čtvrtek 28. března, 23:55 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Amee
Status: expert

Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

Datum: 30.08.2014 09:27
 

Ahoj všem, při grilování nám vytekl olej z grilu na dlažbu. Zkoušela jsem to odstranit. Vydrbat kartáčkem s jarem, nastříkat brefem, vyčistit pískem a nic.

Nemáte s tím zkušenosti co by mohlo zafungovat, docela mi to mrzí, dlažba je pěkně flekatá.

Jediná možnost, která mě ještě napadá, je "postižené" kostky vyměnit, ale do toho se mi moc nechce.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 10:09
     

    nám to z dlažby časem zmizí samo. A co čističe W5 z Lidlu?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 10:10
     

    Amee, když zadáš do Googlu - Odstraňovač olejových skvrn - tak ti naběhne několik přípravků winking smiley .

    Z běžně doma dostupných leda technický benzin v kombinaci s pilinama či bílým pískem (do něčeho se to musí vsáknout). Těsně po vytečení oleje pomáhá cement, ale nyní je asi pozdě.

    Myslím, že ty to nyní máš už nasáklé vším možným confused smiley . Každopádně fleky za tebe vytáhne sluníčko, ale bude to tak rok trvat.

     

    Já mám vyzkoušenej ten cement a bílej písek (po návštěvě mi na šedé dlažbě zůstaly olejový fleky od auta), posypat a honit to smetáčkem po fleku.....rychle se to do toho vsakuje, takže materiál smést a nasypat další čistý. Zbytek fakt udělalo slunko.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Missi (30.08.2014 10:14)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 10:15
     

    Taky nám to zmizlo samo. Trošku pomohli psi, když to olízali grinning smiley. Neměň je. to je blbost. Časem se ti to stane opět a to je budeš měnit zase? Mám dojem, že na to něco existuje. Občas to mívají myslím v Lidlu, ale co to je? netuším.

    Jo a když už jsme u čističů. V lidlu teď mají leštěnku na lino a dlažbu. Kdo máte linoleum, tak je opravdu ošetřující a lino je pak pěkně hladké, lesklé. Máme v kuchyni hodně zničené od toho, jak psi i děti lítají ze zahrady do bytu a zpět. Fakt hodně a když ho tímto po umytí natřu, je o 70% lepší, než je skutečnost. Litrová láhev (modrá, placatá, čtverhranná řady W5) stojí kolem 45 korun

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 10:18
     

    Drahuš díky, to musím koupit, taky mi tu Bestie lítá v kuchyni po linu a na chodbě po dlažbě. A od pondělí maj v Lidlu i mulč. kůru a ta je thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 10:40
     

    irisko, bacha. Mají ve stejných láhvích i dva v jednom a to je na plovoučky a dřevěné podlahy. Na dlažbu a lino je to jenom leštěnka!

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 11:01
     

    Sluníčko nám tam bohužel nesvítí, je to pod zastřešením. Já jsem na ty fleky nepřišla hned, jeden den jsme grilovali a pak bylo asi týden ošklivě, takže jsem na terasu vůbec nešla. Takže už byly řádně vsáklé.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 11:29
     

    Já bych to zkusila posypat škrobovou moučkou a nechat ji tam, ať nasákne. Nebo normální křídu. S tou jsem vytáhla mastnotu nastříkanou na zeď. Počmárat fest a nechat být.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 11:30
     

    Ještě mě napadla dražší varianta, práškový vanish.

     
  • Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 11:37
     

    Když už to myla :-(. Co zkusit Arvu na motory

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 11:47
     

    To nevadí, že to už myla, Ty nejtrapnější postupy většinou fungují spolehlivě, jen to chvíli trvá, než zafungujou.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 11:58
     

    Zkusím všechno. Postupně, soused mi před chvílí říkal, že nepomohlo nic a nakonec stejně ty dlaždice vyměnil. Ale to je ta poslední varianta, do toho se mi vůbec nechce, rozvrtat si terasu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 12:14
     

    postav na to truhlík grinning smiley ...ale neměnila bych dlažbu, to už bude poznat. Drahuško dík, kouknu na to s brejlema winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím odstranit mastné fleky z venkovní dlažby

    Datum: 30.08.2014 14:12
     

    Amee, taky nám před krb nejde sluníčko. Ale něco, co ti tu píšou holky určitě zabere - držím palce thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.