čtvrtek 28. března, 13:25 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: Marusik
Status: nováček

Citroník z pecky

Datum: 17.04.2013 09:31
 

Ahoj, před 3 lety si dcerka zasadila pecku z citrónu a nyní už máme přibližně metr vysokou rostlinku. Ráda bych jí tuto rostlinku zachovala ja památku, ale nevím co s ní....zdali jí mám nějak seříznout nebo ponechat růst do výšky...Pokud s tím máte nějaké zkušenosti prosím poraďte díky. M.

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 17.04.2013 10:30
     

    Klidně seřízni ve výšce, kde chceš založit korunku a potom zastřihávej podle potřeby. Počítej ale s tím, že nepokvete dřív než za 10 let nebo také vůbec. Další možností je naroubovat (doporučuji), potom pokvete snad už 2. rokem, plodit by mohl od třetího.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citroník z pecky

     
     
  • Autor: Marusik
    Status: nováček

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 17.04.2013 11:10
     

    Takže pokud bych to pouze zařízla tak je to jedno jestli pod či nad listem? A to roubování je co? Jsem absolutní amatér sad smiley Díky

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 18.04.2013 19:23
     
     
  • Status: expert

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 18.04.2013 20:23
     

    Měla bys zastřihnout asi cm nad listem, je tam spící očko a z něho vyroste nová větvička. Asi vyroste i z očka pod ním. Odkud jsi? Pokud bys byla poblíž Brna, mohla bych ti naroubovat, aby ti plodil smiling smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 18.04.2013 21:55
     

    Ivčo, klikni na její jmého a zjištíš to. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 18.04.2013 22:01
     

    pecky citrónů, pomerančů, mandarinek si pilně sázela dcera ve školce, rozpěstovala snad deset rostlinek a obdarovávala babičky, tetičky, bratrance, sestřenice.... winking smiley

    Jednu mám doma, nejspíš mandarinku (zcela bez záruky) a po deseti letech nekvete a nekvete - ovšem mořila jsem ji v malém květináči jako pokus o bonsaj (a mám krpatý nažloutlý pazgřivec)

    Roubovat nebudu, nechám si ji napamátku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (19.04.2013 11:46)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 19.04.2013 10:17
     

    Já měl citroník z pecky , byl asi 15 let starý, možná více, 1,5m vysoký ,košatý, samozřejmě nerodil, .Před 20 ti lety odešel,kaput.

     
  • Autor: Marusik
    Status: nováček

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 23.04.2013 18:05
     

    Já jsem až z Jablunkova a to je od Brna sakra daleko sad smiley A kde seženu ten roub? To si někde koupím nebo to odžíznu z toho citroníku?

     
  • Status: expert

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 23.04.2013 21:21
     

    Roub bych ti mohla poslat, ale s roubováním ti nepomůžu, tak dlouhé ruce nemám spinning smiley sticking its tongue out . Ale mohla bys to nastudovat na internetu. Roub musí být z plodící rostliny, jinak by roubování nemělo smysl. Pokud to chceš zkusit, dej foto své rostliny, abych viděla, jak má silné větvičky a v jaké je růstové fázi. A já ti potom pošlu roub smiling smiley

     
  • Autor: Marusik
    Status: nováček

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 05.05.2013 17:07
     
    s5001401.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj Ivi, promiň že reaguji až teď, ale problémy v práci, doma, no prostě blázinec...Ráda bych to s tím roubem vyzkoušela winking smiley Tady je nějaké foto rostlinky, tak snad to stačí confused smiley 

     
  • Status: expert

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 05.05.2013 17:31
     

    Dobrá, jak budu mít vhodný roub, pošlu ti. Zatím si to nastuduj. Teď mně raší, tak po vyzrátí smiling smiley

     
  • Autor: Marusik
    Status: nováček

    Re: Citroník z pecky

    Datum: 05.05.2013 19:49
     

    Dobře děkuji ti. Adresu ti pošlu do zprávy, jak se to posílá, na dobírku? abych se s tebou mohla vyrovnat smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.