pátek 29. března, 10:49 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 16
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 22.01.2019 18:30
     

    Alenko souhlasím, přes Chrášťany jezdím každý den a bydlíme vzduchem cca 8 km (to tedy cítit není, to už je přece jen daleko), ale v Chrášťanech - to je síla....A stejně jako ty obdivuju každého, kdo chová velké psy a má je vycvičené na povel (což bohužel často nebývá), ale miluju naši havaňačku protože její nejoblíbenější pozice je na klíně a nebo stulená u těla, aby měla kontakt... winking smiley

    Alenka napsal(a):

    Drahuško, já jsem vždy fandila malým pejskům. Mívali jsme jezevčíka a útulkového oříška, ale obě . byly to feny vážily téměř 10 kilo. Tak jsem se zamilovala do těchto ušounů. Ty mohu chovat na klíně a to já moc ráda. Tohoto našeho Bertíka chová na klíně dcera. A ona má fenu a bílo - běžové kombinaci. Tvoji dobrmani jsou krásní psi, ale chovat na klíně holt se nedají. A my bychom takové psy ani nedovedli vychovat. Každý musí zvážit, na jakého psa má a mě tihle mazlíci vyhovují. A krmení takových psích velikánů. to taky zahýbe rodinným rozpočtem. Fandím ti, jsi odvážná a zdatná chovatelka. A na krmení od Brita kašleme. thumbs up

    Dnes přišla zpráva z místního obecního úřadu, že si lidé stěžují na zápach z výrobny Brita. Tak jsem zvědavá, co se bude dít. confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 08:21
     

    Alenko, pěkný ušák. smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 13:48
     

    Regi, díky za pochvalu našeho motýlka. Tato ušatá psiska by se klidně mohla jmenovat netopýr. Jenže, to by nebylo dost nóbl, tak holt papilloni. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Romano,to jsem ráda, že jsi se připojila k negativní propagaci Brita. Ta firma, která tu tak smrdí, se jmenuje WAFO. A na webu se chválí, že vyrábí jenom z kvalitních českých surovin.

    To bych chtěla cítit ty nekvalitní, když ty kvalitní šíří okolo sebe takový puch. My jsme ve výhodě, že trpíme při severním proudění - u nás je severní vítr opravdu krutý. Ale chudáci ti chrášťanští. Ti trpí neustále.

    Romano, já se přiznám, že jsem nevěděla k jakému plemenu zařait tvoji fenku Až v psím atlasu jsem si našla, že to bude Havanský psík. Mám pravdu? Ale hlavně, že je malý a my se máme s čím mazlit. Tak jí přeju, ať je brzy fit a dělá ti je radost. please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 17:52
     

    Alenko, jestli si myslíš, že velcí se nemazlí, mýlíš se. Mazlí a hodně i vlezou do klína, jen pak trochu bolí nohy, no grinning smiley Kdybys znala Sorbona, jak si každou návěštěvu, která jen trochu projeví o zvířata zájem, uzurpuje jen pro sebe a když zapomene mazlit, jak šťouchá čumákem nebo tlapou, aby náhodou dotyčný nezapoměl povinně hladit grinning smiley grinning smiley grinning smiley Neron, (dobrman) ten si vybírá z návštěv. Nás miluje a umí to skvěle love smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 18:58
     

    Alenko našla jsi to správně, Luci je havanský psík (v atlase můžou obrázky i klamat,protože správně by tato rasa na výstavy neměla být stříhaná, tudíž má srst až na zem). Ale paní, ke které chodíme stříhat, říká, že stříhá havaňáčky běžně. A hlavně mají úžasnou povahu, jsou přátelští, kontaktní, chytří (dřív to byli cirkusoví psíci) a naše neskutečný mazel..... Byla jsem u nás ve Pticích párkrát na agility a několik lidí, co chodí cvičit, tu mají právě pappilonky. Úžasně milí, chytří a kontaktní psíci...

     

    Drahuško jasně že i u velkých psů se najdou mazlové a každá milujeme ty svoje, ať už jsou jakkoliv velcí winking smiley

    Já mám bohužel ve vzdálené rodině negativní zkušenost s vlčáky (mají už třetího v řadě a pokaždé zlí, agresívní psi). Tady je to ale bohužel vina výchovy, nebo spíš nevýchovy. Když jdeme na návštěvu, musí psa zavřít do dílny abychom mohli projít. A sousedovi před lety zakousl jezevčíka angry smiley angry smiley Takže mám k velkým plemenům odstup, ale pokud je někdo zvládne, věřím, že jsou skvělí jako každý pes flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 19:12
     

    Všichni naši boxeři byli velcí mazlíci, jenom na ten klín se hůř vešli grinning smiley Naopak bych řekla, že velký pes se mazlí ještě více než mrňous. Měli jsme obojí, takže když srovnám, boxerčí mazlení je o hodně "důraznější" než bylo třeba naší toy pudličky winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 20:49
     

    Potvrzuji, že i velcí psi umí být hooooodně mazliví, jen na tom klíně jsou jaksi míň "skladní". Kamarádka má kangalku, dřív byli anatolský pastevecký pes [www.muj-pes.cz] (na odkazu není jejich) , jenže FCI rozhodla o sloučení, opravdu veeeeeeeliký pes, venku je neskutečný mazel, ostatní psi ji nezajímají, vyjma vysíračů jezevčíků, doma je ovšem v rámci "ochránce stáda" docela nebezpečý pes, znají ji a podle toho se zařídili.

    Alenko, pěkný mazlík love smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 23.01.2019 20:54
     

    Eli, mně se velcí líbí a vím, že AP je ohromný pes. To právě říkají naši majitelé ovcí, že je nemůžou používat proti vlkům, protože turisti, kteří jsou neukáznění, by mohli přijít k úhoně, možná i o život, jak hlídají a lidi, co si budeme povídat, jsou blbí a stejně by po incidentu šel pes uspat, protože by to nařídil soud. Oni stádo ohlídají. jenže neví, že jsou lidi většinou jen blbí, že nechtějí krást

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 24.01.2019 08:47
     

    Ahoj děvčata, máte všichni pravdu, velcí psi dovedou být roztomilí mazlíci, ale musí být opečovávaní a oni se za tu lásku odvděčí. Proto věřím Drahušce, že ti její habáni jsou vlastně milí a hodní psi. A když jsou k tomu i vychovaní, pak jim chybí k dokonalosti jen to, že se nedají chovat na klíně. Ale to je můj pohled na věc. eye rolling smiley

    Ale jestli sledujete pořad na ČT 1, kde Ruda Desenský radí s výchovou psů, Tak tam měl i několik malých, nevychovaných pejsků, mezi nimi i přesnou kopii našeho Bertíka. A říkal, že si lidé myslí, že malý pejsek je snadno vychovatelný ale to se velice mýlí. ˇuplně s ním souhlasím, všichni pejsci těch chytrých plemen mají chuť vládnout rodině. A když se nechají na pospas, tak té rodině opravdu vládnou. A to jsou ti kousaví jezevčíci, kterých se bojí návštěvy. A říkal, že vůbec nejhorší jsou čivavy, ty prý startují a koušou bez varování. Má zřejmě pravdu neb má se psy mnoholeté zkušenosti. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 24.01.2019 09:04
     

    Alenko, já mám velké psy hlavně proto, že mám dlouhodobě bolavá záda a nemusím se k nim ohýbat grinning smiley

    Malí, nevychovaní psi mě děsně ser.., protože i malý pes může nevratně ublížit velkému - přerve mu achilovku. Údajně se chystá nový zákon, kdy i majitel malého psa, který ho nezvládne a ten napadne velkého a při tom ho velký zakousne a samozřejmě jsou svědci, tak bude viník ten s malým psem i když si myslím, že jen přijít o toho svého, je trest dost vysoký. sad smiley

    Desenského nemůžu. Rozebírat to tu nebudu, ale nesouhlasím s jeho radami - neradami. V žádném případě není behaviorista. Do toho má tak daleko, jako já k leteckému inženýrovi thumbs up

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 24.01.2019 09:48
     

    Drahuško, já Desenského metody sleduji jako laik. Nemůžu hodnotit, ale on se tím živí. A ty spory mezi chovateli. To žádný zákon či vyhláška nevyřeší. Psů je hodně a neschopných chovatelů taky. A najít tu hranici, který pes je ještě malý a který už velký. To by byl taky oříšek těžce rozlousknutelný. sad smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 24.01.2019 10:32
     

    Alenko, to není o tom, který pes se řadí mezi malé nebo velké. Dám příklad: Nevychovaný jorkšír, který běhá na volno, uvidí velkého psa, který jde u nohy, třeba německého ovčáka nebo, jak mám já, bosíčka, který sice váží přes čtyřicet kilo a jork třeba tři, ale ten malej, ječí, vyletí po psovi a kousne ho do nohy , což je celkem běžná záležitost a my si tím prošli mnohokrát - až do krve, (ale bosík psa jen přitlačí k zemi, ale nestiskne, ale dobrman by to dokončil...). Ten se ožene, cvakne a domyslet se můžeš sama... doteď musel majitel velkého psa uhradit škodu - buď cenu psa nebo léčení, protože vždycky za to mohl ten větší pes... Podle nového, když to půjde doložit, tak majitel velkého psa nebude hradit nic, protože (je to blbý tak napsat) si ten jeho nezačal, jen se bránil.

    A Desenský se tím živí, ale nedala bych k němu ani plyšového psa, natož živého. spoustu lidí dělá práci a dělá jí špatně. Nechci tu psát, jaká zvěrstva na psech dělá. Nejsem vševěd, ale nemusím je kousat do uší a zbytečnš utrácet. Myslím, že je tu pár pejskařů, kteří mi dají za pravdu

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 24.01.2019 11:17
     

    Sice nejsem ten "pravý" pejskař, ale souhlasím s Drahuš. Prochází mně rukama 5. boxer a 1 toy pudlička. Všechno to byli psi s PP, pouze jedna fenka měla i všechny zkoušky kvůli chovnosti. Podle Desenského ale nono smiley nono smiley nono smiley

     
  • Autor: kikajda
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 26.01.2019 22:16
     

    Eveli, konzervy má jako plnohodnotné krmivo, nebo dostává i granule?

     
  • Autor: adamusluk
    Status: nováček

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 27.06.2019 12:56
     

    Zdravím, připojuju se do téhle velké diskuze. My máme doma německého ovčáka a vyzkoušeli jsme hodně značek ale nakonec jsme skončili u BonaCibo. Koupili jsme to na zkoušu ale nakonec nechce nic jiného od té doby mi odmítá žrát jiné granule, takže kupujeme buď kuřecí, ančovičky & rýže nebo jehněčí & rýže smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.