pátek 29. března, 02:45 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Čištění trouby

Datum: 07.08.2008 12:53
 

Máte nějaký osvědčený přípravek nebo postup na čištění trouby? winking smiley Včera jsem zjistila, že vnitřek naší trouby holt už není, to co býval grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čištění trouby

    Datum: 07.08.2008 13:18
     

    Já mám jen postup. Přípravek nějaký vyhraněný nemám. Troubu nanečisto vymyju vodou, pak nastříkám přípravkem na trouby, nechám působit podle návodu a poté znovu vymyju. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čištění trouby

     
     
  • Status:

    Re: Čištění trouby

    Datum: 07.08.2008 13:23
     

    robím to podobne,ale trúbu pred tým trochu nahrejem aby nebola úplne studená a prípravok používam,ani tam nieje napísaný názov,ale je to pre čistenie pecí v priemyselných kuchyniach a som stým spokojná

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čištění trouby

    Datum: 07.08.2008 13:57
     

    Libi, došel mi, je to od firmy MADEL tuším. Nastříká se to do trouby, trouba se na pár minut zapne na 60 stupňů a pak se to jen vytře. z 80 procent to pustilo, ani jsem to nemusela nijak drhnout.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Čištění trouby

    Datum: 07.08.2008 17:50
     

    Napustím mu vanuwinking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Čištění trouby

    Datum: 07.08.2008 18:16
     

    Evčo,ty ho prostě vidíš všudegrinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čištění trouby

    Datum: 07.08.2008 18:30
     

    Ježiš neblázněte... eye popping smiley Já troubu nijak zvlášť necídím..už vůbec né žádným spešl přípravkem..Normálně votřu hadrem dokud je ještě teplá..samo né po každým pečení..Občas přeštrejchnu drátěnkou ,něčím,co mám při ruce na nádobí..Mřížku šoupnu do myčky..teda tak asi dvákrát do roka...Mám pocit, že větší údržbu nepotřebuje... eye popping smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čištění trouby

    Datum: 09.08.2008 10:56
     

    Lado, a řekni.... přetekla ti už někdy bábovka?? Takový to "hrnečku, vař!"?? winking smiley To se pak údržbě prostě neubráníš! grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čištění trouby

    Datum: 09.08.2008 11:05
     

    bábovky nepeču... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Čištění trouby

    Datum: 10.08.2008 16:34
     

    Lado,není nad prevenci.grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čištění trouby

    Datum: 11.08.2008 09:10
     

    Dobrý téma.

    Mám sporák Mora a jsem na něj tak naštvaná, že bych ho nejraději vyhodila! Mám ho dva roky, trouba je horkovzduch s grilem, naprosto neumyvatelná! Do té doby jsem měla Gorenje a ta byla super. Dobře se myla, všechny mřížky jsem měla stále jak nové, protože z nich to napečené šlo pomalu samo a smalt trouby nevímjaký, ale šlo z něj vše umýt poměrně snadno.

    Chtěla jsem podpořit českou firmu a koupili jsme Moru... nerezové mřížky jdou mýt velmi špatně o smaltu trouby ani nemluvím.

    Mám pocit, že materiál je velmi nekvalitní a navíc nejdou vysadit dvířka trouby, což je velký průšvih v mé úzké kuchyni. Vůbec jsem to nepředpokládala, když dřívější, komunistické sporáky tuto vymoženost běžně měly....

    Prostor trouby je maličký i přes to, že máme sporák širší. Velký pekáč se tam nevejde.

    Fakticky, kdyby jsme nebyli jen dva, tak ten krám letí z domu raz dva, i když byl nekřesťansky drahý!

    Jo a to má být trouba samočistící!!!

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Čištění trouby

    Datum: 14.08.2008 20:36
     

    Drahuš... taky mám Moru - horkovzdušnou s grilem grinning smiley , mě se tam teda pekáč vejde i velký, ale co mě štve, je že nemá dole takový to výsuvný na pekáče, protože je takhle mám strčený v troubě uvnitř a pokaždé, když jdu něco péct, tak je vyndavám a hledám místo, kam bych je odložila winking smiley

     

    ... já si koupila v drogerii, takovou malou piklsličku čehosi na trouby - v návodu nanést na houbičku a potřít, po 20 minutách setřít - byl to takový světlý gel - jo docela to pustilo, jen já blbec jsem nedočetla návod do konce a po několika hodinách jsem se divila, co to mám s rukama a na konci návodu znělo, pracovat v rukavicích, jedná se o žíravinu thumbs up angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čištění trouby

    Datum: 14.08.2008 23:21
     

    Libi, dobrý - nechat si sežrat ruce a trouba zůstane špinavá! sad smiley

    Já mám pod troubou šuplík, ale zase bych radši brala větší vnitřek...

    Dneska mi říkala Boženka, že mám čistit tak, že vystříkám troubu nějakým sajrajtem na trouby, dovnitř trouby mám vložit pekáč s horkou vodou, zapnout troubu na 50°C a zapnout samočištění. To vše na celou hodinu a pak houbičkou umýt. Vyzkouším, až budu mít chuť a dám vědět. winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čištění trouby

    Datum: 14.08.2008 23:33
     

    Já mám teda novej vyhlídnutej taky Moru, právě , že se tam vejdou i ty největší plechy a pekáče..(vyzkoušeno) děsíte mě s tou údržbou.. eye popping smiley Já ji fakt teda nijak složitě nedrbu...a mám pocit,že po 25 letech provozu je dobrá...

     
  • Status:

    Re: Čištění trouby

    Datum: 15.08.2008 08:53
     

    Osvědčený přípravek ? Já skoro všechno jedu Cifem krémem. Vany, umyvadla, trouby, sklo atd. No třeba dřevo nebo teflon ne, že ? Ale jinak to beru všechno šmahem. Vlastně s ním drhnem i každoročně bazén.

    No a postup ? Všechno co se dá vyndat vyndám a vydrbu celý vnitřek i skleněná dvířka i mřížku.

    Hlavně, když peču maso odkryté nebo jako minule koláč v dortové formě a protékalo to a připalovalo se.

     

    Anavi a s těma bábovkama. Pekla jsem v nové formě a nějak si neuvědomila, že ten sopouch je níž než okraj formy, tak mi to začalo tou dírou všechno lézt ven a kapat do trouby Ale to byly teda kusy !!!

    No, co mě hned napadlo. Šupla jsem do toho místa velký kus alobalu a na to se to nakydalo. Doslova. Až to bylo upečený, tak jsem to vyndala a snědli jsme to grinning smiley. Zbytek se dopekl, jen jsem pro příště ucpala ten sopouch alobalem. Natrvalo ! thumbs down

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.