sobota 20. dubna, 10:41 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.05.2023 07:56
     

    Aleno, vystříhat květy a lupení co je ještě staré. A je to na tvrdou chemii. Na to už nezabere jak děláš ten roztok s olejem. Já první taky v květináči ale pak se obvykle objeví u některých v zemi. Chce to hlídat a pomalu vystřihovat i když květy ještě dělají parádu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.05.2023 08:44
     

    já co krmím ptáky - tak nemám škůdce. lítají tu hejna sýkorek, pěnkavy a i jiných ptáků . a to si oni najdou . i když mají v misce slunečnici .. spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (02.05.2023 08:47)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.05.2023 08:48
     

    Mám dobré zkušenosti i s Mospilanem, zabírá mi taky na obojí.

    iriska napsal(a):

    Na msice používám postřik Mšice -molice. Včera jsem ho zrovna viděla v Penny. Zabírá perfektně na mšice thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.05.2023 08:59
     

    kdysi jsem taky používala Mospilan . je nejlepší . ted´ nemůžu chodit , tak nestříkám .. ještě technická poznámka. stříkat velkým postřikovačem - je třeba stříknout pod list . ne jen shora. ty mrchy jsou zespodu . krom mšic. a malým postřikovačem to nejde- jak se obrátí - nestříká . nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.05.2023 10:22
     

    jojo, beru to horem dolem

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 02.05.2023 19:41
     

    Půl litru teplé vody

    Půl deci oleje

    Půl deci octa

    1 lžíce saponátu

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 15.05.2023 08:12
     
    8ad1c500-a9ad-43bb-90a5-158776de8d0c.jpeg
    Další fotografie:

    Holky, cim prosim dezinfikujete nuzky? Ja rucni lihem na hadriku, ale co plotostrihy..? Tam by to chtelo neco strikaciho... Videla jsem to nekde v zahranici, ale nevim, jak u nas..

     

    Jinak vikend byl ve znameni smrku v zivem plote... opet nam temer ze dne na den odesel cca 2m v miste, kde loni touto dobou odesly prvni dva. Nenachazim zadnou pricinu a docela me to desi. Smrky po celem obvodu uz konecne zacinaji dosahovat pozadovane vysky kvuli soukromi, a ted tohle angry smiley detailne jsme vsechny obchazeli a nezdalo se nam jich vic, ale vsude je to trosku jiny problem. Jediny vyfotitelny je tento, jakoby nejaka rez... jine maji svetle tecky na jehlickach (coz nevim, co by mohlo byt, msice jsem tam nenasla, ikdyz halky kazdy rok jsou), pak cerne tecky (to bude sypavka, bojuju s ni i na borovicich), pak ale takove jakoby tmave povlaky a povadani vetvi, nebo takovy svetlani...

    Mela jsem Ortivu, vse jsem postrikala. Hledam na netu a nenachazim zadne rady sad smiley Taky si nevim rady s tim, za co Ortivu vymenit kvuli rezistenci, protoze Dithane se uz nevyrabi a o nahrde nevim... Zkusim jeste rozhodit horkou sul a pokropit tekutou a zaroven asi i Vitality Komplex... napadlo by vas prosim jeste neco..?

     

    Predloni byl pobliz lykozrout a par kapicek smuly jsem na nekterych kmenech tez zaznamenala. A taky samozrejme par lalokacu jsem na nich tez nasla a spousty der od mysi tez. Zkratka maji nepratelu vic, nez dost 🙈🙈🙈 Budu moc rada za jakoukoliv radu, soukromi je pro me na zahrade to nejdulezitejsi a neumim si predstavit zacit postupne prichazet o smrky.. zive ploty ze smrku tam maji vsichni (770mnm), povetsinou uz prestarle a zanedbane, my jsme jako prvni zacli s jejich obnovou, striham je od malicka. Jsou krasne huste.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 15.05.2023 08:42
     

    Betas - desinfekce nůžek lihem nebo zapalovačem (ten mám v kapse vždy) - ohněm.

    Na smrky snad se ozve HanaK - přes jehličnany je odborník.

    Jinak zkus nakouknou do některého z odkazů, které jsou uvedené na začátku této diskuze - eagri, svaz školkařů, případně dohledat na stránkách MZLU.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 15.05.2023 08:55
     

    Hořkou sůl , sypkou, pořádně zalejvat. + Hnojivo na jehličnany. Vitality je škoda peněz ny smrk, ten si schovel na kytí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (15.05.2023 10:42)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 15.05.2023 08:59
     

    Nám takhle odchází smrk před kanceláří... ale přiznám se, že nevím, co to je za chorobu (ale nastudovala bych sypavku smrkovou, o té se jednu dobu hodně mluvilo, že je to hrozba) a jak na to. sad smiley confused smiley

    [cs.wikipedia.org]

    Držím pěsti, ať to vyřešíte. flower smiley

     

     

    Betas napsal(a):

     

     

    Jinak vikend byl ve znameni smrku v zivem plote... opet nam temer ze dne na den odesel cca 2m v miste, kde loni touto dobou odesly prvni dva. Nenachazim zadnou pricinu a docela me to desi. Smrky po celem obvodu uz konecne zacinaji dosahovat pozadovane vysky kvuli soukromi, a ted tohle angry smiley detailne jsme vsechny obchazeli a nezdalo se nam jich vic, ale vsude je to trosku jiny problem. Jediny vyfotitelny je tento, jakoby nejaka rez... jine maji svetle tecky na jehlickach (coz nevim, co by mohlo byt, msice jsem tam nenasla, ikdyz halky kazdy rok jsou), pak cerne tecky (to bude sypavka, bojuju s ni i na borovicich), pak ale takove jakoby tmave povlaky a povadani vetvi, nebo takovy svetlani...

    Mela jsem Ortivu, vse jsem postrikala. Hledam na netu a nenachazim zadne rady sad smiley Taky si nevim rady s tim, za co Ortivu vymenit kvuli rezistenci, protoze Dithane se uz nevyrabi a o nahrde nevim... Zkusim jeste rozhodit horkou sul a pokropit tekutou a zaroven asi i Vitality Komplex... napadlo by vas prosim jeste neco..?

     

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (15.05.2023 09:03)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.06.2023 20:22
     
    img_20230626_173458.jpg
    Další fotografie:

    Proboha co to je? eye popping smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.06.2023 21:14
     

    Gábi zrovna jsem takovou vykopala a spálila, byla to klika byla hodně tmavá nelíbila se mi, tak je fuč. Jak má jedna pivoňka botritis postupně nakazí všechny v okolí. Mám s tím špatnou zkušenost a pokusy o vyléčeni už v minulosti selhaly.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2023 08:18
     



    iriska napsal(a):

    Proboha co to je? eye popping smiley

    Některé ze slunéček - berušek. Netuším, zda naše sedmitečné či východní nebo úplně jiné. [www.ireceptar.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2023 11:01
     

    No vida, sice jsem taky našla, že by to mohlo být slunéčko, ale nezdálo se mi to. Je jich tam děsný množství eye popping smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.06.2023 15:43
     

    Já jsem letos zjara na chatě těch beruší nametla plnou lopatku.Na podzim nalezly mezi okna na přezimování..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.