čtvrtek 28. března, 16:07 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Čím čistíte krbové sklo?

Datum: 30.01.2007 10:08
 
Podělte se o zkušenosti, čím čistíte krbová skla, když jsou začouzená.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    paja cistic

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 21.12.2009 16:44
     

    No a jeste k tomu cisteni popelem. To je defacto dosti podobne, Je tam jestli se nemylim cca 10% uhlicitanu draselneho, coz je take dost bazicka latka. Ale je to mnohem mene ucinejsi nez cisty hydroxid. Kazdopadne je ale mnohem bezpecnejsi... Jinak se zbytky hydroxidu na kamnech si netreba delat hlavu. Za chvily se prevede reakci s oxidem uhlicitym na prave onen neskodny uhlicitan draselny/sodny.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Petr Kopřiva

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 08.09.2010 19:23
     

    Dobrý den,rád bych se podělil i já.Výborně se mi osvědčil červený Bref universal odmašťovací na připálené skvrny,stačí aplikovat,minutku počkat a houbičkou nebo novinama lehce setřít.Speciál na krky vychází dle mých informací kolem 150kč,Bref se dá koupit asi kolem 70kč+ ho využijete i v kuchyni

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    tomash

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 22.10.2010 12:49
     

    luxus!! díky za radu

     
  • Autor: majazhor
    Status: nováček

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 29.10.2015 13:01
     

    Je to sice stará diskuze, ale musím se připojit. Hledala jsem čistič skla u krbu a dlouho nenacházela. Prošla všechny rady a diskuze. Teď jsem se dostalal k čističi od firmy Smart Cleaners (cistic-krbovych-skel s doménou cz) a to je fakt něco. Nanesete, setřete. Hotovo. Jako křišťál. Vřele doporučuji. Konec hledání.

     
  • Status: nováček

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 23.11.2016 19:19
     

    Já občas na to používám buď velmi silné odmašťovadlo - stačí mrknout do autokelly, tím se mejou i motory, ale ve velmi rozumné dávce a hodně opatrně, nebo soused také doporučil totok - [www.levnekrby.cz], nějaký VictorClean. Je docela silný, takže radši gumové rukavice a ideálně nějaké číré brýle na obličej.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 01.12.2016 20:19
     

    Tak jsem se zvedla a šla se podívat, co tam můj chlap má - přípravek se jmenuje Mefisto a manžel tvrdí, že funguje. Je pravda že tohle je jeho práce, takže nemůžu soudit flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 01.12.2016 20:48
     

    Mám kachlová kamna. Tenhle problém nehrozí. Název preparátu je ovšem nesmírně zajímavý. Mefisto ve mně vyvolává dvě asociace. Jedna je tahle. Dost aktuální i pro jinou dobu.[www.csfd.cz]

    A pak reklama na Clavin. Šéfe, vy jste ďábel. Ale zda je účinnější Clavin nebo Mefisto na krbové sklo z vlastní zkušenosti neposoudím. Ale třeba by mohl vědět brýlatý brouk....i u levných krbů se dá .... grinning smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 01.12.2016 20:55
     

    Regi nestraš, začínám se děsit, co to vlastně můj chlap používá:-)))

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 03.12.2016 11:29
     

    Nám jde kupodivu sklo čistit i technickými (kuchyňskými), vlhčenými ubrousky z Lidlu, ale za ta leta je sklo dost slepé. Když hoří, není to vidět, ale když se netopí, je vidět takový povlak, který už nejde pryč.

    Někdy použijeme i Mefisto nebo nějaký jiný čistič na krby. Když někde zůstane černý flíček, nevadí, protože, jak se kamna správně rozhoří, flíček se spálí a zmizne

     
  • Autor: sasha.hevy
    Status: nováček

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 25.01.2017 12:50
     

    Snažil jsem se používat snad všechno možné. Někdy to šlo lépe někdy ne. Rozhodně obyčejným jarem to nepujde grinning smiley, teda mě to nešlo. Potom jsem narazil na zajímavý článek

    (http://www.realizacebydleni.cz/dum/jak-vycistit-krbove-sklo-rychle-a-jednoduse)

    Který popisoval více možnosti čištění. Koupil jsem potom nějaký speciální přípravek za pár kaček a bylo to na pohodu. Je to lehčí než se štvát s jarem grinning smiley

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a stavba (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.