pátek 19. dubna, 17:49 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí mazlíčci
hodnocení: 4.90
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Čipování domácích mazlíků

Datum: 14.02.2012 13:03
 

Chci sem napsat pár zakladních informací k čipování zvířat, protože jsem sama žila dost let b vbludné iluzi, že tím, že si nechám očipovat svého psa, nemusím mít strach, když se ztratí a najdou ho kopetentní orgány, že by ho nepoznali.

Chyba lávky!

Když vám vet očipuje zvíře, nahlásí ho, ale nahlásí ho na veterinární komoru a nahlásí jeho pas, což je jeho povinnost.

Protože však spousta starých praktiků neví, že pes je takto k nedohledání, tvrdí vám, že je pes přihlášený, ale není to pravda. Jeho čip není v žádném veřejném registru, ke kterým mají přístup policisté, lidé z útulků, či magistrátu o zahraničí ani nemluvě.

Takže já jsem měla celý život čipovaného Aronka, ale kdyby se nám kdysi v Itálii ztratil, zem by se po něm slehla. thumbs up

Až před nedávnem jsem se dozvěděla, že je ještě nutné psa přihlásit do národního registru zvířat, nebo jiné, podobné instituce. Dám vám sem odkazy, kde můžete čip zvířete přihlásit a nakonec i odkaz na zahraniční vyhledávací službu, kde si můžete ověřit funkčnost čipu, protože bohužel u nás také existují čipy, které nepřečte většina běžných čteček. Musí to být čip s ISO

To si ale načtěte na odborných stránkách. Nejsem až takový znalec. Já jen chci stejně neznalé, jako jsem byla já varovat, že přihlášení u veta není přihlášení čipu, ale jen pasu.

A ještě - některé organizace si účtují za přihlášení psa poplatek, některé ne. Jedna, která je zdarma, je i dobře zapsaná ve všecch evropských vyhledávačích, takže si můžete své zvířátko zaregistrovat u ní a zdarma.

Tato je zdaema: [www.backhome.cz]
Za poplatek: [www.identifikace.cz]
Za poplatek: [www.narodniregistr.cz]
-------
Zahraniční vyhledávací systém ke kontrole zaregistrovaného zvířete: [www.petmaxx.com]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.02.2012 13:06)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 14.02.2012 17:43
     

    Drahuš, přidám se. Mně ten papír, který se musí poslat od čipu na národní registr, dal vet s kódíkama s číslem čipu, řekl mi, že se to musí vyplnit a poslat na nár.registr majitelů zvířat, nebo to lze natukat přímo do pc - jako online. Naťukala jsem to přes pc a dobrý, za pár dnů mi přišlo od nich potvrzení, že číslo čipu bylo zaregistrováno. To ted s Amíčkem, tenkrát s Jennynkou mi to dokonce natukal přímo vet v ordinaci, mám moc hodnýho.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čipování domácích mazlíků

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 14.02.2012 19:01
     

    Já mám Sorbona na všech třech registrech, ale je to zbytečné vyhazování peněz. protože Backhome, který je zdarma perfektně v zahraničí funguje. Alespoň v rámci EU. Na něm mám konečně v deseti letech registrovanou i Britu, která má čip už hodně dlouho... Já jsem jí s Aronkem nechala čipovat hned, jak se to v ČR zavedlo, takže v tom byl tak trochu chaos

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 14.02.2012 20:10
     

    tak já to mám jen v tom národním registru, do zahraničí nejezdím. A to mi říkal vet, že je to v ceně toho čipování......takže jsem zaplatila jen jemu.

    Ale taky aby se v tom prase vyznalo, teda.....mohly by se ty databáze nějak propojit.....centrálně, aby když to dáš do jedné, předaly si to mezi sebou všechny......ale to bych chtěla asi moc....confused smiley

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 14.02.2012 21:22
     

    blbý dotaz - co stojí samotný čip a jeho aplikace baj voko?

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 14.02.2012 22:11
     
    Romi napsal(a):

    Drahuš, přidám se. Mně ten papír, který se musí poslat od čipu na národní registr, dal vet s kódíkama s číslem čipu, řekl mi, že se to musí vyplnit a poslat na nár.registr majitelů zvířat, nebo to lze natukat přímo do pc - jako online. Naťukala jsem to přes pc a dobrý, za pár dnů mi přišlo od nich potvrzení, že číslo čipu bylo zaregistrováno. To ted s Amíčkem, tenkrát s Jennynkou mi to dokonce natukal přímo vet v ordinaci, mám moc hodnýho.

    Ale vyzkoušela sis to? Třeba teď na Drahuščiných odkazech?Zadala jsem Beníkův, ale nic se mi neobjevilo, že by můj čip někdo zeregistroval.

     

    [www.narodniregistr.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (14.02.2012 22:12)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 14.02.2012 22:19
     

    Drahuško, sem [[www.backhome.cz]] jsem Beníka zaregistrovala, ale kde tedy zjistím, že má ten správný čip.

    Mimochodem, co to je to ISO ? Kde to můžu najít?

     

    Ilko, nepamatuju si přesně, ale myslím, že jsem za čip dala asi 600,- ale jsem z Prahy. Za Betynku (už není) mi tenkrát odpustili 2 roční poplatky( byla to nějaká akce) a za Beníka platím polovinu.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 06:41
     

    já myslím platila necelé tři stovky - Postoloprty (vet)

    zkoušela jsem to hned jak to tam bylo, má to myslím tři dny na tu jejich aktualizaci....nebo 7?? ted nevím

    řeknu dneska na veterině, at to zkusí tím přístrojkem, jestli to je ok

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 08:23
     

    Romi, přístrojek to vezme, jde o to, aby byl registrovaný čip v celé ČR, případně v EU, pokud by jste jeli na dovču a pejsek se zaběhl, aby byl nalezitelný. k čemu čip, když se neobjeví komu patří, protože jsi mimo rajon.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 08:32
     

    Do rána napadlo víc jak 5 cm sněhu, čert aby to už vzal.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 08:36
     

    Tak jsem si konečně udělala jasno. Přečetla jsem si potvrzovací lejstro, že mne a Beníka přihlásili do EVIDENCE CHOVATELŮ PSŮ. Tím se to vysvětluje. Ovšem pak nechápu, proč je povinnost čipovat psy, když si vlastně pražský magistrát tím jen jistí poplatníky daně ze psa. Čip je v ten moment na prd. Nikdo pejska nedohledá. Ani když se dostane do útulku.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 08:55
     

    Já platila tenkrát 550 za psa (pas a čip). Sorbonka jsem čipovaného koupila, páč měl jít původně do zahraničí, s tím, ať si ho sama přihlásím se svou adresou.

    Helenko, já taky nevím, co mám za typ čipu, ale když si vyzkoušíš ten švycarský vyhledávač, co jsem dala odkaz a navede tě to na Backhome, kte pak číslo dohledáš, je na 99% čip čitelný všude, protože jinak by se jim nezobrazoval - alespoň si to tak myslím confused smiley Normálně ti tam vyjede CZ a k tomu, který registr v ČR tento čip eviduje s odkazem na jeho stránky a tam pak dohledáš vše.

    Romi, my taky nikam nejezdíme, ale žijeme v pohraničí a když vyjedeme na hory, mohl by se pes zaběhnout do Němec, či co já vím. Ale co je hlavní - já si na tom zahraničním vyhledávači zjistím, zda to vyhledávání vlastně vůbec funguje, víš, protože u nás, jak sama píšeš, centrální vyhledávač neexistuje, který by tě pak navedl na konkrétní přihlašovací místo. Když ho v tom danném registru nemáš, pouze napíše, že u nich žádný takový čip není a basta. Je tu v tom bordel, jako ostatně ve všem... thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 09:04
     


    Romi napsal(a):

    tak já to mám jen v tom národním registru, do zahraničí nejezdím. A to mi říkal vet, že je to v ceně toho čipování......takže jsem zaplatila jen jemu.

    Ale taky aby se v tom prase vyznalo, teda.....mohly by se ty databáze nějak propojit.....centrálně, aby když to dáš do jedné, předaly si to mezi sebou všechny......ale to bych chtěla asi moc....confused smiley

    A máš je skutečně v národním registru nebo u veterinářů? Najeď si na odkaz národního registru a zadej tam číslo čipu, jestli ti vyjedou tvoje nacioále.

    Psa stačí zaregistrovat v některém našem registru, protože v rámci EU jsou databáze propojené. První čísla na kódu jsou země, ze které je pes a pak už je číslo pejska... Takže si to taky můžeš vyzkoušet v tom zahraničním vyhledávači. Musí se ti tam objevit!

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 09:11
     

    Drahuš, tak jsem číslo čipu napsala do hledej v národním registru, vyjela tabulka, kde bylo datum čipování, co je to za psa...ale majitel žádnej......tak nevím....... přitom jsem to vše zadávala......

    no tak u mě moc nehrozí, že se zaběhnou, oni jsou pořád u mě, neodbíhají a půl roku jsou na zahradě s našima.....tak snad to bude ok...

    ale pak teda nechápu význam čipování....přece je to hlavně jako o psovi, jeho údaje, komu patří.......vyjede tam jen pes, německý špic....a datum čipování....to mě potěš, teda

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čipování domácích mazlíků

    Datum: 15.02.2012 09:22
     

    Romi, tak si je zaregistruj ještě u Backhome. Je to za pár minut a zadarmo a pak si najeď na ten petmaxx.com a vyzkoušej to. Nikdy neříkej nikdy. pak si budeš rvát vlasy. Štěstí přeje připraveným winking smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí mazlíčci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.