čtvrtek 28. března, 11:28 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 16.10.2022 22:31
     

    Aleno, to je teda kousek. eye popping smiley thumbs down.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 16.10.2022 23:47
     

    Ta vyroste příští rok do nebe, to budou fotky flower smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 08:15
     

    Ty jo, Aleno, to je neuvěřitelný, čím ji krmíš? A jak ji máš dlouho, že ti takhle narostla?

     

    Já včera zasadila asi 130 cibulí tulipánů a narcisů, musela jsem využít hezké počasi. Ještě mně jich pár čeká. Dělám velké manévry na zahradě, tak přesazuju i to, na co jsem roky nesáhla.

    A jinak musím říct, že cibuloviny z Lidlu byly v pohodě, Horší byly jen tulipány z jednoho pytlíku, jinak OK.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 09:10
     

    Kiko, tohle jsem ještě neměla , i když cibule v krutozimě 2012 byly taky pěkné, tak ale 1/3. Stáří asi 4 roky, nejsem si jista. Hnojení jsem letos flákala, jestli dostala pár granulí na jaře, nepamatuju, 2há taková není a tulipány drobné, záhada. Hlavně aby příští rok kvetla, tohle je moc velké.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 09:20
     

    Aleno, přemýšlela jsem o tom, možná chtěla rozdělit, jestli byla nějaká možnost. Kdysi jsem přesazovala dost velké,tak jako tvoje ne ale asi o třetinu menší a žádná sláva to pak nebyla. Asi za rok potom se sama nějak rozdělila a sázela jsem znovu. Ale třeba z ní bude baobab. smiling smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 09:23
     

    Na rozdělení jsem myslela. Nešlo to, poničila bych, uvidím jestli vůbec vykvete a nezmizí přes zimu, dala jsem tam klacík. winking smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 19:25
     

    Dnes jsem pomáhala neteři sázet cibuloviny z Lidlu. Musím napsat, že vše byly pěkné, pouze 1 cibulka narcisky se mi nezdála, tak tu jsem vyhodila, jinak OK.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 20:43
     

    Děvčata, kdy sázíte cibuloviny do květináčů? Zkusila bych to.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 21:01
     

    asi by se mohlo sázet...vloni touhle dobou sázené narcisy mi krásně letos kvetly. ...z roku předtím mi nevylezly a byly shnilé, asi zmrzly....zas takové zkušenosti s tím nemám....

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 08:46
     

    Za mě by to mělo být tak, aby do zimy, mrazů, udělaly kořínky. Moc se mi nedaří. Spolehlivé jdou hyacinty. Sázím o něco déle a kus cibule kouká. Pak je třeba do chladu a hlavně tmy. Ta tma vlastně imituje dobu, kdy jsou cibule pod zemí a pomaloučku raší. Je to jako s rychlenými narciskami, tam taky cibule zčásti koukají. A nehnijí.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 12:13
     

    Já je sázela spolu s ostatními. Na velké mrazy to chce zapustit do kompostu nebo dát do pařeniště nebo jinak chránit, si myslím. A pak podle potřeby přinést domů.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 12:19
     

    Já mám už tradičně černé " papouškovítě " tulipány a obr cibulku narcisu, ... já si jich víc užiju tady na Weeku

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 13:00
     

    Ještě jsem zapomněla napsat, že ty co vydržely, byly v mrazuvzdorném silném květináči. Ty co vymrzly tak v silném plastu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 20.10.2022 20:02
     

    V návalu nadšení jsem v Lidlu koupila pytel cibulí tulipánů a narcisů. Doma jsem běhala po zhradě a hledala, kam je zasadím. Dnes jsem konečně zasázela všechny, ale byla to fuška jim najít místo. Někde jsou i nevhodně, ale stejně se těším, až na jaře pokvetou. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 20.10.2022 21:51
     

    grinning smiley budeš mít krásné jaro thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.