středa 24. dubna, 19:50 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 08.05.2023 20:28
     
    dsc05445.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo, jsou krásný. thumbs down

    Vykvétají poslední. Ta první foto je stará lidlácká směs. Dokonce jsem zjistila, že ty světlé voní, vydržely i ten vichr, co je u nás. Kupodivu stále drží s tím lemováním listů, nepřirůstají, ani nemizí, zatím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 08:00
     

    Holky, kupovaly jste nektera loni v lidlu tulipan Exotic Emperor? Ja tri pytliky, chtela jsem doplnit stavajici... a jak to dopadlo? Jsou to jednoduche bile tulipany, mozna spis ta Purissima.... 🙈🙈🙈🙈🙈

    Mam pocit, ze to s tema zamenama v lidlu je rok od roku horsi..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 08:17
     

    Musím říct, že mi taky vylezly tulipány, které léta nekvetly (kdysi dovezené z Holandska)... no a já místo toho vysadila jiné, tak je to tam dost barevně neuměřené. winking smiley grinning smiley

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Aleno, hezká kombinace.

    A ty zbytky tu vykvétají taky docela hodně. A na chalupě je z toho dědek pryč. Kvete, co léta nekvetlo.

    Včera ráno v rychlosti. Jedny z posleních a sešly se, občas to vyjde, s podobně barevnou pivoňkou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 08:18
     


    tohle je barevně pecka thumbs down

    gabca napsal(a):

    Nějaké cibuloviny z Brožan.

    tulipán 'Double shirley'

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 08:18
     

    nádherné kousky thumbs down

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Jedny z posledních.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 08:19
     

    tak to mi ani nepiš, plánovala jsem zase na podzim nákupy... cibuloviny z Lidlu byli snad jedny z mála, které lidi chválili, že tam záměny nejsou

    Betas napsal(a):

     

    Mam pocit, ze to s tema zamenama v lidlu je rok od roku horsi..

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 22:15
     

    Tak jsem se dlouho chystala vyfotit, že mi málem obecní výzdoba utekla. Letos bylo hodně pruhů vysázených z víc odstínů filových tulipánů v kombinaci s narciskami.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 09.05.2023 22:58
     
    dsc07968.jpg
    Další fotografie:

    Ivčo, neřeš záměny - důležité je, že žijí kvetou, přežijí. Nemám ani sebemenší nutnost mít vše barevně "vyštajlované", zvášť na jaře - možná v bytě, kdysi v pradávnu .... v současnosti ani tam ne, jsem ráda, když je aspoň trochu uklizeno. stydlin smiley stydlin smiley

    Na 1. fotce - byly úžasňáci, kochala jsem se, ráno rozválené - nevím kdo nebo co. na 2. náhle se objevil nějaký poloplný, netuším, nesázela jsem - asi se přece jen objevili Japonci Seto a Samo, na 3. a 4. neskuteční držáci, kvetou už hodně dlouho - střapatý se měl sejít s bílým střapatým, ale ten už je dááávno odkvetlý.

    Všechny vaše cibuloviny jsou kráááásné, na to já nemám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 08:02
     

    Máš peckovní šantu. love smiley flower smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 14:06
     
    fb3d6701-0e0b-45a4-990e-5b10fc6b253f.jpeg
    Další fotografie:

    Dalsi Lidl zamena, zadny Virichic se nekona..zadna ruzova ani zeleny pruh nono smiley

    A hlavne mi nepiste, at jsem rada, ze to vubec kvete! grinning smiley Vykricena cervena do meho ruzovo bilo fialkoveho zahonku urcite ne-eeeee grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Betas (10.05.2023 14:08)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 15:34
     

    Betas, já tyhle výrazné barvy vůbec nemusím, spíš miluju ty "vyblitiny", co tady holky kritizovaly. Prostě když to skoro není barva. Takové pastelové. Takže když pak mám záměnu tohoto typu - třeba červené do mého barevně umírněného záhonku, jsem zralá na infarkt a odlifrovala jsem je do pozadí kompostu, abych jim teda dala šanci zdobit aspoň někde, když už holt tou barvou mé oko neuspokojily. winking smiley love smiley flower smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 16:13
     

    Dekuju za pochopeni!! grinning smiley flower smiley
    Jsem na tom uplne stejne. Uz jich ted mam tolik na vyrazeni... Ale zase se mi je nechce hned vsechny rozdavat, kdyz jsou pekne. Ale nemam tak velkou zahradu na nejake odlehle misto prave.. Tak premyslim o nadobach, ze bych je pak tady davala nekam pred dum.. Ikdyz to ja zas takovyho crcani s tim.. confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 21:24
     

    Betas, opravdu tady nenapíšu "hlavně, že kvete" (i když červené tulipány s fialovou lunárií mne velmi nadchly) - tahle záměna je k nas.ání angry smiley ... už ani na Lídl není spolehnutí.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 21:41
     
    dsc05472.jpg
    Další fotografie:

    Betas, taky nenapíšu......, ale zdají se mě moc pěkné. Ony ty záměny budou asi všude u prodejců, je to problém NL, cedulky jsem ale doma vyhodila, tak nevím, taky jsem přesazovala. Lidl ty ceny má slušné (zatím), cibule taky, výběr odrůd hlavně tulipánů byl na podzim taky. Uvidíme, co bude dál. Stejně asi na podzim zblbnem.... grinning smiley

    Elo ty tulipány máš krásné, obzvlášť kombinace tmavých v šantě, nádhera thumbs down

    Ještě pár na pokuk, asi poslední, vítr to domlacuje a je povrchově dost sucho, kubiter mám už prázdný.....

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 10.05.2023 22:12
     

    Betas, v nádobách to není příliš efektivní. Navíc se jim často nedaří dobře.

    Tvar mají moc pěkný. Za pár let přejdeš k tomu- hlavně, že kvetou. Je to nakonec lepší stav než když se tu a tam objevují jakoby vyhnívající místa.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.