sobota 20. dubna, 08:48 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Čím čistíte krbové sklo?

Datum: 30.01.2007 10:08
 
Podělte se o zkušenosti, čím čistíte krbová skla, když jsou začouzená.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 30.01.2007 10:43
     
    Čistím Cinolem. Je to přímo čistič krbů a kamen. Nastříkám, nechám chvilku působit, setřu a je to. Zatím spokojenost.winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 30.01.2007 14:27
     
    Tak já zatím žádný speciální přípravek nemám. Většinou nanesu nějaký písek na hadřík a tím to setřu. Snažím se dávat dřevo dál od skla (nejen aby se moc neočadilo), ale i z bezpečnostních důvodů - asi před čtyřmi měsíci mi sklo prasklo (jestli to bylo od hořícího polínka nebo jestli jsem na dvířka moc zatlačila a prorazila to nějakým kouskem dřeva nevím), ale při koupi nového skla jsme byli překvapeni - metr čtvereční stojí deset tisíc, takže nás naše kousek skla vyšlo skoro na osm stovek, (ještě že jsme ale byli doma a nevypadlo nám hořící dřevo ven, to by bylo ještě dražší smiling smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Martin

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 06.02.2007 12:58
     
    Když je lechce špinavé, tak vodou s octem, v tom druhém případě mám ještě přípravek:čistič na krby
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 21.01.2008 09:47
     
    Včera jsem zaslechla v Loskutákovi, že sklo se znečišťuje hlavně při topení nedostatečně suchým dřevem nebo dřevem z jehličnanů. Nejlepší je údajně minimálně dva roky proschlé dřevo a zásadně topit dřevem z listnáčů.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 10:32
     

    Máme asi měsíc nová kamna na dřevo. Topíme mokrým dřevem, takže sklo je věčně očouzený. Vlastně bylo .... protože jsem zkusila dvířka vyčistit popelem, jak tady někdo radil a musím říct, že je to senzace. Popel na mokrou houbičku, jde to skoro samo, potom mokrým hadrem utřít a kdo je detailista, může vyleštit suchým hadrem nakonec. Jsem ráda, že jsem to zkusila a nešla koupit chemickýho prevítagrinning smiley

    Je to rada za všechny prachy, zkuste to taky.thumbs down

     
  • Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 12:57
     

    Evano takhle čistí krbové sklo manžel. Hádal se, že to nejde a chtěl mi to předvést.grinning smiley

    Dávala jsem radu někam jinam. Jsem ráda, že se osvědčila. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 13:01
     
    Kofilo winking smiley grinning smiley , tak to je dobrý.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 13:12
     

    Kofilo, já věděla, že jsem to tady někde četla. Je to fakt skvělý.

    Chlapi si někdy docela dobře naběhnougrinning smiley doufám, že to čištění manželovi zůstalo, když se tak dobře osvědčilgrinning smiley

     
  • Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 13:26
     

    Holky jo ! grinning smiley

    Dokonce ho to baví a už uvažoval o tom, že by ten popel pytlíkoval a prodával jako speciální směs na čištění skla u krbů. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 13:28
     
    Než by vás prokoukli, třeba byste byli v balíku grinning smiley !
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 16:30
     
    S popelem to taky vyzkouším. zatím používám při malém znečištění obyčejné noviny a při velkém znečištění "Mefisto" , jak už jsem psala v jiné diskuzi. Ten popel by byl asi nejlepší pro peněženku. winking smiley můžu ale říci, že topíme vším možným (dřevěným) i rozřezaným starým nábytkem, máme ale na kouřovodu teploměr, který je speciálně na krbovky (dostali jsme ho při koupi darem) a udržíme-li teplotu přesně v rozmezí bílého pole ( 140-240 stupňů celsia), tak se okno samo čistí. Začoudí se a za chvilinku je zase naprosto čisté.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 20:46
     
    Drahuš, ten teploměr je k dostání v obchodě, kde prodávají kamna? Četla jsem o něm v prospektu, myslím, že je to docela dobrá věc.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 21:00
     

    My jsme si koupili kamna přes internet a tam nám přidali ten teploměr, ale šlehne Tě, protože je to vlastně kovová spirála, nad kterou je kolečko s třemi částmi, které jsou barevně rozlišené a ručička, která ukazuje trplotu kouřovodu. Je na magnet a stojí neuvěřiteelných čtyřista korun !!! thumbs up

    Pošlu Ti odkaz:

    [kamna.astranet.cz]

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Čím čistíte krbové sklo?

    Datum: 24.01.2008 21:23
     

    Drahuš, zadrhla jsem se v tom odkazu, co jsi sem dala. Dovídám se tam spoustu zajímavých věcí o našich kamnechgrinning smiley

    Teploměry dávají k objednaným kamnům jako bonus. Ještě se tam mrknu, jestli je možný ho objednat samostatně. Díky moc za info.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a stavba (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.