pátek 19. dubna, 03:23 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 13:06
     

    Regino, koukám na obr. s tulipány. Kdyby tam byla 1 barva, nebylo by to ono, chce to barvy. grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 14:20
     

    Anavi, ke stavajici vysadbe posypavas kolem rostliny a zapravujes? Neplesnivi ti to? Jak casto behem sezony?

    Me ty vyluhy desne nebavi... radsi posypu a jdu..



    Anavi napsal(a):

    Pán na stránkách píše, že se kupodivu projevu kladný účinek i proti chorobám, třeba proti skvrnitosti růží. Logiku to pro mě nemá, ale je fakt, že mi porost připadal celkově takový zdravější. Možná když na to nejdou škůdci, jsou ty rostliny zdravější a pak se lépe vyrovnají s chorobami. Vysvětlení na vyšší úrovni na to nemám. grinning smiley Rozhodně Hnojíkem nic člověk nezkazí, takže ho rozhazuji hojně všude. Loni jsem poprvé neměla okousanou aronii od lalokáče.

    Betas napsal(a):

    Jak jste prisly na Hnojik? Ten je hlavne na skudce, ne..?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 14:24
     

    jj- kombinace bílých s oranžovými nebo žlutými je povedená thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 27.04.2023 23:28
     
    20230427_062840971_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Ještě přidám pár plnokvětých a jedny liliokvěté.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 28.04.2023 07:28
     
    dscn4720.jpg
    Další fotografie:

    paráda thumbs down thumbs down thumbs down ty liliokvěté mají výhodu , že nebarchantí .. ale měla jsem jich několik a nevím kde se vytratily. confused smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (28.04.2023 11:28)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 28.04.2023 21:41
     
    img_20230428_111104.jpg

    Žluťásci pěkně svítí

    Kaaj ty tvé růžové/lososové jsou moc pěkné.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (28.04.2023 21:43)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 29.04.2023 18:52
     
    dsc05281.jpg
    Další fotografie:

    Kultivarů cibulovin je neskutečně. Všechny jsou krásné, jak tmavé, tak světlé, pak si vyberte, stejně žlutá vede. winking smiley . smiling smiley

    Rozkvetly mi narcisy, ale co tj. nevím, na podzim přikupované. Jsou mnohokvěté a je v nich namíchané Martinette. Teď ještě, aby mi to zase nenapadla moucha. Zkusím posypat svlečkama, uvidíme jak to zabere.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 06:55
     

    po lijáku plnokvěté tulipány vyvráceny -asi se později narovnají spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (30.04.2023 07:03)
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 07:09
     
    20230427_063157894_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Aleno, pomíchané narcisky si vedou zatím výborně. Asi to bude nějaká záměna, co si pamatuju,chválila sis, žes sehnala dvoje Martinnete. Ale vypadají pěkně. Hlavně ať vydrží.

    Letos mě překvapily narcisky na dvojce. sázené už předloni. Vloni z nich nebylo prakticky nic.

    Do včerejška pršelo a je dost chladno. Rostliny zatím drží. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 21:54
     
    dsc05357.jpg
    Další fotografie:

    Mám to pomíchané, kupovala jsem neteři lidlácké a pak jsem zjistila mouchu, tak jsem sháněla, myslím že i něco v OBI. Mám výpadek, hlavně že kvetou. grinning smiley

    Ale Martinetee už poznám, jsou super délkou a vůní, tak na pokuk. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (30.04.2023 21:59)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 30.04.2023 23:06
     
    img_20230430_141817.jpg
    Další fotografie:

    No a koukala jsem na ty své žluté, co měly být bílé, a vybavují si, že tam byl bílý s červeným žíháním. Tak třeba ještě vybledne grinning smiley 

    Edit: popis k bridal crown zmizel, takže takhle se rozrostly od loňska, měly rozestupy. A žerou je slimáci, včera po dešti jsem na ně koukala, to byl hnus

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (30.04.2023 23:12)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 01.05.2023 20:57
     
    343990745_194438710146519_7952267694093325796_n.jpg
    Další fotografie:

    Teprve teď rozkvetly tyhle "babičkovské" narcisy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 01.05.2023 21:47
     
    dsc05371.jpg
    Další fotografie:

    Spike, měla babička pod ořechem celý záhon,.....pravěk....já je ani nemám, postupně zmizely a já si včas nepřenesla...

    Dnes jsem byla zhlídnout u neteře cibuloviny, vybírala i pomáhala sázet. Co mě udivily, byly tulipány mnohokvěté směs. Na stonku bylo i 7 poupat. Ještě všechny listy zdravé, nic poničeného. Tak mě napsadlo, že doma mám přehuštěné staré výsadby. Nové řídké vše čisté. Doma mám letité mnohokvěté tulipány, stejně trochu jiné, přitom sáček byl co jsem už sázela. Zdá se mi, že záměny nějaké byly. Doma vykvetly lidlácké Moulin rouge, obrázek se mi líbí víc, i když nejsou špatné, do podzimu daleko. grinning smiley .

    obr. Akebono, směs vícekvětých, směska narcisů, Moulin rouge

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 01.05.2023 23:08
     

    Ty babičkovské jsem zachránila a daří se jim. Krásně voní. Ale ještě mi nekvetou asi tu máme chladněji

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 02.05.2023 12:01
     

    mají ještě ten bonus, že krásně voní love smiley

    SPIKE napsal(a):

    Teprve teď rozkvetly tyhle "babičkovské" narcisy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.