pátek 19. dubna, 08:51 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 16
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 16:03
     

    Leta krmím Royal Caninem, od té doby co se sem vozí vyrobenej v Polsku to stojí za prd sad smiley . Ovšem mé potvůrky zase vše nežerou. Takže na Platinum se mi nyní vyprdly úplně (dřív ho občas baštily). Zkoušela jsem nyní Carnilove od Brita (jsou to ty, co dala odkaz Anny) - čuby baští celkem slušně, ale jaksi z nich jde ven dost bobků winking smiley thumbs up . Takže asi to nebude to pravé ořechové sad smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 18:48
     

    Missi: Doporučila bych ti ten "můj" Magnusson. Dělají i maličké granule pro malé pejsky, ale Švédové ho vůbec nedochucují a některým psům tudíž nechutná. Hlavně těm malým. Já ho prostě vynáším do nebes (taky je skoro to jediné, co pes smí žrát winking smiley )

    U velkých psů se omezí torze, protože se s přísunem tekutin nezvětšují, tím pádem ani neprdí. Vlastně ani nevím, jestli jsem Sorbona, co je má, někdy slyšela nebo cítila confused smiley grinning smiley a navíc jsou po něm malé bobky, protože téměř vše stráví ...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 18:54
     

    Alenko, jasně, že se líp kupujou pro malého pejska, tam se může člověk rozšoupnout. Mně sežere jeden pes za měsíc a kousek, velký pytel granulí, jak když mávne proutkem a to občas dostanou místo granulí vařené. Každému psovi kupuji něco jiného. Britušku trochu šidím, protože může žrát vše, akorát pro staré psy, aby mi tolik netloustla. Tak jí aspoň kupuji maso, které ona tuze ráda. Dostává kuřecí, protože hovězí a vepřové jí někdy prohání a pak se dlouho střeva dostávají do normálu.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 09:39
     

    Moji Míšo taky kde co nežerou a Magnusona už vůbec né! zkoušela jsem ho.....

    krmíme Artemisem pro štěnata a kojící feny - malá plemena....pro dospěláky jim taky nejely, tlustý nejsou, tak neřeším vyšší výživnost. Cena myslím přiměřená kvalitě. Cca za 1 kg 100,--. Jsme spokojení s kvalitou srsti (u špiců dost potřebné), zdravím i velikostí bobiků.....

    Ale ted, co Jennynka kojí, jí do nich přimíchávám nějakou konzervičku, protože jí do toho dávám vápník, brala i ATB, tak aby to v tom snědla. A to jsou teda hromady!!! grinning smiley Ale nemají žádné zažívací potíže, průjmy...měnit ho už nebudeme, hlavně, že to jí a kvalitní myslím jsou.

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 09:46
     

    Drahuško, kolik máš pejsků? Brituška, Sorbon a ještě nějaké.? My se dneska našim pejskům a jejich krmení tak věnujem a jsou také možnosti, o kterých se nám dříve ani nesnilo. A je to dobře. My jsme měli před 30 lety našeho prvního psa - jezevčici a to bylo starostí se sháněním masa. Většinou jsem kupovala slepice, z uvařených jsem obrala maso a z něho uvařila rizoto a o tom byla živa pořád. A dožila se 13 let, až jí zahubila rakovina začínající nádorem na čumáku..

    A chápu, že krmit velké psy je i dnes velká starost a velké náklady. Naše dcera kupuje pro svou švýcarskou ovčačku mražené maso, které jí přivezou až domů.Tady se tímto obchodem zabývá nějaká firma z |Kostelce nad Černými lesy. A ten 30 kilový drobeček, ten toho zbaští tolik, že má na to maso extra mrazák. Koupí ho třeba 30 kilo najednou. Ale ona krmí jenom masem. Je to její koníček, ale je to starost, to je další člen domácnosti.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 09:52
     

    Alenko, my jen dva psy a kocoura, ale dost často nám přibyde dcery stafbulík, takže skoro tři psy grinning smiley Toho ale neživíme. Dcera si granule kupuje sama a dodává nám je, když je u nás.

    Vím, že maso vozí až do domu, ale právě musíš mít extra mrazák, protože je minimální množství právě těch třicet kilo a určitá výše peněz, jinak nedovezou. Těch společností je víc, co se tím zabývají.

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 10:19
     
    p8303329.jpg

    Toto je náš Bertík - papillon - ušoplesk. Dnes je krmení takového mrňouse úplně bez problémů, to spíš vymýšlím, co mu dát, zda kuřátko či maso z konzervy. A jaké granule. My jsme chtěli už takhle malého pejska, protože ho máme na mazlení. A je s ním snadná manipulace. Koupeme ho s umyvadle, převážíme v přepravce na kočku. Ale zas takového dvoukilového, to jsme nechtěli, protože bych se bála, že ho zašlápnu.Ale jemi jasné, že někdo dává přednost velkým psům pro jejich majestátnost a taky jsou to hlídači, kterých se případný zloděj lekne. angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 10:24
     

    Je pěkný.

    My jsme zatím stále ještě na velké psy, protože se k nim nemusím ohýbat. winking smiley Navíc má manžel dva metry, zrak nic moc a mám obavu, že by malého psa zašlápl. I kocour se rychle dekuje, když ho vidí jít... grinning smiley

    Psa chci mít cvičeného a u malého bych musela být stále ohnutá, abych ho umravňovala, navíc mi vadí bezdůvodné štěkání

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 11:04
     

    drahuško, takhle mám problém pobývat bez brýlí v domácnosti s jorkšírem. Neustále varuju, že jim ho zašlápnu, protože ho nevidím!!! Zvlášť, když mají podlahu v barvě jeho kožichu eye rolling smiley angry smiley jednou jsem na něj už šlápla.. omylem, samo. Nemám ráda malé psy!!! Protože jsou pro mě neviditelní smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 11:15
     

    Chytrej pes se vyhne:-). Největší pes v naší domácnosti byla šeltie a nikdy žádný nedošel k úhoně:-). Na velkého psa nemám finančně (neuživila bych ho), fyzicky mám bolavé lokty a neurvu ho na vodítku a nemám na něj ani psychicky, mě nikdy žádný pes neposlechne, poznají na mě že jen řvu a nic se nestane. Mrňky lapnu a hotovo:-). No a na velkého psa nemám dost velkou postel, na manželskou se sotva vejdeme s mrňkama.

    No a co si budem říkat, po narkoze líp zvládnu donést do auta 3kg mrňku než 50kg bafana, to netuším co bych dělala?

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 11:29
     

    Já ho mám taky na mazlení, grinning smiley grinning smiley grinning smiley Moc se mi líbí i jorkšíráci, ale u něho mám prázdnou náruč sad smiley sad smiley sad smiley . Moc si užívám, když ho můžu pořádně obejmout, A ze zdravotních důvodů grinning smiley grinning smiley grinning smiley (nebo že by to byla lenost confused smiley - né bolavá záda grinning smiley grinning smiley grinning smiley ) se postaví a obejme mě v pase, abych se nemusela ohýbat a odkládat tašky

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 11:31
     

    Jo to já dvou mrňavek mám plnou náruč neustále, a ohýbání k mim beru jako rozcvičování bolavých zad.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 12:19
     

    Když u tý velký příšery se nemusím bát, že ji zalehnu grinning smiley grinning smiley grinning smiley Jako malá jsem si brala do postele tety foxteriérku, měla jsem ji vedle sebe pod peřinou, jako panenku. Teta, když to viděla, jen zírala, čuba to totiž bytostně nesnášela, ale co by neudělala pro návštěvu grinning smiley grinning smiley grinning smiley Teď do postele hafan taky "nesmí", ale když je volno po páníčkovi, tak se taky vzbudím a mám packu pod hlavou a to si tu chvilku na tajnačku pěkně vychutnáme grinning smiley grinning smiley grinning smiley A občas teda musí na gauč, když je mi zima a potřebuji zahřát nohy. To nechce ale musí winking smiley winking smiley winking smiley

    Jájo a nehádají se o nejlepší místo, když jsou 2?

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 12:28
     

    Každá mají své přesné místečko, přesto je každý večer divadýlko jak se asi porvou, pak každá padne na to svoje a spíme. Išinka mi dělá polštářek a její kožíšek mám ráda na tváři, Riči je zimomřivka ta spí pod dekou a uléhá mi jakoby do klína. Takže já noční tulák a převalovač to s nimi nemám lehké:-). V létě nelpí tolik na fyzickém kontaktu to mám volněji. Když přijedou děti, jak usnou, už se namačkají do škvír a chrápou s dětmi. Dnes se mnou nespaly, mám hroznou virozu a už jsem se chtěla v klidu házet po posteli. Tak musely být v kuchyni, to bylo reptání a vytí za dveřmi, přitom tam mají daleko tepleji.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:06
     

    Jájinko, jestli tys je trochu nerozmazlila? winking smiley Když jsou u nás, tak za dveřma nevyjou,.....ale ty pohledy že nejdou do postele, ty jsou vražedný smoking smiley grinning smiley .

    Holky chytrej pes skutečně uhne, když vidí že jde páníček či někdo jiný, kdo by je šlápnul winking smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.