pátek 29. března, 14:28 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.08.2020 22:28
     

    Anavi, jak jsi je jako posbirala, dyt je to temer nemozne je najit nebo sebrat po te, co jako mrtvola spadnou na zem? confused smiley

    Jinak hlistice maji uz i v Hornbachu ci Bauhausu, takze neni potreba objednavat..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 14.08.2020 07:41
     

    Betas, to není lalokáč rýhovaný (vidělas foto?). Je to nějaký mrňavý nosatec... dnes ráno jsem těch hajzlů sebrala dalších 50 kousků. angry smiley sad smiley

    Večer nejsou k vidění, ale ráno jich tam je hafo... a naopak bych řekla, že se těch listů docela drží.. některé mám problém z toho sundat sad smiley... jsou do těch listů normálně zakousnutí thumbs up thumbs up thumbs up Vůbec nevím, co to je za škůdce, ale je to teda pohroma!!! Já si toho nějak nevšímala, protože jsem očekávala toho lalokáče, ale teď to každý den prohlídnu a nestačím se divit... eye popping smiley

    Vypadá to jako lalokáč, ale malinkej a ne tmavej, ale spíš světle hnědej... Mospilan mu evidentně vůbec nevadí. confused smiley

    Doufám, že hlístice zaberou i na něj... prý vyhledávají larvy bez ohledu na to, čí konkrétně jsou. confused smiley

    V marketech u nás hlístice neměli, oni i v tom e-shopu psali, že to bude až za 14 dní, že se to aplikuje až ke konci srpna.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (14.08.2020 07:52)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 15.08.2020 16:35
     

    Ja bych rekla, ze to je proste jeste malej lalokac 🤷🏻♀ Je jich vic druhu, ja tu na zahrade mam ty klasicke sedo-hnede a pak taky cerne s cervenyma nohama, to je snad smrkovy, ci co... Ten je jeste i o dost vetsi.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.08.2020 10:16
     

    Malý bestie, pořád nám musí něco okusovat angry smiley. Mám v paneláku na parapetu barevné kapusty, co jsem vysela a i tam si je našel bělásek a už jsou okousané. Ty housenky potvory mají úplně stejnou barvu, jako listy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.08.2020 11:31
     

    jj- všimla jsem si bělásků a hned jsem pomyslela na housenky.. sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (17.08.2020 11:56)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.08.2020 07:57
     

    každopádně doufám, že hlístice zafungují bez ohledu na barvu a velikost... včera jsem opět po ránu sbírala jak divá. Řekla bych, že jich je možná míň, než když jsem s tím začala, ale stejně je to mazec. Na jednom listu dlužichy jsou třeba tři!!!

    Betas napsal(a):

    Ja bych rekla, ze to je proste jeste malej lalokac 🤷🏻♀ Je jich vic druhu, ja tu na zahrade mam ty klasicke sedo-hnede a pak taky cerne s cervenyma nohama, to je snad smrkovy, ci co... Ten je jeste i o dost vetsi.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.08.2020 10:12
     



    kaaj napsal(a):

    jj- všimla jsem si nělásků a hned jsem pomyslela na housenky.. sad smiley

    Taky honíme bělásky,lezou nám na zelí a slimáky díky deštivýmu počasí máme taky a to jsme je nikdy neměli.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.08.2020 18:41
     
    img_20200818_180705.jpg
    Další fotografie:

    Pomoc, zachraňte mě!!!! Něco se mi stalo s tužkovníkem. Klacíky na něm usychají a na těch uschlých je pak něco jako černý prach. Co to může být a dá se s tím něco dělat?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.08.2020 22:43
     

    Majko, vypadá to na třásněnky .... ovšem, netvrdím to stopro ... píšou Vertimec, Actellic, Mospilan ....

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.08.2020 13:24
     

    Elo, třásněnky znám, to jsou takoví broučci pruhovaní. Ty tam nevidím, jen jakoby jemné saze na těch uschlých klacíkách. Ale ještě to prohlídnu pro jistotu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (19.08.2020 13:26)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.08.2020 17:14
     

    Tak jsem ty mrchy našla, mají tak půl mm a jsou průhledné, na zadku mají to černé. Musím je vykynožit, bestie.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 20.08.2020 03:04
     



    Anavi napsal(a):

    Betas, to není lalokáč rýhovaný (vidělas foto?). Je to nějaký mrňavý nosatec... dnes ráno jsem těch hajzlů sebrala dalších 50 kousků. angry smiley sad smiley

    Večer nejsou k vidění, ale ráno jich tam je hafo... a naopak bych řekla, že se těch listů docela drží.. některé mám problém ...........................................................

    Prosím tě Anavi čemu říkáš "ráno" ? Nejvíc jich seberu v noci (23.00 - 02.00 hod), ráno tu nic nevidím, přesto mám sežraný vše. Jinak k těm hlísticím, našla jsi už nějaké larvy v zemi?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 20.08.2020 10:45
     

    V 5 ráno. Večer jsou vidět ty černí. Tito hnědí menší jsou aktivní fakt spíš brzy ráno... nevím,jestli je to lalokonosec libečkový? Rozhodně to není rýhovaný. Dala jsem to do jedné skupiny na netu, tam mi potvrdili lalokonosce, ale rýhovaný to určitě není. Je tak třetinový a listů se pevně drží. Někdy mi dá zabrat ho z toho listu "odtrhnout"... ovšem to zase pak padají ty kolegové kolem k zemi... takže to je docela alchymie je sbírat.. angry smiley. Larvy jsem zatím nestihla studovat, mladej má zlomenou nohu, tak mám teď dost mazec. Práce-nemocnice-domů...

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (03.09.2020 09:30)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 03.09.2020 08:18
     

    Včera jsem aplikovala asi 80 pětilitrových konví hlístic po celé zahradě... tak jsem na to zvědavá. Pro mě je to takové "neviditelné" smiling smiley, ten efekt se pozná možná tak za půl roku, za rok?

    Teď čtu, že se to mělo rozmíchat ve vodě o teplotě 18-25 stupňů, to ovšem v příbalovém letáku, který jsem obdržela, nebylo...takže jsem na to vzala vodu ze sudu, její teplotu opravdu nevím... tak snad se nějak "nastartují". confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (03.09.2020 08:38)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 03.09.2020 09:27
     

    co nás ty potvory ale stojí peněz angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.