí, tak že ani nevím, kdo byl majitel, nemůžu se ho zeptat.. jediné co vím je to, že byl letos na jaře přesazený a přes léto stál na plném slunci... Díky za rady... smiling smiley Omlouvám se, ale fotky jsou na ležato a nevím, jak jinak je sem vložit.. angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.10.2017 13:17
     

    Nejsem citrusář a asi čím blbší zahradník, tím větší brambory, protože jsem starou jakomandarinku (není to přímo mandarinka, ale takové malé, kyselé plody), na jaře vzala napřed jednu hodně starou větev, dřevnatou, až dole, druhé dvě, které byly vytáhlé, holé, jen na konci pár lístečků, jsem pro jistotu nechala. Za chvíli obrazilo to staré dřevo, tak jsem upajcla i ty druhé dvě. Celou sezónu byla hnojená vodou z rybníčku, kde kadí rybičky grinning smiley Je po manželově mamince, manžel se na mě zlobil, že jsem jí zavraždila, ale nádherně venku obrazila a má krátké, ale silné a pěkně olistěné větve. na zimu jí mám v domě na chodbě, kde je v mrazech maximálně 10°C, na světlém místě. K oknu se mi nevejde (proto zřejmě loni tak hnusně vytáhla)

    Jo a po letech dostala zjara novou zem. ale opravdu po honě dlouhé době.

    Teď jí ještě nechávám venku, až do mrazíků, protože snese mráz až do mínus pěti, jako oleandr. Ne dlouhodobě, ale výkyv ano.

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 02.10.2017 18:55
     
    wp_20170929_13_38_12_rich (2).jpg

    Mandarinky už se barví, tady v Brně. Je jich tam asi 15, ale nejsou vidět v tom houští grinning smiley smiling smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.02.2022 19:59
     
    20220211_172530.jpg
    Další fotografie:

    Dnes v OBI koupila kumkvát Margarita za 649Kč, ale plně obsypaný plody. flower smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.02.2022 20:06
     

    Magu, to je skvělá cena, já mám taky kumquat dvouletý za 250 Kč, to bude trvat až naroste jako ten tvůj. Já ho chtěla kvůli tomu, že může prezimovat v teple.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.02.2022 21:20
     
    20220211_172459.jpg

    A to jsem si říkala že je za moc peněz, ale udělala jsem si radost no, má zastřihlé větvičky, tak bude časem pěkně hustý. Dala jsem ho do skleníku, tak snad to tam zvládne. flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 11.02.2022 21:43
     
    152221020_10216385207336980_4590722073795003151_n.jpg

    Já mám jen tenhle citroník. Tady vypadá pěkně, ale v létě ho napadly puklice. Není tak velký, podařilo se nám je mechanicky odstraňovat, ale stejně se objevují znovu. Nevím, jestli to způsobily ty puklice nebo mu chybí nějaké živiny, ale na té dlouhé větvičce mu hodně žloutnou listy. Chci ho na jaře hodně ostříhat, tak snad to zvládne.

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.02.2022 08:27
     

    Moc hezky se na to kouká. Ale pěstování mi nejde. A ani nemám podmínky.

    Pinko, o zimování v teple jsem vůbec nevěděla. Člověk se stále učí.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.02.2022 10:12
     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.02.2022 12:35
     

    My máme taky citroníky,asi 6 kousků,jeden je větší ,ostatní jsou ještě malé,jeden malý už má citronky.Stará se o ně můj chlap.Před pár lety jsme měli 3 velký stromy,ale neuklidili jsme je včas a asi trochu namrzly ,nepřežily.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.02.2022 14:17
     

    Občas jsem měla nějaký menší vypěstovaný z pecky. Moc dlouhý život neměly. Poslední byl hezký stromek, nějak jsem ho usušila. Nikdy neplodily. Plánuju jednou v budoucnu až bude zimní zahrada, pokud bude. Koupím něco roubovaného, kamélií, nějakou přenosnou šalvěj, cymbidium... Tolik plány. Realita tak zářná nebude, ale aspoň se mi nebude plést rozmarýn v obýváku.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 12.02.2022 16:44
     

    Ono je třeba semenáče radši naroubovat ale né rostlinky z pecek od mandarinky se velice těžko roubují. To jsou rostlinky jen na okrasu coffe smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 13.02.2022 10:56
     

    Máme je naroubovaný.Nejlepší podnože bývaly z kubánských pomeranů.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 08.11.2023 15:44
     
    400622180_312116298251605_2400327456894667981_n.jpg
    Další fotografie:

    Citroník se letos předvedl v plné kráse. Dnes jsme sklidili 8 plodů, abychom ulevili větvičkám. Už jsou hodně žluté, dojdou na parapetu u okna. Ještě několik větších (ale dost zelených) plodů tam zůstalo a další malé narůstají. Dokonce se objevují zase květy.

    Budu mít biokůru do vánočního cukroví a vánočky. love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.