sobota 20. dubna, 10:37 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 09:23
     

    Na rozdělení jsem myslela. Nešlo to, poničila bych, uvidím jestli vůbec vykvete a nezmizí přes zimu, dala jsem tam klacík. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 19:25
     

    Dnes jsem pomáhala neteři sázet cibuloviny z Lidlu. Musím napsat, že vše byly pěkné, pouze 1 cibulka narcisky se mi nezdála, tak tu jsem vyhodila, jinak OK.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 20:43
     

    Děvčata, kdy sázíte cibuloviny do květináčů? Zkusila bych to.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 17.10.2022 21:01
     

    asi by se mohlo sázet...vloni touhle dobou sázené narcisy mi krásně letos kvetly. ...z roku předtím mi nevylezly a byly shnilé, asi zmrzly....zas takové zkušenosti s tím nemám....

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 08:46
     

    Za mě by to mělo být tak, aby do zimy, mrazů, udělaly kořínky. Moc se mi nedaří. Spolehlivé jdou hyacinty. Sázím o něco déle a kus cibule kouká. Pak je třeba do chladu a hlavně tmy. Ta tma vlastně imituje dobu, kdy jsou cibule pod zemí a pomaloučku raší. Je to jako s rychlenými narciskami, tam taky cibule zčásti koukají. A nehnijí.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 12:13
     

    Já je sázela spolu s ostatními. Na velké mrazy to chce zapustit do kompostu nebo dát do pařeniště nebo jinak chránit, si myslím. A pak podle potřeby přinést domů.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 12:19
     

    Já mám už tradičně černé " papouškovítě " tulipány a obr cibulku narcisu, ... já si jich víc užiju tady na Weeku

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 18.10.2022 13:00
     

    Ještě jsem zapomněla napsat, že ty co vydržely, byly v mrazuvzdorném silném květináči. Ty co vymrzly tak v silném plastu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 20.10.2022 20:02
     

    V návalu nadšení jsem v Lidlu koupila pytel cibulí tulipánů a narcisů. Doma jsem běhala po zhradě a hledala, kam je zasadím. Dnes jsem konečně zasázela všechny, ale byla to fuška jim najít místo. Někde jsou i nevhodně, ale stejně se těším, až na jaře pokvetou. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 20.10.2022 21:51
     

    grinning smiley budeš mít krásné jaro thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 20.10.2022 22:34
     

    Holky, objednávala jste některá cibuloviny

    v jahodárna Brožany?

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.10.2022 21:12
     



    gabca napsal(a):

    Holky, objednávala jste některá cibuloviny

    v jahodárna Brožany?

    Já, cibule docela slušné, Lidl míval o trošku větší. Aspoň mám ten pocit winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.10.2022 21:30
     

    Iviku, díky. Zkusila jsem jich pár objednat. Udělám pokus do nádob a uvidíme.... flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 21.10.2022 21:58
     

    Gabco, já měla vloni d nich lilie. Z odzimní nabídky. Byla záměna ale vyrostl pěkný druh.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 24.10.2022 09:11
     

    Gabčo, já objednávala v Brozanech vloni hodně pozdě, koncem listopadu, výprodejové cibuloviny - lilie, tulipány, řebčíky a liliochvostec. Některé jsem sázela dokonce až začátkem prosince a vzešly mi všechny, včetně liliochvostce, o který jsem se fakt bála.

    Horší to bylo s objednávkou na jaře, opět nějaký výprodej a to poslali fakt suché kytky a plesnivý kořen pivoňky. Ale vrátili na základě reklamace peníze zpět.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.