úterý 16. dubna, 22:26 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 16
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 18:23
     

    Naši všichni psi byli "kozy", ovoce a zelenina pro ně byla vždycky pochoutka. A těch "zakázaných" zbaštili mraky a žádný problém winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 13.01.2019 15:46
     

    Jaké konzervy jsou podle vás ty nejlepší? pro mého pejska? aby měl hezkou srst a zdravé stravování?

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 13.01.2019 15:56
     

    Andy jdi do prčic

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 13.01.2019 16:11
     

    Konzervy žádné.

    Když ne granule, tak masem a ne přiblbejma, předraženejma konzervama

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 14.01.2019 09:42
     

    Já musím granule popatlat troškou z kapsičky. Jinak Megi stávkuje. Asi tak byla naučená winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 14.01.2019 10:59
     

    Také jsem to některým psům dělávala, ale s konzervou. (velikost psa) Když mají správné granule, tak pomatlání myslím tolik nevadí. Píšou, že se nemá, protože granule tráví jinak, než mokré..

    Já už dva roky krmím masem s různými doplňky. Jsem doma, tak mi to nevadí. Psi prospívají dobře.

    Když si vzpomenu, na své dětské roky (12 let), když naše kolie dostávala zbytky nebo jsem musela na nucený výsek, či na jatka pro pajšl... jako balast se dával kukuřičný šrot. Ten já nedávala, ale chlapi od policie dávali k masu. Jediné vitamíny byl Roboran a Murnil. Obojí funguje dodnes a já moc ráda Roboran používám i teď. Murnil byl tenkrát i dnes, drahý. Jo a chodila jsem do Rybeny, kde prodávali takové čudly rybí, asi 2 koruny kilo, tak ty jsem také kupovala. Byl to můj pes, tak jsem se o něj musela starat, jen mi rodiče dávali na nakupování korunky. Chodila jsem s ní cvičit a bylo to fajn.

    Na stopy jsem chodila před školou, tak jsem vstala ve čtyři ráno a šla na "Pluťák" našlapat stopu a hned jí udělat. Pak fofrem domů a do školy, přes celou čtvrť. Odpolko úkoly a se psem na cvičák...

    Nikdo mi neříkal, nikdo mě nenutil, prostě to tak mělo být, tak bylo. Jen mi babička namazala dvoukrajíc sádlem na sváču a šla jsem (taky pěkně daleko) smiling smiley A celou základku jsem měla vyznamenání. grinning smiley

     
  • Autor: Pirecek
    Status: nováček

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 14.01.2019 12:16
     

    Já jsem to řešil dlouho a mám osvědčené konzervy s kousky masa a kousky vnitřností Brit, pes mi to sežere pomalu i s miskou a ještě si u toho zavrtí ocasem, což u jiných konzerv nebylo....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 14.01.2019 12:43
     

    To je možné, ale konzervy nejsou plnohodnotná strava se všemi vitamíny a stopovými prvky. Vždycky tam něco chybí, hlavně pro velká plemena. Nevím proč to tak je, ale je. Navíc mám doma třeba já, alergika (a je nás mnoho) a všichni výrobci do všeho cpou levné kuřecí tuky. Tzv. živočišné tuky. V granulích se už dá vybrat holistické, ale normální, jim přirozené jídlo, je myslím nejlepší. A vím, co jim dávám... Kdo má hodně psů, chápu granule. Jsou psi, kteří syrové maso nežerou, někteří žádné maso, pak musí být granule.

    Známá měla pejska, který byl celý život krmený nejobyčejnějšími konzervami, co se dají v marketu koupit a ač v nich maso, podle mne nebylo, ještě mu to ředili kolínkama a stejně se dožil 18 let. Byl to středně velký kříženec kokra...smiling smiley a my se tady dohadujeme, co je pro ty naše miláčky nejlepší.... eye rolling smiley

     
  • Autor: eveli
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 18.01.2019 21:50
     

    Náš pejsek má citlivé zažívání, tak dostává konzervy Brit mono protein. Je spokojený,

     
  • Autor: helusi
    Status: začátečník

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 20.01.2019 21:31
     

    O krmivu Brit jsem slyšela hodně chvály. Koupila jsem od nich konzervu pro pejska. Jenom se po ní olizoval :-).

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.01.2019 07:36
     

    Milí příznivci Britu, to je chvály, tyto konzervy jsou úplný zázrak. Já bydlím 3 km od vesnice, kde se tyto zázraky vyrábějí. Tem smrad, který se z této výrobny šíří, ten obtěžuje celé okolí.

    Připouštím, že tatové prostředí je všude tam, kde tyto výrobny jsou. Ale pro jistotu od Brita nic nekupuju. thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.01.2019 08:28
     

    Alenko, nebydlím u výrobny Brit, ale můj pes, který sežere vše, není vybíravý, měl po Brit granulích tak špatnou kondici až jsem se zhrozila a to byl ve vývinu, tak jsem granule vyhodila ano vyhodila ani jsem je nikomu nenabídla, co jsou to za sračky a vzhledem k tomu, že firmy vyrábějící granule i konzervy, mívají granule lepší, než konzervy, si docela dovedu představit ten humáč v plechu. Navoněný, aby chutnal, ale masa, jak pro mravenečka, zbytek sajrajty. Všuce cpou drůběží tuky na ovonění, protože jsou nejlevnější, co na tom, že v nich je vyvařeno maximum hormonů a atb, co ptáci za svůj krátký život povinně zkonzumují? Podle mne - můj názor je, že jsou to stejné sračky, co prodávají v marketech, jen je tam nenabízejí a tváří se honosně

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.01.2019 10:46
     

    Drahuško, on ty jejich granule i špatně vypadají, jsou tmavé, jestli je v nich krev nebo po čem jiném můžou mít tak skoro černou barvu, nevím. Ale jsou podezřele levné. Já konzervy nekupuju vůbec. Mému papilonkovi vařím kuřecí maso se zeleninou. Navařím velkou dávku a po jednotlivých porcích zamrazím. Já uznávám, že takto vysluhovat velkým psům, to asi nejde. Ale chutný tento můj výrobek zřejmě je, protože psi našich dcer na mě žebrají, kdykoliv k nám přijdou. A to je doma nekrmí nějakým svinstvem. A granule, to kupuju ty nejdražší s malým obsahem tuku. Přeci nebudu šetřit na té troše, kterou náš miláček zbaští. mls smiley . .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.01.2019 13:49
     

    Alenko, na váhu krmím asi tak dvace papilonků (možná víc? dohromady 82 kg) grinning smiley a krmím masem. Sice kromě ryb syrovým, ale masem a zeleninou

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 21.01.2019 16:34
     
    img_20180706_194656.jpg

    Drahuško, já jsem vždy fandila malým pejskům. Mívali jsme jezevčíka a útulkového oříška, ale obě . byly to feny vážily téměř 10 kilo. Tak jsem se zamilovala do těchto ušounů. Ty mohu chovat na klíně a to já moc ráda. Tohoto našeho Bertíka chová na klíně dcera. A ona má fenu a bílo - běžové kombinaci. Tvoji dobrmani jsou krásní psi, ale chovat na klíně holt se nedají. A my bychom takové psy ani nedovedli vychovat. Každý musí zvážit, na jakého psa má a mě tihle mazlíci vyhovují. A krmení takových psích velikánů. to taky zahýbe rodinným rozpočtem. Fandím ti, jsi odvážná a zdatná chovatelka. A na krmení od Brita kašleme. thumbs up

    Dnes přišla zpráva z místního obecního úřadu, že si lidé stěžují na zápach z výrobny Brita. Tak jsem zvědavá, co se bude dít. confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.