čtvrtek 13. prosince, 03:10 Svátek má Lucie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley

Upraveno 3 krát. Naposledy upravil hespa (29.07.2012 00:33)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 68 z 71
  • Autor: drahus

Re: Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 15.06.2018 06:37

Mám ráda u kytek systémové jedy na havěť, protože se aplikují jednou za měsíc, dva a mezi tím je většinou klid, Careo je dobrý na něco a jen u některých rostlin. Na tropické (hybridní) ibišky, moc nefungovalo, ale na jiná kytí spolehlivě.

Problémy bývají s tím největším svinstvem, jako jsou svilušky, třásněnky, puklice a červci (mluvím o hrnkových kytkách). Tam se toho někdy musí vyzkoušet víc.

• Autor: Reklama

• Autor: kordula

Datum: 15.06.2018 07:03

• Autor: vimrova

Datum: 15.06.2018 07:25

Měla jsem kdysi před 25 lety třásněnky na pokojovkách.

Okudlala jsem na krátko, květináče zabalila do pytlíku, otočila a vršky vymáchala v kýbli s nějakou chemií, aby byla celá vrchní část ponořená. Pak jsem kytky napytlovala do velkých pytlů na odpad, vzala víčko od zavařovačky, nastříkala na něj Biolit ( nevím, jestli to dnes po stránce chem složení je ještě totéž eye rolling smiley ) , vhodila do pytlíku a zavázala. Každé 2-3 dny jsem na půl hodinky odvázala, dala kytkám nadechnout a opět. V pytli byly 14 dní.

Nevím, co z toho zabralo, ale problém jsem vyřešila winking smiley

• Autor: kordula

Datum: 15.06.2018 07:57

vimrova napsal(a):

Měla jsem kdysi před 25 lety třásněnky na pokojovkách.

Okudlala jsem na krátko, květináče zabalila do pytlíku, otočila a vršky vymáchala v kýbli s nějakou chemií, aby byla celá vrchní část ponořená. Pak jsem kytky napytlovala do velkých pytlů na odpad, vzala víčko od zavařovačky, nastříkala na něj Biolit ( nevím, jestli to dnes po stránce chem složení je ještě totéž eye rolling smiley ) , vhodila do pytlíku a zavázala. Každé 2-3 dny jsem na půl hodinky odvázala, dala kytkám nadechnout a opět. V pytli byly 14 dní.

Nevím, co z toho zabralo, ale problém jsem vyřešila winking smiley

......eli jich má kolem stovky, takže opakovaně stříkat a v srpnu by mohly opět kvést

• Autor: bosk

Datum: 16.06.2018 15:55

img_20180616_092933.jpg

Na fuchsiích mám některý listy takto žlutý,ale žádný škůdce (ani pod mikroskopem ) tam není.

• Status: expert

Datum: 16.06.2018 23:36

Bosk, to není moc příznivá věc. Tohle měla snad vloni Kordula. Její fuchsie to ustály. Umí s nimi a má dobré podmínky. Mně, když se tohle začne dít, opadají prakticky celé a jdou do háje.Mám pocit, že se mi to objevovalo většinou když se rostliny přemáčely a pak udeřila tepla.Snad to někde řešili na stránkách Buchlovic jako chorobu fuchsií.Ale tak nějak dost zmatečně nebo bez jasného doporučení.

[www.fuchsie-buchlovice.eu]

Zkopírovaná příslušná pasáž. Ale v tabulce není už nikde čím stříkat.Jestli blbě nekoukám.

Rez fuchsiová (Pucciniastrum epilobii f. sp. palustris) – se projevuje v podob rzivých puchýk na spodní stran list. Listy žloutnou a bhem nkolika málo dn opadávají a stonky zstávají holé. Výskyt není astý, ale nkteré odrdy mohou být více citlivé. Mezihostitelem této rzi jsou vrbovky (Epilobium), které by se nemly vyskytovat v blízkosti fuchsií. Šíení choroby je podporováno vyšší vzdušnou vlhkostí. Z rostlin je teba odstranit napadené listy, pípadn provést jejich proezání. Díve než uchopíme další rostlinu, omyjeme si ruce, abychom nepenesli infekci. Chemické ošetení rostlin se provádí opakovan tyikrát až ptkrát v intervalu sedmi až deseti dn.

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil regina.mocova@gmail.com (16.06.2018 23:46)

Datum: 17.06.2018 07:21

No,já jsem si to na těch stránkách taky přečetla.Je to zatím sem tam list a jsou to starý listy.Na nových to nemám.

Datum: 17.06.2018 08:35

Není to jen přirozená výměna sen tam lístků?

Datum: 17.06.2018 08:49

Víš,že mě to taky napadlo,ony totiž měly listy skoro celou zimu a řekla bych,že to dělá každý rok.

Datum: 17.06.2018 08:53

Bosk, jestli měly celou zimu, tak pak to bude určitě ta příznivější varianta. love smiley love smiley Je to dobře. Jak se do nich něco dá, není to jednoduchá kytka.A přitom taková krasavice.

Datum: 17.06.2018 09:04

No právě,otrhala jsem ty žlutý lístky a uvidím.Myslím,že rez to není,list je zespodu hladký,nemá tam rezavý skvrny.

• Autor: Pinka

Datum: 17.06.2018 09:10

bosk, to mám na některých taky, ale opravdu jen spodní lístky, občas nějaký upadne nažloutlý.

Datum: 17.06.2018 09:20

Jo,jen spodní.

Datum: 19.06.2018 13:05

[www.seznamzpravy.cz]

Řešily se tu nějaké záhadně skomírající jehličnany.

• Autor: vimrova

Datum: 19.06.2018 13:30

p1090094.jpg
    Další fotografie:

Jdu se poradit. Moje lilie v záhonech zdárně přečkaly zimu, nasadily poupata a teď některá hnědnou od šťopky a odpadávají. Totéž se mi stalo loni, ale loni to bylo odně náhlé a postihlo to už hodně dlouhá poupata. letos se to vyskytuje už na malých poupatech, takže to nemusí být nutně totéž eye rolling smiley.

Hledala jsem uvnitř housenky, ale nenašla jsem sad smiley

Lilie jsem stříkala 2x NeemAzalem proti chřestovníčkovi, naposledy asi před 2-3 týdny, to byla poupata malinká. Loni se to taky objevilo po postřiku ( tehdy asi Mospilan?). Zaímavé je, že lilie ve skleníku to nemají, ačkoliv ten postřik dostaly taky eye rolling smiley

Tušíte, co se s nimi děje? Nikdy dřív jsem ten problém neměla eye rolling smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Jak na octomilky?  

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky n

Autor: zuziberka - 13.09.2009 11:14
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 175

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.