pátek 19. dubna, 05:51 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 16
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 24.04.2014 10:20
     

    No dneska jsem se zase překvapila v práci .... dělám v baru- nonstopu a přišla jsem na denní ... a seděli tady 3 klucí ... a měli sebou dva psi .... pejskové úžasní .... akorát mě jich fakt bylo líto .... jeden byl kříženej snad s jezevčíkem a jorkšírem a ještě něco dalšího a to druhé 4 měsíční štěne, tam bylo snad 5 psů v sobě .... nejvíc to bylo podobné na kokra .... šmudlíkové strašní, ale jak byli hladoví .... to bylo strašně .... páníčkové si radši ožrali huby a že pes nic nežral je nezajímalo ..... tohle mě fakt štve a hrozně mě to mrzí sad smiley když tohle vidím ..... je to hrozné ....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 13:39
     

    Anavi, vědci přišli na spoustu věcí, které se dřív řešily obráceně i v kvalitě. Pak se psům začaly propalovat játra a selhávat ledviny, takže dnešní receptury jsou o docela něčem jiném, ale spousta chovatelů i majitelů o tom nemá ani páru. (Reaguji z jiné diskuze)

    Dřív se koukalo na množství proteinů a tuků v granulích, dnes už všichni zodpovědní výrobci šli procenty proteinů a tuků pomalu na polovinu, protože málokterý pes je v takové zátěži, jako bývali pohraniční psi, kteří dvanáct hodin byli ve službě, za jakéhokoli počasí, takže dokázali vše správně spálit, na rozdíl od domácích, byť běhavých nebo cvičících psů.

    Extrudované granule se nemají míchat s masem nebo jiným krmením, maximálně zalít vodou nebo ředěným vývarem.

    Hlavně u štěňat se musí dávat pozor, protože nabušené granule je ženou do výšky a nestačí se jim kosti ani páteř kvalitně vyvíjet. (sílit) Na to ani Alavis nestačí. já vím že vlkouši mají být co nejvyšší, ale měli by být vysocí proto, že jsou vysocí jejich předci a ne, že jsou vyhnaní krmením. Pak se to někde odrazí, bohužel. To je ve všech plemenech.

    Nemysli, také jsem si tím prošla sad smiley

    Naštěstí nyní krmím spešl granulema, které nejsou extrudované, můžu k nim bez problému přidávat maso, cokoli, aniž bych porušila rovnováhu, nemají v sobě žádná nezdravá éčka a uměliny, vyrábí je rodinná firma ve Švédsku, která má švédský certifikát o kvalitě surovin, které smí býr vyrobeny jen v jejich zemi a mají jakost určenou i pro lidi.

    Občas dostanou vařené (syrové Sorbon nechce)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 14:00
     



    drahus napsal(a):

    Anavi, vědci přišli na spoustu věcí, které se dřív řešily obráceně i v kvalitě. Pak se psům začaly propalovat játra a selhávat ledviny, takže dnešní receptury jsou o docela něčem jiném, ale spousta chovatelů i majitelů o tom nemá ani páru. (Reaguji z jiné diskuze)

    Dřív se koukalo na množství proteinů a tuků v granulích, dnes už všichni zodpovědní výrobci šli procenty proteinů a tuků pomalu na polovinu, protože málokterý pes je v takové zátěži, jako bývali pohraniční psi, kteří dvanáct hodin byli ve službě, za jakéhokoli počasí, takže dokázali vše správně spálit, na rozdíl od domácích, byť běhavých nebo cvičících psů.

    Extrudované granule se nemají míchat s masem nebo jiným krmením, maximálně zalít vodou nebo ředěným vývarem.

    Hlavně u štěňat se musí dávat pozor, protože nabušené granule je ženou do výšky a nestačí se jim kosti ani páteř kvalitně vyvíjet. (sílit) Na to ani Alavis nestačí. já vím že vlkouši mají být co nejvyšší, ale měli by být vysocí proto, že jsou vysocí jejich předci a ne, že jsou vyhnaní krmením. Pak se to někde odrazí, bohužel. To je ve všech plemenech.

    Nemysli, také jsem si tím prošla sad smiley

    Naštěstí nyní krmím spešl granulema, které nejsou extrudované, můžu k nim bez problému přidávat maso, cokoli, aniž bych porušila rovnováhu, nemají v sobě žádná nezdravá éčka a uměliny, vyrábí je rodinná firma ve Švédsku, která má švédský certifikát o kvalitě surovin, které smí býr vyrobeny jen v jejich zemi a mají jakost určenou i pro lidi.

    Občas dostanou vařené (syrové Sorbon nechce)

    .......a kočku?........ mohlo to být společně,... už mizím winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 14:09
     

    Taky myslím, že to krmení může být spolu. Dej sem ten obrázek - klidně

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 16:12
     

    Já krmím našeho papillona - 4 kg váhy, po ránu vařeným masem smíchaným se zeleninou a večer granulemi zn ANNAMAET. Našla jsem je v tabulce hodnocení jednotlivých druhů granulí jako jedny z nejlepších. Pro našeho mrňouse jich stačí hrstička. Musím mu žrádlo přesně odměřovat, je kastrovaný a žrádlo se mu stalo smyslem života. Ale u nás se schází další 3 feny, ty mají naše dcery, takže nekastrovaný pes by se u nás zbáznil.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 16:28
     

    Alenko, to chápu. Také jsme kdysi museli kastrovat

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 18:25
     

    Máte zkušenost s tímto : [www.krmivo-brit.cz] ?
    mně by se líbilo složení, jen granulky jsou dost veliké. Koupila jsem na zkoušku jeden pytel, ale musela jsem je roztloukat.

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 19:01
     

    Anny, já myslím, že je to krmivo z těch horších. I pohledově to není nic moc. A že se chválí, to tihle výrobci psích granulí se chválí všichni. On to dneska musí být velký byznys. I jsme to zkoušeli psům dávat a ono jim to i chutnalo. Chtěli jsme být domácí patrioti, ono se to vyrábí tady u Prahy. Ale brzy jsme to opustili. Nikde se pořádně nedočteš o složení a taky toto krmivo nefiguruje nikde v tabulkách, které hodnotí kvalitní granule.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 19:12
     

    Poprosila jsem Anavi, aby dala do úvodného příspěvku odkaz na testy krmiv, aby si každý vybral podle kvality a své kapsy, co chce a může svému pejskovi dopřát.

    Ještě jednou dám odkaz sem a Anny, jukni se sama. Je to tam přehledné. Samozřejmě, čím víc hvězdiček, tím lepší krmivo winking smiley

    [www.psikrmivoradce.cz]

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 03.02.2015 20:47
     

    Drahuško, dívala jsem se na ty stránky, tak tam jjsou ty granule hodnocené pěti hvězdami, tak snad jsou kvalitní.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 08:31
     

    Anny, tak to je dobře. Špatné nebudou.

     

    Já se dočetla, že výrobci u extrudovaných granulí používají dvě "finty", které se mně osobně vůbec nelíbí.

    1.) aby jim granule držely pohromadě, dávají do směsi hodně škrobu. (psi ho neumí ztrávit, proto granuloví psi mají vždy velké hromady hoven a čím levnější granule, tím větší hromady) thumbs up

     

    2.) Aby zvířatům granule chutnaly, nakonec, hotové, napustí tukem, třeba z drůbeže. Granule jsou pak na povrchu takové "pěkně" mastné a psi se můžou užrat.... thumbs up

     

    Co si budem povídat - aby se tuk nekazil, musí být nějak stabilizovaný a samozřejmě je započítáván do celkového množství "masa" v granulích. jsou to takové šílenosti, co normálně člověk ani neví. angry smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 09:35
     

    Dost mně tedy překvapilo nízké hodnocení Royal Canine. Jsou to dost drahé granule a na tu cenu-nic moc hodnocení

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 09:38
     

    aha, tak jsem koukla znovu... nějak jsem to blbě pochopila. Tak to je fakt mizérie... a v porovnání s cenou až trestuhodné. thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 09:41)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 12:46
     

    Ony jsou na tom všechny profláklé značky mizerně - Proplan, Eukanuba, Royal, za ty prachy, by to mělo být především maso a ne tolik stabilizátorů a jiných sraček thumbs up

    No, hlavně třeba Proplan začali dělat Poláci a myslím, že i Eukanubu, ale abych nepředjímala. Nejsem si stopro jistá. každopádně stojí za ty peníze zaprd. Myslím, že za poloviční cenu koupíte granule ve stejné kvalitě.

    Já bych řekla, že granule od čtyř hvězdiček nahoru, jsou velmi kvalitní. Myslím, že ani tři hvězdičky nejsou až tolik špatné a hlavně jsou pro spoustu lidí dostupnější finančně. Pod trojku je to mizérie.

    Můj Magnusson má srážku za to, že nemá tolik tuku, kolik deklaruje, ale jsou to granule, které mohou být i jako přílohové, takže stačí zalít vepřovým vývarem nebo přidat olivový olej (lžíci), což dělám a jsou vlastně na špici. A zase pes, který není tolik aktivní po nich nekyne, jak po knedlíkách

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 04.02.2015 15:32
     

    Drahuško, to je velice zajímavý přehled. Eukanubu opravdu vyrábí Poláci. Ti zničí všechno. Tady u nás prodávají Proplan a Royal Canin a to je zřejmě taky hnůj Kupodivu vyšel docela dobře Brit. Ale ten vypadá od pohledu nevábně. A jsou po něj psi nafouklí a příslušně zamořují okolí svými plyny. A ty granule, co se prodávají v supermarketech, to je taky hnus a většinu taky vyrábí Poláci. Náš Papillonek odmítal Belcano a to jsou docela kvalitní granule.Škoda, že nám nemůže říct, co mu na nich nechutnalo. Jinak není mlsný, zbaští cokoliv. Ale já musím sledovat, kolik mají které tuku. Tak jsem nakonec přešla na zn. Annameat - ty vycházejí dobře v tomto testu, ale i v testech mezinárodních. Jsou sice dražší, ale u malého psa ta cena tak nerozhoduje.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.