pátek 19. dubna, 13:52 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.06.2020 21:12
     
    img_20200626_210015.jpg
    Další fotografie:

    Mamce se objevilo tohle na cuketach. Sázela je letos poprvé. Poradíte prosím, co s tím? Díky flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.06.2020 23:15
     

    Je to v pořádku. Pro cukety typické. Též pěstuji prvně, bála jsem se, že je to plíseň. Prý ne. Takto to má být. winking smiley thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 00:55
     

    Romčo, klídek, některé odrůdy cuket mají takhle "mramorované" listy.

    Anavi, že tě tu vidím a uvědomila jsem si, že jsem neodpověděla na otázku ze "zeleniny" ... nikdy jsem nepátrala proč se sází okurky nakladačky po dvou, brala jsem o jako "úzus", prostě, takhle se to dělá ... asi tak jako se hrách či fazole sází po 3-4 zrnech (krom naší "sedlácké", ta jen jedno semeno) ... ovšem, synátor neznalý věci - je mu 43 let, už by mohl něco vědět, debil love smiley , ví zas o jiném, co já ne, koupil v rámci mé kovirové izolace výsevný pásek okurek nakladaček v Lídlu (dopr.ele, tady ty interpunkční znaménka jsou opravdu vopruz, SPIKE se bude děsit) a tam byla semena po jednom a snad po 3,5 cm. Stejně nevzešla angry smiley . Naštěstí si neodebrali ti, kteří berou vždycky předpěstované okurky v květníkách vše a já, až se bude dát šlápnou do záhonu, konečně dosázím.

    Alenok, nesloužím, je to trochu relax, nabíjení baterek, (i když mne to někdy neskutečně se.e), bych se jinak s dědou a Tony snad úplně zcvokla. Zkušenosti s česnekovou dýmovnicí nemám. Zkoušela jsem rozdoče do skleníku proti sviluškám, super thumbs down , proti mšicím a molicím mívám nicandru - jednu rostlinu, dokáže narůst obří (máme trošku větší skleník), kamarádce "nefungovala", Měla jsem i pár rostlin marjánky, málem mne vytlačila ze skleníku, sm.děla jak bolavá noha a mšice si vegetily na paprikách dál. Psí kamarád nedá dopustit na levný tabák (na motání cigaret) a jeho zapálení ve skleníku ... viděla jsem loni ... obří úroda rajčar, paprik, okurek i při rostlinách zcela obalených molicemi. Matka příroda si prostě jede svůj program ... na KR se tomu říká ZZ.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (27.06.2020 12:48)
     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 12:57
     

    Anavi, Eli, děkuju 😊. Člověk se pořád učí a to je dobře

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 17:40
     



    babkaela napsal(a):

    Bosku, okurky už jste měli parádní, pokud je nenapadla sviluška, odešly patrně na "vadnutí okurek" , někdo radí Previcur, já mám dobrou zkušenost při sázení nebo po vzejítí vysetých použít Polyversum, údajně má pomáhat i proti jiným houbovým chorobám. JanaV - vimrová, ho používala snad na vše, i růže .

    Anavi, jj měla jsem být v nadávací, ale nakonce moje rodina a jiná zvířena jsou taky škodná. A kamarádka dnes s velkou slávou konečně dorazila a větší část odvezla, konečně. Ještě kdyby se uráčilo i synátorovi. Pedpoklad je, že stále dost sazenic poletí na kompost, njn , když mám vždycky strach, že se na všechny nedostane.

    Eli,možná to byla příčina,ale objevili jsme ve skleníku mraveniště a ve stonku té sazenice byla vyžraná cestička.Je možné,aby to zavinili mravenci?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2020 19:34
     

    Bosku jo - mravenci jsou swině. klidně se nalepí i na stonky růží u země. udělají si na tom stonku mraveniště , nevšimnout si - a je po růži . jednou mi vyžrali i hrubší stonek klematisu .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.06.2020 11:44
     

    -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (28.06.2020 11:45)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 29.06.2020 10:10
     

    teď jsi mě nepotěšila... u Caramelly měli taky mraveniště, říkala jsem si, že by mohli časem odtáhnout.. raději to tam teda zkontroluji a obsypu třeba práškem do pečiva, to nemají moc rádi. Nerada bych o ni přišla confused smiley

    kaaj napsal(a):

    Bosku jo - mravenci jsou swině. klidně se nalepí i na stonky růží u země. udělají si na tom stonku mraveniště , nevšimnout si - a je po růži . jednou mi vyžrali i hrubší stonek klematisu .

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.07.2020 19:46
     

    Tak moje chlouba , plnokvětá hortenzie je celá ožraná. Květy pryč, listy různě ožrané. Tak jsem jí vyryla, kořeny prohlídka, proprala ve vodě , nic jsem nenašla, ani v zemině. Hortenzie ta samá i ostatní okolo v pořadku. angry smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 03.07.2020 07:41
     

    Kordul , momentálně se rojí chrousti . lítají večer a žerou . tak možná oni . našla jsem dva scíplé na betoně u garáže -

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 08.07.2020 21:34
     
    img_20200708_213233.jpg

    Tak jsem našla hned dva hajzlíci a za bílého dne

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.07.2020 12:38
     


    díky.. smiling smiley

    Momentálně jsou nakladačky taková džungle, že není poznat,kde která rostlina začíná a kde končí. Okurčičky jsou malé, snad půl centimetru... asi by potřebovaly víc tepla. Jinak zatím vypadají zdravě a mají se k světu,jen to sluníčko jim chybí. confused smiley

    Sklidili jsme jich jen pár...

    babkaela napsal(a):

     

    Anavi, že tě tu vidím a uvědomila jsem si, že jsem neodpověděla na otázku ze "zeleniny" ... nikdy jsem nepátrala proč se sází okurky nakladačky po dvou, brala jsem o jako "úzus", prostě, takhle se to dělá ... asi tak jako se hrách či fazole sází po 3-4 zrnech (krom naší "sedlácké", ta jen jedno semeno) ... ovšem, synátor neznalý věci - je mu 43 let, už by mohl

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.07.2020 20:26
     

    Chtěla jsem si koupit tu dýmovnici česnekovou ale prdím na to. Říkáte že je k ničemu. Zkusím tam zapálit ten tabák.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.07.2020 21:36
     

    Za dnešek a včerejšek jsem zlikvidovala kolem 100 slimoušů.👎 Letos jich teda je....

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.07.2020 22:51
     

    Tak aspoň k něčemu je to sucho dobrý. Slimejše tu nemám nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.