středa 24. dubna, 20:35 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: evelina
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Cholesterol

Datum: 19.08.2007 18:01
 
Mate nejaky dobry typ na znizenie cholesterolu?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 27.08.2007 14:11
     
    Takovej račatovej salát s čerstvou bazalkou, zakápnutý olivovým olejem, nemá chybu mls smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Cholesterol

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.10.2007 18:21
     
    10o7 018.jpg

    Už dva měsíce se zbavuju cholesterolu. Jak jsem na tom, zatím nevím, protože na kontrolu jdu až za měsíc.

    Vyloučila jsem všechny tuky (mimo olivového oleje a másla Flora pro-aktiv) a potraviny obsahující tuk. Jím převážně vařenou zeleninu, ovoce, tvaroh, rybu, rýži, luštěniny a tmavé pečivo. Každý den chodím na rychlou, hodinovou procházku se psem (i když se mi nechce!)

    Bez pocitu hladu jsem zhubla 7,5 kg přestože si dám i něco sladkého.

    Včera jsem zkusila upéct Koláč anticholesterolgrinning smiley těsto je bez vajec, do tvarohové náplně jsem dala asi 1/4 pytlíku vanilkového pudinku, žádné vejce. Nepotírala jsem ho vajíčkem, ale mlíkem. Docela se to dá jístgrinning smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.10.2007 19:03
     
    A já ti říkala, už když jsi byla v MO, žes zhubla thumbs down
    A kde je recept na ten koláč? Vypadá to dost dobře thumbs down





     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.10.2007 20:24
     
    Evanko a myslíš, že je to na celý život? Já jsem srab, nevydržím.... Mě co je zdravý, to nechutná sad smileykromě zeleninových salátů, ale taky je nemůžu furt. Pak mám překyseleno sad smiley
     
  • Autor: frog.o
    Status: začátečník

    Re: Cholesterol

    Datum: 27.10.2007 07:17
     

    evelina ahoj!!!! já byl asi před třemi lety na kontrole a doktor mi zjistil vysokou hladinu cholesterolu, asi 3x větší, než by měla bejt, tudíž jsem měl být po smrti smiling smiley ! nasadil jsem dietu, poprvé v životě, vypustil všechno tučné, vejce a skoro vše co už tady bylo popsáno, kromě cigaret a kávy, samozřejměgrinning smiley ! nebylo to tak zlé, maso zůstalo, což bylo důležité, přidal ryby a poprvé v životě se pustil do tmavého pečiva, což nebylo tak zlé, dokonce mi zachutnalo! po třech měsících mi další kontrole zjistili, že to mám pod normálem. pak mi došlo, že na té první kontrole jsem byl po vánočních svátcích a asi třech zabíjačkách, tak se nebylo čemu divit grinning smiley, že jo? myslím že stačí jen upravit jídelníček, a není to žádná hrůza! a když člověk sem tam zašvindluje, tak se svět nezboří....thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 27.10.2007 10:43
     

    Celou tuhle záležitost beru víceméně jako zkoušku vytrvalosti. Nedá se tím nic zkazit. Trochu odlehčím tělu, což jsem stejně už dávno potřebovala. Nejsem masožravec, spíš taková zeleninová koza. Jak píše frog.o někdy se dá i zašvidlovat, to zatím nedělám, ale později s tím počítám. Nedovedu si představit, že bych se navždy rozloučila s řízkem a bramborovým salátem.

    Otázko, tady je ten recept na koláč, ale pochybuju o tom, že tě oslovígrinning smiley

    40 dkg hladké mouky, 1 Hera, 8 lžic mléka, 1 prášek do pečiva - těsto je bez cukru

    Tvarohová náplň - 2 tvarohy, 1/4 balíčku pudinku rozmíchat v troše mléka, 8 lžic cukru

    Jablková náplň - 1 kg loupaných jablek nakrájených na kostičky, 2 vanilkové pudinky, 8 lžic krystalu. Vše smícháme a položíme mezi dvě vyválené placky.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    kačka

    Re: Cholesterol

    Datum: 03.03.2008 16:38
     

    Ahojky,

    můj dědeček měl cholesterol 7,4 a doktorka ho připravovala na prášky, když však k ní přišel na kontrolu hoonota byla 3,2. Doktorka nevěřila vlastním očím a ptala se dědy co užívá a on že jen přírodní doplňky stravy od české firmy. Doktorka ho pochválila a řekla mu, ať je užívá dál. Ano tyto výrobky pročistí tělo a tím zkorigují cholesterol, krevní tlak, dodají obranyschopnost.... Fakt super výrobky nedám na ně dopustit a jestli chcete, ozvěte se mi na mailík chalupovakatka@seznam.cz

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 04.03.2008 14:07
     
    Evano, ten koláč vypadá fakt jedle mls smiley . Hoď recept do Pečení je radost, ať to máme hezky pohromadě please smiley . díky flower smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 06.03.2008 14:52
     
    manžel má zvýšený cholesterol a když mu řeknu,to nejez ,je v tom cholesterol,on odpoví,ale to je domácí/bůček,vajíčka,tlačenka,klobásy.../takže moje,teda spíš jeho rada je ,jezte,co chcete,ale pozor ,jen z domácích zdrojůgrinning smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Josef

    Re: Cholesterol

    Datum: 25.05.2008 19:57
     
    [www.snama.cz] smiling smiley
    info: e-arbeit@seznam.cz
     
  • Autor: matyx
    Status: začátečník

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.05.2008 09:42
     
    Vloni v prosinci (ještě před Vánoci) jsem byl čirou náhodou u lékaře a nechal mi změřit cholesterol. Výsledek - přes 9 !!!! To jsem se ve svém věku docela zděsil. Takže jsem se sebral a pro začátek vynechal svoje nejoblíbenější jídla, konkrétně smažený sýr s hranolkami a tatarkou apod. Jenom tímhle to šlo za 3 měsíce dolu na hodnotu okolo 4. Pak jsem změnil komplet celou životosprávu, takže zmizely všechny tuky vyjma pannenského olivového oleje a Flory, bílé pečivo, v podstatě komplet jakékoliv smažení. Sladké jsem nikdy nejedl, takže to jsem neřešil. Naopak jsem to nahradil tmavým pečivem, zeleninou, ovocem, kuřecí a vepřové maso jsem nahradil rybami a jinými mořskými potvorami atd. Omezil jsem výrazně pivo, a přidal naopak trochu bílého vína čas od času. A samozřejmě pohyb. Po dalších dvou měsících jsem na spodní hranici normy, jako kdybych cholesterol nikdy neměl. Toť vše co jsem chtěl k tématu říct.
     
  • Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.05.2008 09:51
     
    no tak ja neviem,ale myslím si že jedlom to nebude všetko,môj manžel má tiež obľúbené jedla--syr a hranolky a všetko vyprážané a sladké a čokolády a že toho spapá a má cholesterol v pohode a ja čo papam rôzne zrniečka a zeleninu a celozrnné pečivo a ovocie a po piatej večer už nepapám vôbec nič,len pijem čistú vodu,ktorú pijem samozrejme stále a ozaj som úplný abstinent a nefajčiar,samozrejme k tomu neaký ten šport a ranné cvičenie a mám cholester zvýšený niekedy 7,8 ale už som mala aj 9,tak už fakt neviem čím to je,ale vraj stres je dobrý spúšťač,tak asi tam niekde to bude
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.05.2008 11:48
     
    Anino, nápodobně.
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 26.05.2008 13:40
     

    Anino.Cholesterol ,ten špatný typ,je každopádně z jídla.Ono neškodí to,že je v krvi,ale to,že z té krve se usazuje a ucpává cévy.Ten stres to neovlivní.Ten spíš způsobí vysoký tlak, který to pak dokončí.Existuje řada léků,které tě toho zbaví ale musíš k lékaři.A omezit živočišné tuky.Kromě rybiček.

    JABRAKA

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.