čtvrtek 13. prosince, 03:46 Svátek má Lucie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley

Upraveno 3 krát. Naposledy upravil hespa (29.07.2012 00:33)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 60 z 71
  • Autor: iriska

Re: Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 30.01.2018 23:23

proti mšicím musím vyzkoušet.

Rajčatový postřik: Listy rajčat obsahují alkaloidy, které účinně hubí hmyz, mšice nevyjímaje. Účinný postřik vyrobíte z 80 g nasekaných listů. Ty namočte na noc ve vodě. Ráno sceďte,.Opět je možné přidat trochu mýdla.

• Autor: Reklama

• Autor: Pinka

Datum: 31.01.2018 09:51

Doma jsem našla zdechlýho lalokáče, ale okousanýho nic. To je z těch kytek ze zahrady, co tahám na zimu domu sad smiley

• Autor: bosk

Datum: 31.01.2018 09:59

Irisko,to by stálo za to vyzkoušet,rajčata se stejně vylamují,takže materiál by byl.

Lalokáče jsme měli naštěstí jen jednou,v hlízách begonií,ale to je už dlouho.Bílý hnusný larvy.

• Autor: vimrova

Datum: 31.01.2018 18:18

Irisko, to mi loni radil jeden známý, že to dělá a funguje to. No, přišel zrovna ve chvíli, kdy jsem pár dní před tím zálistky vyštípala a vyhodila eye rolling smiley. Letos ale zkusím winking smiley

• Autor: Betas

Datum: 23.04.2018 07:58

img_5287.jpg
    Další fotografie:

Jako by toho bylo malo, nasla jsem na novych borovickach toto... sad smiley

Je to vlnatka krvava a postrikat Mospilanem (nasla jsem si na netu)? Nektere nove pupeny se zdaji uz skoro jako suche... Znamena to, ze uz z novych pupenu nic nebude? Nejhorsi je, ze to je i na vrcholovem... sad smiley

Nemam s tim vubec zkusenost (moje prvni borovice) - staci jeden postrik, bily povlak zmizi? Na Mospilanu totiz pisou, ze strikat jen jednou eye rolling smiley

• Autor: drahus

Datum: 23.04.2018 08:07

Mospilan je systémový, to znamená, že by rostlina měla vstřebat do sebe účinnou látku a škůdci, jak sají, se otráví, Zjednodušeně řečeno. Působí asi měsíc, nemýlím-li se

• Autor: HanaK

Datum: 23.04.2018 08:35

Mospilan je systémový insekticid, jed se natáhne do tkání a stromek je pro hmyz jedovatý po delší dobu, tedy jednou stačí.

Jestli pupeny, vyraší uvidíš časem, borovice se dá dobře tvarovat a i poškozený terminál by měl jít celkem dobře nahradit. Hlídej si to a včas nasměruj nahoru (třeba klacíkem a provázky) nějaký náhradní výhon. Pokud bude nerovnoměrná, půjde zalomením některých výhonů tvar korunky optimalizovat.

Když tak foť a zkusím Ti poradit, co s tím.

• Autor: kaaj

Datum: 23.04.2018 11:39

dejte pozor na lilie. - včera se pojímali chřestovníčci . spinning smiley sticking its tongue out

• Status: expert

Datum: 23.04.2018 11:43

Chřestovníčků mám po záhonech červeno, ještě jsem jich tolik neměla, lilie přes zimu zmizely. Zatím žádné neraší.

Datum: 23.04.2018 13:32

Taky jsem několika nemilosrdně ukončila milostné hrátky.Jájo, mně zmizely orientálky v květnících. Ostatní pomalu lezou.

Datum: 23.04.2018 14:29

Blééé ještě,že dělám v rukavicích, je to nechutné angry smiley

• Autor: babkaela

Datum: 22.05.2018 10:38

Hledala jsem co ukusuje Gabči poupata na růžích, nenašla stydlin smiley , ale narazila jsem opět na tuhle práci .... víc než zajímavá, snad se někomu bude hodit (asi jsem už dávala) - integrovaná ochrana rostlin - choroby a škůdci kosatců, denivek, pivoněk, růží a rododendronů [docplayer.cz]

Datum: 22.05.2018 10:52

Mě něco vykusuje poupata, myslím housenka. A na jiných mi vyžírají stopky poupat, to už tu proběhlo, ale jméno nevím. Myslím, že u obojího je už pozdě na chemii, nakladeno bylo zřejmě velice brzo zjara, musím si pamatovat nakterých to je a opostříkat je včas.

Datum: 22.05.2018 10:53

Jo poupata mi ukusují zajíci, na ty je jedný postřik, drát:-) a nebo diabolka.

• Autor: Betas

Datum: 22.05.2018 18:27

img_5769.jpg
    Další fotografie:

Tavola - je to spalene slunickem? Nebo co by to mohlo byt? please smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Jak na octomilky?  

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky n

Autor: zuziberka - 13.09.2009 11:14
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 175

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.