čtvrtek 18. dubna, 19:14 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Chráněné bydlení

Datum: 16.02.2008 13:14
 
Vadilo by vám, kdyby ve vašem okolí vznikly byty či domy se službou chráněné bydlení? Jaký typ postižení by vám tam vadil a proč? (mentálně, zrakově, sluchově, tělesně postižení...)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 13:20
     
    Mono mě určitě ne winking smiley , ať už se jedná o jakékoliv postižení, i když z praxe v různých zařízení jsem asi nejméně dokázala komunikovat se zrakově postiženými
     
  • Autor: Reklama

    Re: Chráněné bydlení

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 13:37
     

    Libi...ptám se proto, že jsem slyšela následující příběh:

    Jeden ústav měl možnost odkoupit byt v činžovním domě a zřídit v něm chráněné bydlení pro mentálně postižené dospělé občany. Partaje v domě si to ale nepřály (s dementama prý žít nebudou), sepsaly petici...a celý projekt tím zaniknul. thumbs up

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 13:39
    Hodnocení fotografie "Chráněné bydlení": 5
     
    Tak to byly...dementní partaje. thumbs up
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 13:44
     

    To teda jothumbs up thumbs up

     

    Mě osobně by to nevadilo,spíš by mi vadila poblíž věznice pro těžké zločince a nebo ústav se sexuálními zločinci.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 13:50
     
    Jo...ještě domy na půl cesty. Co vy na ně?
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 16:01
     

    Nevím,proč ten ústav volil takovou cestu,proč si nekoupili domek někde na vesnici blízko většího města.Byl by klid a žádné problémy i levnější by to bylo.

    JABRAKA

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 16:06
     
    jabrako...oni to pak nakonec udělali a chráněné bydlení existuje. No a proč chtěli, aby bylo v tom domě? Nejspíš kvůli integraci. Kvůli tomu, že i postižení mají právo žít co nejvíc normálním způsobem, mezi lidma bez postižení.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 16:10
     
    A nebylo by to pak zase o nějakém odsunu někam mimo lidi? Proč by nemohli žít v činžáku spolu s ostatními confused smiley . Souhlasím s Monou, že jim šlo určitě v první řadě o integraci mezi ostatní lidi "bez postižení"
     
  • Status:

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 16:38
     

    Já nechápu proč se v dnešní době potřebuje souhlas na to kdo kde může či nemůže bydlet.

    Tak jako já, si může kdokoliv jiný přece koupit byt či dům kde chce. Nikdo nemůže nikomu zakazovat někde bydlet, sepisovat petice.

    Takže mě zaráží, že se vůbec ptali, jestli tam ti postižení bydlet můžou.confused smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 17:23
     

    Kofilo...já nevím, proč potřebovali souhlas, možná kvůli nějaké dotaci...fakt nevím. Ale ti nájemníci hodně řvali na úřadech...prý...mám to z druhé ruky.

    O jarních prázdninách jdu na praxi do důchoďáku a tam je při něm také zřízeno chráněné bydlení. Jsem na to zvědavá, jak to funguje.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 16.02.2008 22:52
     
    Moni, pokud budu mluvit za sebe, nevidím důvod, proč by mi to mělo vadit confused smiley . Naopak - třeba pro děti si myslím, že je to dobrá "škola" vidět, že i takoví lidé žijí mezi námi...takže bych se soužití nebránila.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 17.02.2008 07:25
     
    No a co tedy myslíte, že by mohlo vadit? Mají lidé strach, že jim třeba zapálí střechu nad hlavou, nebo nechají téct vodu a vyplaví je, nebo se jen na ně nechtějí dívat.....?
     
  • Autor: Jack
    Status:

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 17.02.2008 07:40
     
    Moni, já si myslím, že se na ně nechtějí dívat, ale ne proto, že by v nich vzbuzovali nějaký odpor. Je to podobné, jako když lidé neradi mluví například o rakovině, prostě funguje u nich strach, že by se to jich, nebo jejich dětí, mohlo taky týkat. A proto raději kolem sebe vidí jen lidi zdravé, kteří jim nepřipomínají, že život dokáže být někdy krutý.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Chráněné bydlení

    Datum: 17.02.2008 07:45
     
    Jacku...jojo...tak nějak. Tak mám pocit, že dokud budou mít lidé tyto pocity a názory, k nějaké integraci máme ještě hodně daleko. confused smiley
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.