čtvrtek 25. dubna, 19:21 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 03.09.2023 23:49
     

    grinning smiley grinning smiley letos jsem nikde nebyla, až zítra ...chci jen narcisy

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 07:44
     

    To je skoro jako Vánoce, když se děti těší na Ježíška. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 08:47
     

    Regino, vystihla jsi to úplně trefně ... těšení se na Vánoce.

    Naše Tonda ... teď jsem už úplně OT ... měla vánoce v sobotu .. táta velká akce (asi tam nikde na fotkách nejsou, Táta se velmi nerad fotí a Václav tam byl ne v programu, jen se natrefil do tohoto dne) [www.facebook.com] , kde musel být ... povolal Tondu do "služby", dědek ji tam zavezl, vzala si úplně blbý boty, aby byla IN, udělala si puchýře .... prováděla Vaška Noida s rodinou ( se všemi čtyřmi holkami) po brněnské ZOO .... asi tak.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (04.09.2023 08:52)
     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 15:35
     

    Elí, to měla Vánoce jak hrom. A kde jsou ty časy, kdy bylo člověku jedno, jak se v botách chodí, hlavně, že byla paráda. smiling smileyDneska ani kvůli Delonovi. grinning smiley Delonovi zamlada, samozřejmě. Určitě to zvládla na jedničku. Je to šikovná holka.

    V Lidlu jsem přehrabala krabice. Potřebovala bych ještě jednu zahradu. Měli novinku velké balení tulipánů v jednom tonu. To dřív neměli. Výběr byl docela slušný,lidí málo.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 16:42
     

    Ja mam skoro vse (az moc!! grinning smiley ), co jsem chtela - teda doplnene stavajici druhy (hlavne cesneky, kosatecky, krokusy obyc., fialove tulipany a narcis Obdam). Ja totiz vytrvale rozsiruji mnozstvi, ne druhy 😅

    Ale co me mrzelo - nenasla jsem jedinou ladonicku (bilou ani ruzovou) a krokusy zadne velkokvete (King of the striped, Pickwick nebo bile) ani to velkobaleni krokusu, co mivali driv.. u vas nekde toto bylo?

    A ani jsem tentokrat nenarazila na ty oblibene tulipany exotic emperor a purissima.. vy jo?

    A hyacintu jsem se bala, aby na me zas na jare nevykoukly modraci! grinning smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 19:03
     
    img_20230904_185034.jpg
    Další fotografie:

    A můj úlovek je toto.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 19:21
     
    372737379_231531926508626_5112883267652332632_n.jpg

    A slibuju, že už mě tam nikdo neuvidí. grinning smiley

    Tento týden myslím. tongue sticking out smiley

    Něco dám kámošce, něco tchýni. Ale bude to těžké rozhodování komu co. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 20:35
     

    Gabčo, jsem hamoun, asi by nikdo nedostal nic a já potom chodila po zahradě a něvěděla kam co dát ... teď trochu kecám, se zavřenýma očima bych rozdala vše a netrápila se komu co. Mám štěstí veliké - do Lídlu sama nepojedu a s chlapama by to byl ledničkový nákup.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 04.09.2023 20:45
     
    dsc05519.jpg

    grinning smiley grinning smiley taky mám, já šla hlavně pro narcisy Martinetee, tak ty mám 2x, Minow 2x a 1x tulipány ty voňavé pivoňky, už jedny mám, tak jsem přikoupila, viz obr. Ale neviděla jsem jak píše Betas emperor, purissima ani ty s několika poupaty na stvolu. Jinak toho bylo hodně, záleží kdo co potřebuje. Ceny jsou ale bezkonkurenční proti jiným prodejcům. Ať Vám to roste. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 05.09.2023 08:25
     

    Potřebuji zbudovat jeden záhon a tam potom bude místa dost, ale dokud není, tak na to kašlu... už jsem to jednou udělala a je to celé zaplevelené ostružinami, po cibulích ani památka. (Mimochodem, ty ostružiny, to jsou hrozné svině, vůbec netuším, jak se jich zbavit, pokud nechci použít chemii.)

    Takže dokud to nebude ťip ťop, tak už investovat nebudu. nono smiley winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 05.09.2023 11:13
     

    Anavi, ostružiny jsou opravdu nezmarky ... rozdávám každý rok beztrnné, stejně se na tom místě objeví znovu a klasické trnité, bojuji s nimi snad 20 let - průběžně vyrthávám, odstříhávám, stejně tem jsou ... prý opravdu jen chemie, glyfosáty - ustřihnout, potřít neředěným, zakrýt lahví jakoukoliv nebo obalit igelitem. Podle babských rad prý stejně funguje neředěný ocet, nezkoušela jsem.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 05.09.2023 15:26
     
    1a4e1006-2bb8-459d-a2a8-4a2d13f8a734.jpeg

    Holky, mate prosim nekdo tuhle Blushing Lady z minulosti?

    Koupila jsem ji podle obrazku jako ruzovo- lososovou, ale koukam ted na netu, ze by spis mela byt zluta...? confused smiley nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 05.09.2023 17:11
     

    Betas, mám tenhle tulipán. Na své fotce ne ale z fotografií na netu se nejvíc podobá tenhle. A hodně se mění v době květu. Nejdřív je poměrně dost růžový ale pak se mění.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 05.09.2023 17:15
     

    A je úúúúúžasný thumbs down ... měla jsem ho na zahradě ... než ho sežrala botrytida či co angry smiley . Byl na úplně špatném místě, vlhko a stín.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 05.09.2023 18:07
     

    tak jsem dnes byla s chodítkem v Lidlu . něco je koupeno - aspoň dvoje poslední kosatečky a jedny crokusky. ty byly taky poslední . nějaké narcisy směs a 2kg tulipány- fialové . napůl s dcerou . kdo to bude sadit nevím ????

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.