pátek 29. března, 14:40 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 20.10.2022 22:34
     

    Holky, objednávala jste některá cibuloviny

    v jahodárna Brožany?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.10.2022 21:12
     



    gabca napsal(a):

    Holky, objednávala jste některá cibuloviny

    v jahodárna Brožany?

    Já, cibule docela slušné, Lidl míval o trošku větší. Aspoň mám ten pocit winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.10.2022 21:30
     

    Iviku, díky. Zkusila jsem jich pár objednat. Udělám pokus do nádob a uvidíme.... flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.10.2022 21:58
     

    Gabco, já měla vloni d nich lilie. Z odzimní nabídky. Byla záměna ale vyrostl pěkný druh.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 24.10.2022 09:11
     

    Gabčo, já objednávala v Brozanech vloni hodně pozdě, koncem listopadu, výprodejové cibuloviny - lilie, tulipány, řebčíky a liliochvostec. Některé jsem sázela dokonce až začátkem prosince a vzešly mi všechny, včetně liliochvostce, o který jsem se fakt bála.

    Horší to bylo s objednávkou na jaře, opět nějaký výprodej a to poslali fakt suché kytky a plesnivý kořen pivoňky. Ale vrátili na základě reklamace peníze zpět.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.11.2022 17:58
     

    Tak jsem vsadila cibule z Brožan.

    Kromě 2 cibulí, vypadaly všechny dobře. thumbs down

    Vsadila jsem i do třech květináčů a teď jsem teda zvědavá, jak to dopadne. grinning smiley

    Máte některá zkušenosti s pěstováním v květináčích? Mně se to podařilo jednou a to už je hodně let...

    Vím, že neusušit, nepřemokřit....a mráz by jim snad vadit neměl. Mám je v plasťákách a ty mám v keramických obalech.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.11.2022 18:16
     

    Já bych nacpala mezi květináče lipové listí. Taky pod ně, to víš, v zimě nohy zebou. winking smiley Ať to roste.

    Co mám nasázené narcisy v květináči u čemeřice - od loňska, tak jsou venku, to nemůže vydržet....myslella jsem, že v rámci záchrany bych je vyndala a dala do záhonu, bohužel jsem je nedostala, prorostlé kořeny z čemeřice, tak to nechám osudu....

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.11.2022 18:27
     

    Ja nechavam kvetinac co nejdele venku, ale at neni uplne promokreny, spis nekde v zakrytu. A pak tak v lednu, nebo kdyz maji proste prijit uz velke mrazy, schovam do garaze a tam necham az do jara, nez zacne vystrkovat ruzky..

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.11.2022 18:56
     



    alenak napsal(a):

    Já bych nacpala mezi květináče lipové listí. Taky pod ně, to víš, v zimě nohy zebou. winking smiley Ať to roste.

    Co mám nasázené narcisy v květináči u čemeřice - od loňska, tak jsou venku, to nemůže vydržet....myslella jsem, že v rámci záchrany bych je vyndala a dala do záhonu, bohužel jsem je nedostala, prorostlé kořeny z čemeřice, tak to nechám osudu....

    Lipového listí mám ještě dost, můžu nasypat i z vrchu. grinning smiley

    Taky už mi vzadu na zahradě vylezly narcisy, cca 3 cm.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.11.2022 18:57
     



    Betas napsal(a):

    Ja nechavam kvetinac co nejdele venku, ale at neni uplne promokreny, spis nekde v zakrytu. A pak tak v lednu, nebo kdyz maji proste prijit uz velke mrazy, schovam do garaze a tam necham az do jara, nez zacne vystrkovat ruzky..

    Taky si vybavuju, že jsem je občas schovávala. grinning smiley Tak snad to vyjde, by mě mrzelo, kdyby ne. Jsou to dva květináče těch pivoňkovitých a jeden liliovitých.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.11.2022 14:30
     


    Taky cpu lipové na dno květináče, potom dám do kartonové krabice a rozmístím ještě listí kolem květináče.

    alenak napsal(a):

    Já bych nacpala mezi květináče lipové listí. Taky pod ně, to víš, v zimě nohy zebou. winking smiley Ať to roste.

    Co mám nasázené narcisy v květináči u čemeřice - od loňska, tak jsou venku, to nemůže vydržet....myslella jsem, že v rámci záchrany bych je vyndala a dala do záhonu, bohužel jsem je nedostala, prorostlé kořeny z čemeřice, tak to nechám osudu....

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.11.2022 13:05
     

    Gabco, netušíme jaká bude zima. Ale nejednou se mi stalo, že jsem zjara někde objevila narcisky v těch prťavých kvetináčích jak je prodávají zjara a zmrzlé nebyly. Ze zkušenosti mám pocit, že je někde chyba s vláhou. Povětšinou shnily. Možná s tou čemeřicí se jim nepovede špatně.Ta v zimě potřebuje přece jen vodu, takže cibulím uleví.Jsem zvědavá, jak to dopadne.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.11.2022 20:52
     

    Moc se mi nelíbí, jak přirůstá listí od narcisů, ale počechnila bych čemeřici, tak to nechávám. N ejde na to dát ani listí, čemeřice je dost nahoře a vítr by to odfoukl. Třeba to mimořádně na vánoční svátky vykvete - nebo taky zmrzne....nj. MP nás testuje. winking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 29.11.2022 07:56
     

    Tak jsem si pro zvedavost ve vyprodeji poridila jeste par narcisu Mount hood (jak porad shanim ty bile ..) a krokusu Pickwick v Jahodarne Brozany. Muj prvni nakup tam, tak jsem prekvapena, ze to maji ve svych oznacenych papirovych pytlicich. Pekne zabalene, pekne cibule, jen krokusy uz dost narasene, ale to vubec neva. Hned dnes je zasadim, do kvetinace nad sebou do sandwiche, tak se tesim na vysledek..

    Od svagrove jsem jeste dostala 30ks ruzovych tulipanu, tak to vezmu pri jednom. Kupovala je kdysi primo v Holandsku, i ruzne smesi, ale tyto jsou jedine, co prezily, ale naopak se jeste docela nekontrolovane mnozi, takze ne vsechny holandske tulipany jsou jen na jednu sezonu.. winking smiley thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 29.11.2022 09:56
     

    Já si taky přikoupila, canaliculatus. Do truhlíku k semenáčkům macešek. Na jaře se uvidí, jestli z toho něco bude. Podle toho, jaká bude zima.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.