čtvrtek 25. dubna, 21:38 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Čím myjete okna?

Datum: 06.03.2007 10:26
 
Neopužívám vůbec žádnou chemii, jen z nejhorší špíny umyju švédskou utěrkou a pak okna doleštím nějakou umělou jelenicí od Viledy. Výborná kombinace, okna jsou beze šmouh a ještě ušetříte za Jary, Cliny a podobné "nesmysly" smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 12
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 16:07
     

    Nerozumím tomu, proč to je zařazený do parních čističů, když to žádnou páru nevyvíjí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím myjete okna?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 16:56
     

    Ladus,mam to podobne. Mam pocit,ze nez bych zprovoznila nejake udelatko,mela bych toho spoustu umyteho. Muzu se plest,na me to z odkazu pusobi krkolomne.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 17:58
     

    Clinem thumbs down , mám parní čistič i na okna a je to na hovno, voda teče až na koberec , ale čistý jsou,... kamarádka si koupila jakousi stěrku s nástravnou tyčí za 700,- perfekto thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (25.10.2014 18:01)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 18:05
     

    Majko tak to ti nepovím, já klikla na první co jsem našla.. grinning smiley

    Ivo ono to v ruce je vcelku pohodlhé, ale jak říkám, nekoupila bych si to..stěrka X krát pohodlnější..Naši to maj taky, mohla bych si to klidně půjčovat, mám to vedle..Oni teda využijou hlavně v zimě na skla na balkoně, když se rosej z toho důvodu to kdysi od ségry dostali..

    Nikomu to ale fakt nechci rozmlouvat, sérga jinak okna nedělá..a je s tím moc spokojená...je to o tom na co si člověk zvykne winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.10.2014 18:26)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 18:30
     

    Kordulo, toto funguje jinak..namočíš hadrem sklo, tímto stíráš a ono to tu vodu vcucne..Tak nikde žádná voda, jako stěrkou, že si ji stáhneš dolů na rám..

     
  • Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 19:34
     

    Majko, má ho sousedka a nedá na něj dopustit, taky o něm přemýšlím [www.zbozi.cz]

    Majka napsal(a):

    Právě se rozhodujeme se sousedkou, jestli si pořídíme dohromady nějaký Kärcher WV. Už jen proto, že má galad při bytě 32 m2 stejnou plochu oken. Počítám i zasklení balkonu. Nemáte někdo zkušenost, který ty z nabízených na trhu je vhodný?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 19:39
     



    LadaB napsal(a):

    Kordulo, toto funguje jinak..namočíš hadrem sklo, tímto stíráš a ono to tu vodu vcucne..Tak nikde žádná voda, jako stěrkou, že si ji stáhneš dolů na rám..

    .......tahle stěrka je z mikrovlákna , vcucne vodu už na jak jede po skle, okno i rám absolutně suché a lesklé,

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (25.10.2014 19:42)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 21:27
     

    Budul, teď rozhodnout, jestli ten novější model, je lehčí a kratší, ale taky dražší.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 21:46
     

    Má ho moje sestra, asi 2x jsem si ho půjčila, za mě, je to nanic. Buď to, anebo s tím neumím, ale ani nemám pocit, že by sestra z něj byla nadšená. Je to jen vysavač vody, navíc, když sjíždíš už dole k parapetu a nemáš tam místo, tak to nakloníš a už to nesaje. Nevím jak bych to popsala. A nejlehčí do ruky to taky není.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 21:52
     

    Mě zaujalo toto, ale drahý to jistě bude jako prase. Nevím cenu a ani jí vědět nechci, ale aspoň to okna předmyje, umyje a vyleští,( i když, pořád to dělám já ,že) zatímco ten Kärcher je jen vysavač.

    [kobold.vorwerk.cz]

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 22:00
     

    Amee, ale to stojí 6 tisíc a dělá to v podstatě úplně to samý, jen v jednom kroku.

     
  • Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 22:00
     

    U nás v práci má uklízečka "vysavač" vody od Leifheitu (cca 1500), mokrym hadrem okna umyje a pak přejede tím vysavačem, hrožně si to chválí a je fakt že okna jsoz krásně čistá. Jenže v práci máme skla, který maj 2-3 metry čtvereční, v domácím použítí si to nějak nedovedu představit...

     

    Já okna meju 2 x za rok - hřeším na to, že jsem v podkroví, tudíž ke mě nikdo nevidí stydlin smiley

    Umeju jarovou vodou, stáhnu stěrkou, nastříkám cosi na okna od Dedry a papírovou utěrkou vyleštím.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 22:44
     



    Majka napsal(a):

    Budul, teď rozhodnout, jestli ten novější model, je lehčí a kratší, ale taky dražší.

    ... u nás se myjí okna nejméně 4x - 5x do roka. Můj model je poměrně těžký, cca 53 kg a krátký také není asi 165 cm. Nejnovější také není - přesně 50 let starý, ale zato je nejdražší !

    winking smiley

     
  • Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 22:51
     

    Majko, já po něm koukala už loni, manžel mě to zatím rozmluvil. Je pravda, že myjeme okna tak napůl, jednou já a jednou on, jak se komu chce, takže to zatím moc nehrotím.

     
  • Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 25.10.2014 22:55
     



    tak63 napsal(a):



    Majka napsal(a):

    Budul, teď rozhodnout, jestli ten novější model, je lehčí a kratší, ale taky dražší.

    ... u nás se myjí okna nejméně 4x - 5x do roka. Můj model je poměrně těžký, cca 53 kg a krátký také není asi 165 cm. Nejnovější také není - přesně 50 let starý, ale zato je nejdražší !

    winking smiley

    grinning smiley grinning smiley taku ty zas perlíš thumbs down thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.