pátek 19. dubna, 17:25 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Inava
Status: začátečník

čistící den

Datum: 26.01.2010 23:18
 

Předkládám doporučený jídelníček pro čistící den, tak jak jej uvádí Lenka Kořínková.

Čistící den


Čistící den by měl dodržovat každý, kdo chce zůstat zdravý. I lékaři dnes radí : půst jeden den v týdnu a jeden týden v roce. Pro týdenní půst je nejvhodnější březen nebo listopad. Pozor, na týdenní půst musí být člověk náležitě připravený.

Snídaně: Citrusové ovoce K snídani si dáme jakékoli citrusové plody, nejlépe několik druhů. Citrusy jsou „tukožroutské" a diuretické (tj. močopudné), a kunzumujeme-li je ráno, pomohou tělu vyloučit všechno špatné, co jsme předešlý den snědli. Pozor - jíme i blány na jeho dílcích.
Přesnídávka: Zapečený banán Banán podélně rozkrojíme, položíme na rošt do rozehřáté, nicméně otevřené trouby ( to proto, aby se nám nepřepekl ) nebo na gril a necháme zapéct. Banán můžeme zapéct i v mikrovlnce, není však tak chutný.
Oběd: Zeleninová polévka Připravíme ji z jakékoli zeleniny, např. kořenové, můžeme přidat i rajče, papriku, salátovou okurku, žampiony, zelí apod. Polévku mírně osolíme a dochutíme kečupem. Můžeme ji okořenit i kmínem. Pozor - polévku nezahušťujeme, nepřidáváme žádné nakrájené pečivo ani brambory, kukuřici nebo luštěniny!!
Svačina: Hroznové víno. Další skvělé „tukožroutské" ovoce. Hroznové víno navíc obsahuje bór, který pomáhá udržovat vyšší hladinu estrogenu v krvi, což zmírňuje vedlejší účinky antikoncepce, problémy v menopauze a je rovněž prevencí proti osteoporóze.
Večeře: Pařený chřest K dočištění organismu není nic vhodnějšího než chřest. Obsahuje tzv. steroidní glykosidy, které mají protizánětlivé vlastnosti. Chřest rovněž obsahuje velké množství kyseliny listové, která je prevencí např. proti vzniku nádorů děložního čípku, tlustého střeva a konečníku. Dále je chřest ohromnou zásobárnou vitamínu C, draslíku a rovněž beta-karotenu, který je účinnou prevencí proti vedlejším účinkům letního slunění. Nám chřest poslouží zejména jako přírodní diuretikum, které zabraňuje zadržování vody v těle a podporuje hubnutí. Pokud neseženeme čerstvý chřest, použijeme sterilovaný a připravíme si z něj salát. Pozor - salát ochutíme pouze nakrájenou cibulkou, v čistícím dnu nepřidáváme ani vlastnoručně připravený dresink!

Pokud neuděláme chybu, měl by být hubnoucí a čistící efekt patrný již druhý den. Pokud budete mít obtíže, např. průjem či bolest hlavy, pamatujte, že je to v tomto případě dobré znamení - tělo se zbavuje nečistot. V žádném případě nejsou tyto projevy důvodem k přerušení čistícího dne! Nečistoty, tedy toxiny v organismu způsobují nejen zdravotní komplikace, ale také brzdí hubnutí, neboť se na ně v těle váže tuk.
Při čistícím dnu je nutné dodržovat zvláště přísný pitný režim. Množství vypitých tekutin by v letních měsících mělo dosahovat 3-4 litrů vody. Nepijte mléko, kávu ani žádní čaje. Kuřačky musí počítat s tím, že čistící den pro ně nebude mít žádný efekt, neboť nikotin zabraňuje detoxikaci organismu.
V tomto dnu je do jídelníčku zařazena i dopolední přesnídávka a odpolední svačina, a to proto, abyste nepociťovali příliš velký hlad. Čistící den absolvujeme jednou v týdnu, pokud však na hubnutí spěcháte, můžete zařadit až 3 čistící dny po sobě. Výsledek bývá euforický

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Inava (03.02.2010 23:05)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: marcellina
    Status:

    Re: čistící den

    Datum: 22.07.2010 12:11
     

    Darja

    Obávám se,že ne.winking smiley Jsou naložené ve slaném nálevu a jak známo,sůl zadržujer vodu v těle.flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: čistící den

     
     
  • Status: nováček

    Re: čistící den

    Datum: 09.11.2010 19:14
     

    Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli mohu během čistícího dne pít jablečný mošt ředěný vodou. Mošt je 100%-ní, domácí, nepřislazovaný ... Díky

     
  • Autor: monisek
    Status:

    Stratovariuska

    Datum: 09.11.2010 21:19
     

    Já bych si ho ředěný klidně daladrinking smiley winking smiley Když mám čistící den, tak akorát nepiju kávičku coffe smiley

     
  • Status:

    Re: čistící den

    Datum: 10.11.2010 01:59
     

    Děvčátka, viděly jste LK, když odjížděla do emigrace? Krev a mlíko. A když se vrátila, nebýt kamarádů, tak jsem ji vůbec nepoznal. Loutka potažená pergamenem.Docela by bylo hezký kdybyste sem některé odvážné daly fotky před a po dietě. Diety nejsou moje hobby, ale obdivuju vaši vůli! Já bych to nedokázal.

     
  • Autor: Lenkapok
    Status: nováček

    jak na žaludeční obtíže

    Datum: 24.09.2014 21:47
     

    čistící den je super, ale pokud mám obtíže okamžitě..třeba po grilování nebo rodinných oslavách, tak mi dost pomáhá Pangrol. jde podle mě o kvalitu za rozumnou cenu

     
  • Autor: Silke
    Status: nováček

    Re: jak na žaludeční obtíže

    Datum: 03.11.2014 20:32
     

    To je pravda, protože na takové akce se člověk často ani nestihne nijak dopředu připravit a třeba přes léto toho bývá hodně, někdo zavolá, že je grilovačka nebo nějaká jiná oslava a tam se člověk neudrží jíst střídmě, takže je určitě dobře mít u sebe Pangrol pro všechny případy. Dá se pořídit bez receptu, takže u nás v lékárničce nikdy nechybí. winking smiley thumbs down

     
  • Autor: Silke
    Status: nováček

    Re: jak na žaludeční obtíže

    Datum: 03.12.2014 17:49
     

    Tak teď je zvlášť třeba skočit si do lékárny pro Pangrol, protože se blíží Vánoce a to se bude všude hrozně jíst... stačí to ochutnávání cukroví při pečení. smiling smiley Já začala péct o víkendu a břicho nás bolelo doma všechny, i děti, protože v nich zmizel jeden a půl plechu. A na podporu trávení a odstranění pocitu těžkého břicha z přejedení neznám nic lepšího. thumbs down

     
  • Autor: Paja83
    Status: nováček

    Re: jak na žaludeční obtíže

    Datum: 08.12.2014 16:01
     

    Pangrol mi dala známá na svatbě, když jsem jí líčila, jak mi bývá po řízku se salátem... a musím říct, že fakt pomohl a hostinu jsem si dokonce užila... normálně jím lehká jídla, ale přesně - budou vánoce, sladké, smažené...takže Pangrol mám radši po ruce thumbs down

     
  • Autor: Silke
    Status: nováček

    Re: jak na žaludeční obtíže

    Datum: 31.12.2014 22:56
     

    Pangrol mi teď zachránil Vánoce, protože obě tety i máma navezly strašnou spoustu jídla a výborného jídla, takže jsem se neudržela a přejedla se jako čuňátko. winking smiley Kdybych si pak nevzala Pangrol, tak to v bolestech trávím ještě teď.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.