pátek 19. dubna, 13:54 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Čím krmíte psa?

Datum: 02.11.2007 18:40
 

Je tady mezi vámi několik odbornic, tak mě zajímá váš názor.

Krmíte třeba jen granulemi? Bez toho, aby pes někdy dostal maso?

A pokud maso ano, tak syrové nebo raději vařené?

 

Rádce ohledně krmiv:

[www.psikrmivoradce.cz]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (04.02.2015 08:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 16
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:11
     

    Já si pod nohy nevidím smoking smiley, víte proč, že? A psa jsem ještě nešlápla, to kočky ty to nepochopily a o kocoura se přerazím kazdou chvíli a to jsou držkopády, to mi věřte. Když se člověk zarazí v letu o 6 kg to je jak čelní střet angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím krmíte psa?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:34
     

    Holky, chytrej páníček psa nezašlápne winking smiley Pes se to musí naučit, jenže když šlapne JS, zbyde flek..... Do kocoura jsem jako kopala, aby uhnul - prostě jsem strčila nohu pod něho a odstrčila - abyste si nemyslely, že jsem sadista smiling smiley Jenže kocour se tak nevnucuje, jako se vnucují psi a i když má Jaja pravdu v tom, když je problém, tak je neunesu, ale vše se nějak zařídit dá, ale hlavně mi prozatím nic malí psi neříkají a to ani ten stafbulík, který mě nebetyčně sere, že se k němu musím ohýbat, když chci, aby poslechl na nějaký povel. A ten má tendenci tahat. Mí, ač velcí psi nikdy tolik netahali a dnes netahají vůbec. Manžel nadává, když hlídáme, jak ten malý hajzlík venku tahá... Není na to zvyklý. Já vždy psy vycepovala včas.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:35
     

    A na mazlení? Není většího mazla nad beaucerona love smiley Také umí obejmout líp, jak chlap (nejsem zoofil!!!) grinning smiley Ale je to milé

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:39
     

    Drahuško to i Išinka mě obejme tlapičkama kolem krku a jak krásně, čumáček mi vrazí do ucha.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:46
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley.......... Aki taky obejme a jak love smiley love smiley love smiley, máme pátého pejska a většího šmajchlíře jsme ještě neměli, je mazaná.... když něco provede, tak okamžitě letí a už objímá, je moc těžké být na ni přísná spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 13:51
     

    Drahuško, buď postroj proti táhnití, či dát obojek co nejvýš pod čelist psa winking smiley

    [www.labet.cz]

     
  • Status:

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 14:52
     

    Drahuško, já jsem si to plemeno musela najít na Googlu. Vůbec jsem ho neznala. Je to krásný pes, ale píšou,že potřebuje pevnou ruku. U nás by takový pes vycvičil spíš nás než my jeho. Každý by měl mít soudnost, na jakého psa má . A papillonci nejsou uštěkaní psi, i když za vrátkama se z něj zlý pes, to štěká a hlídá. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 16:00
     



    Missi napsal(a):

    Drahuško, buď postroj proti táhnití, či dát obojek co nejvýš pod čelist psa winking smiley

    [www.labet.cz]

    Missi, táhá JS a někdy holku. Mně si nedovolí. Co já se budu starat? Můj problém to není drinking smiley

    Ona by stačila ohlávka, ale začali chodit na cvičák, tak si ho snad vychová. Já se s ním nepářu. Ono to jinak nejde. Nejsem vůl, abych se nechala kočírovat a ještě od psa!!! ANI OMYLEM! smoking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 05.02.2015 21:41
     

    Drahuško, no já se divila, že bys nezvládla malýho spratka winking smiley love smiley . To víš, zkoušet to musí, u někoho mu to projde smoking smiley grinning smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 06:18
     

    Pozor! Víte, kterých 9 potravin můž

    www.prozeny.cz]" target="_blank" data-dot-data="{"component":"Twitter-Share"}">

    Máte doma psího miláčka? Pak mu jistě chcete dopřát to nejlepší, a tak vám občas „upadne“ z ruky nějaká ta pochoutka, kterou právě jíte. Věděli jste ale, že některé potraviny mohou psa během krátké chvíle i zabít?

    Článek

    Krmení psa má svá pevná pravidla, ale ať už ho krmíte granulemi, syrovým masem nebo mu vyvařujete, určitě se čas od času neubráníte myšlence, že by bylo fajn mu něčím přilepšit. Navíc, kdo by těm smutným loudícím očím odolal! Pozor ale, některé zdánlivě neškodné a zcela běžné potraviny mohou vašemu chlupáčkovi velmi uškodit nebo ho i zabít. Které to jsou?

     

    Kynuté těsto

    V zimě proběhl internetem příběh malého psa, který snědl trochu kynutého těsta a pak ho dva dny na veterinární klinice probouzeli. Zatímco vy můžete při pečení ujídat těsto dle libosti, pro psa může být takové ujídání fatální. Kynoucí těsto je totiž plné alkoholu z kvasinek, který se vypaří až při pečení. Po pozření těsta dochází u psů v žaludku ke kvašení a uvolňování množství plynu. Ten nafukuje žaludek a pak i střeva, což má za následek život ohrožující stav.

    Alkohol

    Nejen alkohol z kynutého těsta, ale jakýkoli alkohol je pro zvířata vysoce toxický! Představuje pro psy mnohem větší riziko otravy než pro lidi a jeho požití u nich může vést ke zvracení, průjmu, potížím s dýcháním, bezvědomí i úmrtí. A to při výrazně menším množství než u člověka.

     

    Čokoláda

    Pro psy je asi tou vůbec nejnevhodnější potravinou. Obsahuje metylxantiny – alkaloid zvaný teobromin – a kofein. Psi jsou na ně mimořádně citliví. Malému psovi stačí kousek hořké čokolády a může následovat i smrt v důsledku srdečního a respiračního selhání. Čím vyšší obsah kakaa, tím je čokoláda nebezpečnější.

    Kofein

    Podobně nebezpečný je i kofein, který poškozuje srdeční a nervový systém. Velká koncentrace kofeinu blokuje adenosinové receptory, což přispívá k poruchám srdečního rytmu. Pro psy je nebezpečná už dávka 100–200 mg na jeden kilogram.

    Čokoláda a všechno co obsahuje kofein může psovi poškodit nervový systém a srdce

    Sladkosti a umělý cukr

    Nejen čokoláda, ale i ostatní sladkosti jsou pro psy nebezpečné. A zvláště ty obsahující sladidlo xylitol. Ten je pro psy výrazně toxický a zvyšuje hladinu inzulinu, což je může ohrozit na životě. Navíc poškozuje i játra.

    Hroznové víno a hrozinky

    Hrozny vypadají jako neškodné ovoce, ale otrava jimi je u psů rychlá. Začíná podrážděním zažívacího traktu a může přejít až k akutnímu ledvinnému selhání, které končí smrtí. Přesný důvod, proč je hrozno pro psy nebezpečné, není znám, míra rizika záleží na citlivosti jedince a na jeho genetické výbavě.

    Po hroznu mohou psům selhat ledviny

    Avokádo

    Obsahuje nebezpečnou složku persin, která poškozuje srdce, plíce a ostatní tkáně. Po jeho požití se mohou dostavit dýchací potíže, zvětšení břicha a nadměrné hromadění tekutiny v hrudníku.

    Cibule

    Toxická jak pro psy, tak pro kočky je i cibule, a to ve všech podobách – syrová, vařená i sušená. Látky obsažené v cibuli způsobují u psů poruchy zažívání, může dojít až k poškození červených krvinek.

    Vařené kosti

    Kosti jsou pro psovité šelmy a tedy i pro psy přirozenou součástí stravy, ale pouze v syrovém stavu. Vařené jsou pro ně nebezpečné, protože jsou křehké a snadno se odlomí. Obzvláště nebezpečné jsou pak kuřecí kosti, které se štěpí nejvíce a mohou tak poškodit žaludek či střeva.

    Existuje spousta dalších potravin, které psímu žaludku nesvědčí. Kromě těch, co obsahují hodně soli a koření, to může být i ovoce, jako například meruňky, broskve, či hrušky, neboť v trávicím traktu psa kvasí a mohou způsobit nadýmání a průjem či poškodit játra.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (18.06.2018 13:40)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 06:30
     

    Spike a víš, co je "sranda"? Že speciálně hroznové víno dávají do granulí eye rolling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 08:12
     

    Nevadí ty slupky z hroznů?

    Zdá se mi divné, že tak málo psů má vážné problémy z těchto potravin, protože je jich dost takových žroutů, že do sebe naládují vše, co jim přijde pod tlamu. A leccos z výše jmenovaného je lehce dostupné, takže to asi zbodnou a .... nic. confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 09:27
     

    Aronek miloval z pressovače kapučíno a dostával k snídani. Umřel na rakovinu... Ne na srdce, či ledviny... Taky za mlada chlastal grinning smiley Měl rád whisku a pivo. O čokoládě bych mohla vyprávět. Mají ji rádi všichni. Nedávám moc, ale ne z obavy, ale z lakoty grinning smiley

    Cibuli i česnek také dostávají. Avokádo nedávám, protože ho nekupuji. Vařené kosti vím, že jsou nebezpečné, protože vařením ztvrdnou a zkřehnou a dělají se štěpy, které mohou psovi nadělat paseku v jícnu, žaludku nebo střevech, protože neumí vařené kosti zpracovat.

    Když se kosti rozvaří (třeba kuřecí), stane se, že ucpou střeva a pes musí na operaci. Proto mě bere ďas, když naše nejdražší psí konzervy, co vyrábí Falco, které se honosí tím, že je v nich celé kuře, prezentoval majitel firmy - veterinář, v televizi, jako skvělou věc, že jsou kosti rozvařené, že psovi neublíží. Jak tohle může z huby vypustit odborník, to mi hlava nebere?! Respektive bere - prachy, prachy, prachy.!!! U nás 800g takové konzervy stojí stovku a víc a v Německu, 100% masová konzerva - bez kostí - vyjde v přepočtu 35 korun (Zoohit) angry smiley Když chci kosti, tak syrové. Ty jsou psům i kočkám přirozené

     
  • Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 15:36
     

    No, jsou to zvláštní potraviny. Kosti jsou mimo debatu. To je jasné. Ale ovoce, třeba hrušky, ty když padají, tak už bych musela mít psy po smrti.Ani průjem jsem u nich nikdy nezaznamenala.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím krmíte psa?

    Datum: 15.06.2018 16:18
     

    Ovoce je téměř stejně chutné, jako masíčko grinning smiley Můžou se po něm utlouct. Ať jsou to třešně, hroznové víno nebo meloun, či snad broskve (oloupané, hajzlíci ) Prostě mají ho rádi a asi ho i potřebují. Kor když krmím masem. Potřebují "zelené" Hlavně Nerča miluje ovoce. Srobík je spíš přes zeleninu, která ovšem Neronovi také moc chutná grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.