čtvrtek 25. dubna, 16:47 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Čím myjete okna?

Datum: 06.03.2007 10:26
 
Neopužívám vůbec žádnou chemii, jen z nejhorší špíny umyju švédskou utěrkou a pak okna doleštím nějakou umělou jelenicí od Viledy. Výborná kombinace, okna jsou beze šmouh a ještě ušetříte za Jary, Cliny a podobné "nesmysly" smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 12
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 28.03.2010 10:55
     


    Evca napsal(a):

    A kdes pak vzala tu letitou praxi co ????

    No z předešlých (nerozumných) let winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím myjete okna?

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 28.03.2010 10:59
     

    Tssss,nic bych za to nedala,že se ti okna blejskaj jak psí koulenono smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 14.02.2011 22:50
     

    omlouvám se stydlin smiley , že obtěžuju s touhle pitomou domácí prací, ale přece jenom se zeptám:

    mám skla na oknech důkladně oblemcané silikonem, který truhlář používal na tmelení skla(čili místo kytu) a protože on okna nemyje a ty naše už ani omylem, tak je opatlal důkladně. Milý silikon se při leštění důkladně matlá angry smiley

    Máte na to nějaký tip?

    (nechat si umýt okna firmou...to asi neklapne sad smiley)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 15.02.2011 08:03
     

    Technický benzín nebo spešl přípravek na odstranění silikonu (mívá Lidl)

     
  • Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 15.02.2011 10:01
     

    Možná bych zkusil CocaColu. Kdysi v Americe lepili policajti špatně zaparkovaným automobilům na přední sklo nějakou samolepku, která bránila řidiči ve výhledu. Nešlo to odstranit a nějaký chytrák zjistil že za pomocí tohoto nealko moku to jde. Podle mého názoru to byl emigrant českého původu, protože my češi máme v genech, jak osrat podoné vychytávky.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 15.02.2011 14:38
     

    Drahuško, dík. flower smiley

    Třeba už nebudu muset mýt okna s dětma mimo doslech, abych je neučila nové pěkné slova. winking smiley

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 14:23
     

    ... vytahuji tuto diskuzi: prosím máte někdo zkušenost s teleskopickou stěrkou, nebo ždímatelným mopem na okna? potřebuju dát v práci do richtiku velké okenní tabule - bývalá samoobsluha, tak pro představu - alias Láska z pasáže

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 14:54
     

    jo stěrkou jsem myla naposledy před Velikonoci a šlo to dobře......

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 15:40
     

    Stěrku využívám na velká francouzská okna, myju jen vodou a spokojenost thumbs down Jen po zkušenostech si už dávám dolů pod okno hadr, protože se to nezdá, ale stěrka vezme té vody dost a stejkalo to pak po dolním rámu na zem.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (03.05.2012 15:40)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 15:45
     

    Já umývám houbičkou a pak setřu stěrkou a lehce doleštím nějakou "okenou". A hadr dole je nutností, protože ta černá špína, co se stírá, by udělala nepěkné fleky na koberci. Asi to jde dobře i tou houbičkou nebo mopem, co je na druhé straně některých stěrek, ale v tom jsem nezískala praxi (myslím, že ke své škodě).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 15:47
     

    Věrko, vezmu celé okno mokrým hadrem, pak do sucha stěrkou a případně jen nějaké šmouhy doleštím papírovou utěrkou. Okenu ani jiné přípravky na okna již x let nevedu. nono smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 15:52
     

    Asi je to jen můj blbý zvyk, když tu ta okena smrdí, tak je jasně cítit, že jsou okna umytá grinning smiley

    Ale když jsem v časové tísni, tak stěrku vždycky otřu, aby nedělala pěšinky, pak už tedy neleštím. V poslední době jsem tuhle metodu dovedla k naprosté dokonalosti - okna nemyju vůbec! stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 15:59
     

    Věrko, jo, přesně - držím hadr a když dojedu dolů, tak stěrku otřu. No a podobnou dokonalost zavádím postupně taky. Do Velikonoc jsem postupně stihla umýt asi čtyři stydlin smiley a na těch už to skoro není zase vidět. Tak zatáhnu žaluzky a vypadaj jako nový. Horší je, když je pak vytáhnu a zasvítí sluníčko!!! eye rolling smiley

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 16:08
     

    ..... no jo, ale já myslela jestli máte zkušenosti s něčím takovým confused smiley [www.leifheit-online.cz], anebo jeden mop (který je na šudlení, a dá se zároveň mechanicky vyždímat)a případně stěrka zvlášť. jako to je bez teleskopu na žebřík angry smiley a na to žádnou študačku neukecám

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím myjete okna?

    Datum: 03.05.2012 17:22
     

    Taky jsem měla jeden na větší okna teleskopický, ale nechtěla jsem příliš investovat, tak se dle toho s ním i blbě dělalo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.