sobota 20. dubna, 09:28 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 12.07.2023 10:37
     

    Nedávno jsem vysela ředkvičky (ty, co se mohou sít celoročně), krásně vzešly, ale potom jim něco úplně ožralo listy, nejdřív tam byly malé dírky a pak se dírky slily v jedno. Myslím, že to budou dřepčíci, škodí i jinde. Zkusím na ně něco sehnat, snad existují i hlístice.

    Slimáky jsem se domnívala, že mám už pod kontrolou, že se objeví jen tu a tam jeden-dva, ale dnes jsem koukala na papriky, které nasazují plody, že ty plody jsou napůl užrané. To mají na svědomí určitě ty zrzavý potvory. angry smiley Dostanou modré granulované krmení.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 12.07.2023 11:35
     

    Právě jsem objevila, že si vosy dělají hnízdo ve skleníku......potvory angry smiley. Hned tam pověsím vosolapku

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 10:59
     

    Letos jsem se radovala, jak mám úúúžasné a krásné košťáloviny ... prdlačka, sucho, teplo ... spíš horko ... dřepčíci a můžu vytrhat a vyházet ... co už s tím.

    Irisko, víš bezpečně, že si dělaj hnízdo vosy? Nejsou to náhodou vosíci - plochá plástev - ti jsou požehnáním ve skleníku ... seberou mšice, molice, housenky ... pokud je na sebe náhodou nepřimáčkneš (stalo se mi mojí neopatrností) nevšimnou si tě, bodnutí je asi jako štípnutí od mravence.

    Slimáci sežrali totálně synovi papriky (měl tam tři) ... hned vedle mají sousedé jezírko, tudíž stále vlhko.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 12:20
     

    Nepamatuju, že by byla taková invaze dřepčíků jako letos. Košťáloviny jsem vytrhala včera v ataku dřepčíků.... angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 14:01
     



    SPIKE napsal(a):

    Nedávno jsem vysela ředkvičky (ty, co se mohou sít celoročně), krásně vzešly, ale potom jim něco úplně ožralo listy, nejdřív tam byly malé dírky a pak se dírky slily v jedno. Myslím, že to budou dřepčíci, škodí i jinde. Zkusím na ně něco sehnat, snad existují i hlístice.

    Slimáky jsem se domnívala, že mám už pod kontrolou, že se objeví jen tu a tam jeden-dva, ale dnes jsem koukala na papriky, které nasazují plody, že ty plody jsou napůl užrané. To mají na svědomí určitě ty zrzavý potvory. angry smiley Dostanou modré granulované krmení.

    Věrko to budou dřepčíci, milují žlutou zkus je na něco odlákat

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 14:19
     

    Myslíte, že můžou být dřepčíci i na růžích? Dvě jsou stranou od ostatních a listy vypadají přesně jako třeba ředkvičky po ataku těch prevítů.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 14:58
     

    Někde jsem četla, že uchránit před dřepčíky jde jedině přikrýt bílou netkankou. Mě žrali i okrasnou kapustu, či zelí eye rolling smiley a přežilo to díky přikrytí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 18:00
     

    Elí jedna plastev rovná a ve špici si dělaly kulatý hnizdo angry smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 21:45
     

    Irenko, tak to vosíci nejsou ... postříkej jakýmkoliv třeba Biollitem (i když i vosy a sršně já nehubím, jsou to kámoši, ale máš tam děcka).

    Pinko, bílá netkanka opravdu funguje, ale mám rozstrkáno různě po zahradě a přikrývání by bylo docela neprůchozí, navíc mraky koček, stejně by to nějakým způsobem zrušily. Přikrývá takhle Lada a ta zeleninu opravdu umí thumbs down .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 22:23
     

    Teď mužský sel mrkev po bramborách na uskladnění a bez bílé netkanky vůbec se udělat nedá. Ředkvičky, salát, vše se musí dát pod netkanku, nebo stříkat. Velkopěstitelé stříkají, proč to dělat doma,....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 13.07.2023 23:13
     

    Aleno, viděla jsem lány pod netkankou tady u nás. Netkanka udrží i trochu přistínění a není tak velký odpar, takže funguje nejen proti škůdcům. Případně pod závlahami - mají udělané takové rámy po kterých jezdí lišty s hadicemi perforovanými a stříká se několikrát za den - dřepčíci nemají rádi vodu - funguje to. Ale tohle doma na zahradě ... nemám tolik vody ani času - abych stála s hadicí každou hodinu.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.07.2023 10:18
     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 16.07.2023 10:43
     

    Dnes jsem trhala květy divizny a byly plné dřepčíků. Dost si na ně lidi stěžují, asi se všeobecně přemnožili. thumbs up

    Nikola pěstuje asijský křen wasabi a loni ho ty potvůrky skoro sežraly. Letos tedy zůstal v květináči doma.

    Budu s nimi muset zabojovat. Koupím lepové štítky a zkusím i tu netkanku. Teď tu pro ně moc potravy nemám, ale chci zase vysít ředkvičky a salát.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.07.2023 11:08
     


    a nemají prý rádi vlhko... sucho je pro ně hotový ráj, takže toto počasí jim vyhovuje

    _Taky jich mám všude plno, angry smiley

    Pinka napsal(a):

    Někde jsem četla, že uchránit před dřepčíky jde jedině přikrýt bílou netkankou. Mě žrali i okrasnou kapustu, či zelí eye rolling smiley a přežilo to díky přikrytí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.10.2023 11:18
     

    Dávám sem "recept" na postřik od ivika, ať to pořád nehledáme smiling smiley

     

    1 litr vody

    2 dcl octa

    2 lžíce oleje

    2 lžíce jaru


    Já teda raději používám bez octa, připadá mi, že ocet úplně rostlinám neprospívá.

    Ale s tím olejem a jarem to fungovalo. Jen bacha na postřikovač, chce ho potom dobře "odmastit", aby vám to nezničilo trysku.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.