pátek 29. března, 11:13 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 16
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 13:31
     

    Já nemůžu to slovo vůbec říct nahlas :-), to je pak mela, teď to žlutý kulatý došlo a pejsiny smutně koukají love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 13:37
     

    Jájo thumbs down , u nás se taky říká žlutý kulatý - no, velký holky dostávají zcela vyjííííímečně, ale když jsou štěňata Kora musí dostat taky - nelze ji odstrkovat a jak se řekne piškot nebo zašustí pytlík ..... Ale ona je v podstatě šíleně žravá na všechno - jako pamlsky používáme sušené kousky chleba nebo ty Darling granule (když chleba není) .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 13:47
     

    Na pamlsky jsou piškoty nebo mám takové odměňovací granulky, poloměkké, ve tvaru maličkých kostiček a hlavně neobsahují kuřecí, tak nedělají Sorbonovi zle.

    Piškoty u nás jedou ve velkém, protože když byl na tom pes hodně zdravotně zle, jediné, co jsem do něho dostala - někdy - byly piškoty. Ale pokaždé, než to žluté, kulaté dostane, musí něco udělat. Aspoň sedni, lehni nebo vstaň winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 13:51
     

    U nás pamlsky hlavně na cvičení. Za nic, jen tak, nemají šanci něco dostat.

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 14:46
     

    U nás frčí jablka. Kvůli jablku by udělal i kotrmelec, jak je po něm posedlý grinning smiley Miluje všechno ovoce i zeleninu, odměnou je mu i suchý chleba, dokonce i běžná granulka. Je hodně žravý, krmím 2x denně, aby najednou neměl takovou dávku do žaludku. Když zrají jahody, borůvky, maliny, musím důrazně zakázat, byl by schopen všechno obrat sám grinning smiley smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 15:00
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley s těma pesanama je fakticky sranda grinning smiley grinning smiley grinning smiley u nás taky frčí piškoty, vždy za odměnu,

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 18:29
     



    babkaela napsal(a):

    U nás pamlsky hlavně na cvičení. Za nic, jen tak, nemají šanci něco dostat.

    Granulky taky jen na cvičení

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 19:29
     

    Já krmím 3x denně. Ráno 2 piškoty, v poledne a večer granulky. Zkoušela jsem jen jednou, ale zvraceli hlady, mají moc rychlý metabolismus. Jako odměnu dostávají sušené rybičky zabalené v sušeném mase a občas na kousky nalámané frolíky. Plné misky nechávatnemůžu, to bych měla za chvilku ze psů kuličky grinning smiley Na ně jsem přísná a sama bch to taky potřebovala eye rolling smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 20:21
     

    Dávám holkám dvakrát denně, najednou by to byla asi velká dávka.... ráno dostanou každá syrovou mrkvičku, před polednem polovinu své dávky masa se zeleninou a ovocem a k večeru druhou polovinu. Občas dostanou žloutek, tvaroh nebo jogurt. Dokud budu doma, tak se budu snažit barfovat, stejně nic nedělám, tak ať se mají holky dobře love smiley .... naštěstí to všechny tři dobře snáší a žerou mi všechno.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.04.2014 20:30
     

    Mí psi dostávají tak málo, že by se nenažrali vůbec, kdybych jim porci ještě dělila. To dám spíš ráno mladýmu housku s máslem nebo chleba s máslem. Čubina jen tvrdý chléb (pes taky)

    Večer pes Magnusson granule, ty s tekutinou nezvětšují objem, takže by neměla tolik hrozit torze žaludku a čuba má seniorské, ale porci, jak prd, protože jí bolí nohy, aby se unesla

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.04.2014 07:26
     

    no jo, každý pejsek to má jinak winking smiley

    já jim dám občas i maso, kuřecí syrové - rozsekám např.krk.....jeden mi stačí pro oba, on Amínek o maso moc nestojí, má radši granule, nebo dostanou hovězí z polívky...jiné nedávám.

    A tak 1-2x týdně každý prdelku (větší) z rohlíku, to milujou oba, jak řeknu, panička vám koupila rohlíček, můžou se zjančit, hlavně Amís!! Často taky knourá, že chce třeba chleba, co sušíme pro slepičky....a nedá pokoj a nedá, tak mu kus dám a je spokojenej...né že by ho snědl, ale blbne s ním...a sem tam ožužlá..taky má rád jablíčka a miluje papriky, to jak slyší nebo cítí, že mám a krájím, letí a už přede mnou sedí a čučí, jestli panička dá.... grinning smiley dělám si srandu, že je to pes vegetarián grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    občas i frolíky dáváme, ty mají taky rádi, ale fakt jen občas, oni jsou dost červený a nechci, aby Amíček změnil barvu...aby nezoranžověl...ale minule mamka koupila v Globu nějaký jiný frolíky a ty červený nebyly, tak dostali.

    Ven odměny už nenosíme, musí poslouchat i bez, ale když byli oba malí, nosila jsem pořád po kapsách dobrůtky, nejčastěji sušené proužky masa, nebo takové kachní proužky nalámané na kousíčky...to teda na poslouchání funguje vždycky, stačí sáhnout při přivolání do kapsy a už letěli ke mně a hned věděli, že si i sednout mají.... thumbs down grinning smiley

    a když ted občas vemu ven do kapsy dobrůtku, to snad maj radar, protože Jennynka jde celou procházku u mojí nohy, aby nááhodou nepřišla o to, když sahnu do kapsy...aby třeba nebyl Amíček asi rychlejší, jako bych jí šidila....kačka grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.04.2014 07:42
     
    stene28.12. 010.jpg
    Další fotografie:

    pamatuju si, když jsem Amínkovi dala poprvé piškotek....to byl štěně, tak necelé tři měsíce.....koukal na to, co to je grinning smiley pak na něj položil tlapičku a jezdil s ním po kuchyni grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley byl srandovní

    ale nejradši má něco comůže žužlat...od malička! pořád si něco nosí, ucho, tyčinky z kůže....je naprosto úchylnej!!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.04.2014 08:01
     

    Romi, já vím, že u malého psa je cokoli navíc problém, ale jestli ti žerou tvrdý, suchý chléb, dávej jim pravidelně. Je totiž nejlepší na vyčištění zubů. je lepší, než různé kostičky a nevímcoještě, co prodávají pro psy na vyčištění zubů. On, i když ho psi rozmělní slinama, stejně zůstanou dorbky tvrdé a krásné strhnou ze zubů plak. Sorbon mi ho moc nechce. Nutím mu ho, aby se mu zuby čistily.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.04.2014 08:16
     

    Jennynka né, ale zase ty granule co jim dávám, cosi na čištění taky obsahujou, ono jak je to pro malá plemena, tak v tom něco abrazivního je, ale na to, že Jennynce bude už v červenci pět, má zoubky krásný...s tou předchozí holčičkou jsem každý rok musela na čištění, s těmahle jsem ještě nebyla.....ona ta předtím totiž vůbec nechtěla granule, dostávala jen kapsičky. Amíček si pořád něco hlodá, má taky krásný chrup winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.04.2014 10:50
     

    Aha, tak to jsem nevěděla, že pro malé psy jse přídavek v granulkách. Dobrmánek měl zuby, jak štěně až do smrti. Mladej teda nic moc, ale tam je to nemocemi a stálým přísunem ATB sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.