čtvrtek 25. dubna, 00:16 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Čím vytíráte podlahu? - Mopy

Datum: 26.11.2007 10:48
 

Používáte nějaký zaručeně dobrý mop? smiling smiley

Já mám jeden oblíbený, kdysi jsem ho koupila na nějakém veletrhu, kde ho předváděli a všem jsem ho vřele doporučovala. Jenže teď už jaksi brzy odejde do věčných lovišť a já momentálně nejsem schopná najít kontakt, odkud jsem ho měla confused smiley

Tak se podělte o své zkušenosti. Díky.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 19:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 15
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 04.02.2015 19:27
     

    Vytahuju diskuzi, nemáte někdo něco nového, účinnějšího? winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 04.02.2015 19:46
     

    Missi, já jsem se ještě neodhodlala pořídit si ten mop vychvalovaný tebou i Anavi. Pořád vytírám hadrem na koštěti. Potřebovala bych ten váš zázrak vidět v praxi. Asi vás pozvu na návštěvu, přiletíte na tom svém "koštěti" a předvedete mi to v praxi. Nejlépe při jarním úklidu. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 04.02.2015 19:49
     

    Já se připojuju k Věrce, ale ke mně byste mohly přiletět už teď. Bordel se tady najde vždycky. grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 04.02.2015 20:19
     

    Spike, když ale přijedeš ty k nám, tak si budeš moci vyzkoušet asi 4 druhy mopů winking smiley . Hledám něco zázračného winking smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 04.02.2015 20:23
     

    Když on asi nejzázračnější mop je ten, který drží jiná ruka, než je ta moje. A klidně to může být i kus starých tepláků. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 05.02.2015 08:27
     

    šmankote, u hadru jsem vždycky nesnášela, jak se tam namotají vlasy nebo se tam přilepí "kocouři" zapomenutí v koutě... to už bych nemohla! A hlavně - nechci strkat vůbec ruce do vody!!!!! Nesnášela jsem, že to musím slíknout ze smetáku, vymáchat, namotat na hadr, ještě mi to pořád padalo a pak se to stejně tak jako matlalo. Tohle je fakt pohoda. jen bych asi potřebovala nový, občas to zapomenu ve vodě přes noc stydlin smiley a zrezly šroubky. eye rolling smiley Tak to divně rachotí smiling smiley. To je ale moje chyba, nikoli vada výrobku.

    SPIKE napsal(a):

    Missi, já jsem se ještě neodhodlala pořídit si ten mop vychvalovaný tebou i Anavi. Pořád vytírám hadrem na koštěti. Potřebovala bych ten váš zázrak vidět v praxi. Asi vás pozvu na návštěvu, přiletíte na tom svém "koštěti" a předvedete mi to v praxi. Nejlépe při jarním úklidu. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.02.2015 08:27)
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 05.02.2015 08:29
     

    Misi, mám tento už moc roků a jsem spokojená. [www.leifheit-shop.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 05.02.2015 08:34
     

    a ten hadr pak strhneš a pereš?
    Mně u toho našeho vyhovuje, že se to opravdu vyčistí po každém namočení a není potřeba to už nijak udržovat - házet do pračky, čistit. Navíc je ten mop tmavý. Jak se znám, tak by mě rozčilovalo, že po pár vytřeních ten hadřík, co je u toho tebou nabízeného mopu, nebude bílý nono smiley angry smiley To by mě ničilo grinning smiley.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 05.02.2015 12:40
     

    Anavi to není hadr, je to taková pěnová hmota a na té je nalepenej chlupatej mikrohadr. Po použití se to strhne (drží to jako suchej zip) a vypere. Já mám ten předchozí model "Piccolo" a nejsem z toho nijak nadšená confused smiley . Lepší je ten gumovej.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 05.02.2015 12:43
     

    Občas ho sundám a vyperu v pračce, ale většinou mop otočím, mikrovlákno vydrhnu mýdlem, opláchnu, vyždímám zmáčknutím mopu a nechám uschnout nad kýblem.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 05.02.2015 12:51
     

    Lanimko, já mám zase pocit, že se to tím mácháním v kýblu nedostatečně vymáchá, nebo jak to napsat.....prostě že vytírám špinavým hadrem confused smiley . Takže buď to chce sundat a vypláchnout - sprchou to jde suprově, nebo mít těch destiček více. Navíc se mi to i po tom zmáčknutí mopu zdá dost mokré.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 08.02.2015 20:32
     

    lanimko, a jak pereš ten hadr???, to dáš k normálnímu prádlu???

    Nyní mám viledu, a právě už taky pokukuji, jestli nezkusit něco jiného, Ty mopy mám 3, jeden špagátovej (moc mě nebere), 1 viledu (hm, poměrně rychle se ty třásně ošoupaly) a 1 třásně z mikrovlákna (to mi zatím vyhovuje nejvíc)

    [babybudgeting.co.uk]

    Anavi, s tím hadrem mi mluvíš z duše, to jsem taky "milovala" nakonec jsem si udělala do hadru díru a ty konce jsem si zašpendlila zavíracíma špendlíkama, nebo menší plochy jsem zaklekla a brala to růčo eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 08.02.2015 21:22
     

    Missi, takový pocit nemám - po každém umytí podlah mopovou hadru vyčistím. Když ho víckrát zmáčknu, tak je mokrý tak akorát, normálně vytírám plovoucí podlahy. Před každým mytím podlah musí být vyluxované, jinak se umýt pořádně nedají - na mopu zůstávají hlavně vlasy a chomáčky prachu. To nesnáším, je to mnohem pracnější. Když hadr uschne na mopu, vysaju ho (před dalším úklidem).

    samanko, peru ho po vyluxování s podobnýma věcma - např. s předložkama do koupelen, pracovníma věcma ap.

     
  • Autor: aryk11
    Status: nováček

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 08.02.2015 22:46
     

    nemám nějaký specifický mop grinning smiley prostě vezmu hadru omotámto kolem mopu a uklízím smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím vytíráte podlahu? - Mopy

    Datum: 09.02.2015 10:29
     


    lanimko, z toho gumového co mám já, jdou kupodivu vymáchat i ty vlasy a "kocouři", takže na něj skutečně nedám dopustit.

    Ale na cokoli textilního se prostě vlasy a chlupy přichytí a je to očistec.

    lanimka napsal(a):

    Missi, takový pocit nemám - po každém umytí podlah mopovou hadru vyčistím. Když ho víckrát zmáčknu, tak je mokrý tak akorát, normálně vytírám plovoucí podlahy. Před každým mytím podlah musí být vyluxované, jinak se umýt pořádně nedají - na mopu zůstávají hlavně vlasy a chomáčky prachu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.