pátek 19. dubna, 00:50 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 16
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.08.2013 16:03
     

    Nahlásit, nahlásit, nahlásit........

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (04.08.2013 16:04)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.08.2013 22:04
     

    jdeme na to, po třetím nahlášení zmizne tongue sticking out smiley

     
  • Autor: verska
    Status: nováček

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 09.09.2013 12:40
     

    Mě se hodně líbí brožurka ke stažení z této stránky :

     

    usedmikrasek. cz / index. php?uri =/ jak- krmit- sveho- pejska- p4

     

    Třeba vám její informace také pomohou :-)

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 13.10.2013 12:35
     

    Tohle snad neni pravda. Takovehle "panicky" patri nakopat do zadni cast nebo zavrit do blazince. eye rolling smiley

     

    [www.ahaonline.cz]

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 20:23
     

    Ahojky,

     

    chtěla jsem se zeptat .... mám doma kříženku pražského krysaříka cca 2,5 kg 2 roky ... a trpasličího pinče 5-6 kg 1 rok ... jsou zvyklí na granule darling od puriny ( [krmivo-psy.heureka.cz]) , ale dokud jsme měli pouze krysařici, tak jsme používali royal canin ( [krmivo-psy.heureka.cz]) , jenže trpasličí pinč, měl velkou spotřebu granulí a strašně je hltal ... tak jsme přešli na pedigree, potom na propesko a skončili jsme u darlingu a mě by zajímalo, které granule jsou nejvhodnější pro tyto psi .... darling od puriny a nebo royal canin? A čím krmíte vy? Díky smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 21:12
     

    To by chtělo, aby se sem podíval někdo, kdo má malé psy.

    Já poradím těžko s mými čtyřicetikilovými grinning smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 21:25
     

    Krmila jsem Royal Caninem, ale jeden si na něj vypěstoval alergii - ztrácel masivně srst. Pak jsme přešli na Purinu a po půl roce to samé eye rolling smiley Teď máme Bosh a zatím dobrý. Vet nám poradil krmení bez obilí, tak až dožerou, co máme doma, tak plánuju koupit Taste of Wild. Jsou na něj dobrý recenze a měla jsem vzorek - moc jim chutná. U těch mrňousů je fajn, že můžeš kupovat drahé granule. Mám pro dva psy 7 kilo na půl roku winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 21:31
     

    Já krmím Royal caninem, ale nejsem žádnej zkušenej chovatel :-)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 21:32
     



    Janina44 napsal(a):

    Krmila jsem Royal Caninem, ale jeden si na něj vypěstoval alergii - ztrácel masivně srst. Pak jsme přešli na Purinu a po půl roce to samé eye rolling smiley Teď máme Bosh a zatím dobrý. Vet nám poradil krmení bez obilí, tak až dožerou, co máme doma, tak plánuju koupit Taste of Wild. Jsou na něj dobrý recenze a měla jsem vzorek - moc jim chutná. U těch mrňousů je fajn, že můžeš kupovat drahé granule. Mám pro dva psy 7 kilo na půl roku winking smiley

    14 kg na tři týdny, až měsíc eye popping smiley pro jednoho

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (20.04.2014 21:33)
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 21:39
     

    no jo, Drahuško, to bude tím, že já jim ráno místo granulí dám 2 piškoty. Tak ušetřím grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.04.2014 22:30
     

    Tak u nás třeba ta krysařice sní poměrně málo .... protože i má malý výdaj ... ale ten pinč ... ten si žere grinning smiley ale to je sportásek, ten hodně běhá ... takže mi máme 10 kg tak na měsíc a půl .... proto jsem přešla z těch royal canin na darling, protože jsou levnější ..... mě jde spíš o to jejich složení ... ze srstí jsem měla problém u toho pinče, ale řekla bych , že teď se to srovnalo .... já jim ještě občas dělám dušené maso s rýží té krysařici a pinčovi s těstovinama, protože ten nejí rýži a ona zase těstoviny eye rolling smiley + samozdřejmě pamplsky , občas nějakou šunku nebo kousek sýra .... a na co byl ten pinč na učený byl tvaroháček- nebo ostraváček grinning smiley to je katastrofa, když vidí něco mléčného od tvarohu po zakysanou smetanu... tudle mě slídil v koši a olizoval kelímek od zakysané smetany ... tak to mě fakt pobavil .... stydlin smiley tongue sticking out smiley 

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.04.2014 09:16
     

    Koalo - tak DARLING Dog teda za kvalitní krmivo nepovažuju sad smiley . Krmila jsem nejprve Royal caninem, dost dlouho krmivem PRO PAC, pak Earthborn Holistic ( [www.salac.cz] ) a vrátila jsem se k Royalu winking smiley . Jako mlsky používám PLATINUM (na krmení o to po nějaké době čuby nestály) [www.krmivo-platinum.cz] .

    Jako určitě se vyplatí u malého plemene kupovat kvalitní granule, než jim vyvařovat. Dávat granule a občas vařené žrádlo, to je špatně - lepší je, pokud jim to maso přidáš s vývarem do granulí. Nám ten Royal canin vyhovuje, žere to celá smečka a nikdo nemá problémy. Jen u starších čub se musí dát trošku pozor aby netloustly, nenažrané babuchy winking smiley love smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.04.2014 09:42
     

    To máš Missi pravdu. Mám velké pesany a jejich pytle s krmením nejdou pod tisícovku. To radši žeru já týden polívku, ale psi mají kvalitní krmení. Sorbon má spešl žrádlo, nejsou to extrudované granule, ale pečené, holistické od švédské firmy Magnusson a k nim lze zcela regulérně dávat jakoukoli přílohu, protože se nejedná o klasické granule, ale jemu zrovna nic nepřidávám, protože nesmí a Brita ma seniorské od firmy Optima. Ty jsou víc, než skvělé na udržení váhy (aby nekynula, když nemá tolik pohybu) a zároveň má kvalitní srst a jsou v nich i přípravky na ochranu kloubů. teď měla dva pytle od jiné firmy a půl pytle mi zůstalo a rychle jsem přešla zpět na Optimu, protože po tom jiném začala fest nabírat na váze a má hnusnou, matnou a zrzavou, místo černou, srst.

    I kocourovi jsem se plácla přes kapsu, že je kotě a má být velký, tak má granulky pro koťata, 20kg za 2300 korun. Má ten pytel na celé své dětství winking smiley ale hodně mu granulky chutnají a k tomu jednu kapsičku denně smiling smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.04.2014 14:00
     

    Já začala v únoru s barfem a jsem spokojená.... a nejenom já, ale i holky. Je to trošku pracnější, ale když jsem doma, tak mě nic nehoní.... a můžu říct, že v lepší kondici holky nebyly. Mají nádhernou srst, víc energie a ušetřím oproti granulím polovinu na nákladech, protože jsme jim taky kupovali dražší granule (Acanu). Okolnosti mě k tomu donutily, ale vůbec nelituji .... thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.04.2014 14:13
     

    Skrbli, hlavně nezapomeň dávat ovčandě přípravky na klouby. Už není nejmladší a v barfování celkem nic není na jejich posilování a obnovu. Když jsem si počítala barf, nevyšel mi levněji, než dražší granule, pokud mají dostat vše, včetně minerálních doplňků. confused smiley Od února, to je ještě krátká doba, než aby se projevily případné nedostatky.. Nechci tě strašit.. Psi by měli dostávat mořskou řasu, lososvý olej, čubina NO ještě přinejmenším alavis, atd atd a když to vše nakoupíš, vyšplháš se v ceně zcela jinam eye popping smiley eye rolling smiley

    A navíc ne každý pes do sebe bez problémů dostane syrovou zeleninu, syrové maso apod. Držím palce. Barfování je docela věda, ale jak píšeš, jsi doma, tak se čiň smiling smiley love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.