čtvrtek 28. března, 20:01 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Čím a jak často hnojíte balkonovky?

Datum: 21.04.2007 21:55
 

[www.lebis.cz]

Hnojivo

Kdy začít přihnojovat?

Přihnojovat začněte 2 - 3 týdny po výsadbě. Můžete i dříve, záleží na velikosti rostlin a jejich kořenovém balu. Čím jsou rostliny větší, tím dříve můžete s přihnojováním začít. Muškáty začnou díky hnojivu rychle narůstat. Do května si takto předpěstované květiny v truhlíku vytvoří ideální základ pro bohatý převis a kvetení.


Jak často přihnojovat

Přihnojujte pravidelně do každé zálivky. Člověk jí také každý den. Stejně tak i Vašim balkonovým květinám dopřejte dostatek výživy. Největší přírůstky mají rostliny v létě, kdy při vyšších teplotách přijímají zvýšené množství vody a s ní zároveň i potřebné živiny. Právě v letním období oceníte zavlažovací misku truhlíku systém LEBIŠ, kterou můžete naplnit až pěti litry vody.


Jaká hnojiva doporučujeme?

Pro výživu rostlin používáme a doporučujeme krystalické hnojivo Ferty 3. Tekutá hnojiva, tyčinky a další "pohodlná" hnojiva se nám neosvědčila. Krystalická hnojiva mají výhodu v tom, že vždy víte, kolik živin rostlinám poskytujete. Navíc nekupujete vodu, jako u tekutých hnojiv. Tekutá hnojiva mívají většinou velmi nízkou koncentraci.

Jaké hnojivo v současné době používáme v Zahradnictví LEBIŠ?

Zahradnictví LEBIŠ používá a doporučuje krystalické hnojivo FERT.
Hnojivo FERT je celoroční a univerzální. Jedním hnojivem budete hnojit balkonové, pokojové a venkovní květiny, drobné ovoce a zeleninu, a to po celou sezónu.

Osvědčilo se nám následující dávkování: FERT - dvě odměrky do deseti litrů vody.


Přihnojujte pravidelně do každé zálivky, a to až do poloviny září.
V případě, že budete hnojit užitkové rostliny (zeleninu, jahody a podobně), dodržujte dávkování doporučené výrobcem hnojiva.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.04.2007 21:58)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 21.04.2007 21:58
     

    Já mám asi třetí rok osvědčené toto:

    [www.zahradaml.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 21.04.2007 22:41
     

    Já som vlani kúpila hnojivo od pána Lébiša,hnojila som podla jeho doporučenia a bola som spokojná.Zdalo sa mi ,že surfínky kvitli viac než po Krystalone(plod+kvet).Inak aj Krystalon som používala do každej zálivky a dvojnásobnej koncentrácii,než je v návode.

     
  • Autor: janav
    Status: začátečník

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 23.04.2007 18:25
     
    terasa049.jpg
    Další fotografie:
    Ja striedam hnojivká /či už tekuté alebo narobím si z práškového/ na kvitnutie.
    Taktiež dávam niečo aj na list.
    Občas doprajem im aj niečo zdravé, ako je napr. organominerálne hnojivko s obsahom mikroživín, vyrobených z biohumusu a pod.
    pripajam foto z minulých rokov
     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 23.04.2007 20:10
     
    Ja pouzivam Engo, to sa mi osvecilo .
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 23.04.2007 21:53
     
    jani, jak tak koukám, seš tady dobře...winking smiley grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 10.04.2009 07:55
     

    Pro Lotynku winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 10.04.2009 09:27
     

    Já jsem zatím měla v truhlících jen surfinie, tak jsme si kupovala speciální tekuté hnojivo na surfinie a dávala jsme ho do samozavlažovacího truhlíku přímo do zásobníku s vodou 2x týdně jedno víčko. To hnojení je opravdu důležité, protože zeminu snad ty kytky úplně "sežerou". Na podzim vysypávám na kompost z truhlíků jen změť kořenů, po zemině není ani vidu. Věra

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 10.04.2009 11:08
     

    Vloni jsem mela taky jen na kvet u surfinii, ale letos koupim i na list a zacnu s tim co nevidet, aby se to pekne rozrostlo...

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 10.04.2009 11:59
     

    Anavi, chtěla jsi napsat ulítlagrinning smiley grinning smiley taky to tak vidím, ale je to pěkný.thumbs down thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 10.04.2009 19:11
     
    agrosurfiniepetunie1l.jpg

    Taky myslím, že je hnojivo dost důležité.winking smiley

    Já kupuju jako Věra přímo na surfinie, ale záleží, co máte za kyti. Surfinky potřebují kyselejší zeminu a hnojivo s přídavkem železa. Mimo surfinek mají stejné požadavky million bells, verbeny, vitálka, bacopa, všelicha.....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 10.04.2009 20:34
     
    p6230086.jpg
    Další fotografie:

    Jo, přesně tohle hnojivo používám.A šmakovalo i afrikánům (ale těm snad chutná všechno). Jeden rok jsem se nemohla dočkat, než se surfinky a muškáty rozrostou, tak jsem prozatím doprostřed truhlíku píchla jednoho afrikána. A tomu se výživa tak líbila, že rostl jako otesánek, stával se i převislým a surfinky dost přidusil. ALe nevypadalo to špatně. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 11.04.2009 13:58
     

    Věro, koukám,ž e máš "zelený" ruce, to je paráda thumbs down thumbs down

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 11.04.2009 14:00
     

    Tak takovyhle afrikany jsem jeste nevidela thumbs down eye popping smiley fakt super! Ale zalevat bych to nechtela,vypada to na poradny barak Vero winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Čím a jak často hnojíte balkonovky?

    Datum: 11.04.2009 14:02
     

    Věrka není žádnej troškařwinking smiley

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.