čtvrtek 28. března, 09:16 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: bucikuci
Status: nováček

chlupy a kousání, prosím o pomoc

Datum: 11.02.2014 14:02
 

Dobrý den,
mám ročního kocoura ragdolla, je kastrovaný. Máme všude chlupy a já už z toho šílím. Česat se vůbec nenechá,nemáte radu co s tím? A taky je agresivní,kouše...Když nepřijde sám a já ho pohladím, tak kouše. Nehledě na to, že návštěvy odejdou se šrámem vždy. Čekáme dítě a já už jsem z toho zoufalá, protože už si s ním nevím rady. Nemáte s tím někdo zkušenost?Budu moc vděčná za každou odpověď...

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 14:38
     

    Mám první kočku, takže naprosto nezkušená, ale koukám na Animal Planet a psychologa koček a ten v těchto případech vždy doporučuje hodně hraní s udičkou, aspoň 2x denně, případně kočce udělat překážkovou dráhu (police na zdech, kde může přelézat, jak potřebuje) a prostě ho zaměstnávat hrou a až po hře může dostat najíst. (jako po lovu) U něj to vždycky pomohlo (jestli nekecá)

    Takže pouze tlumočím, co jsem viděla na kabelovce. (Myslím, že to běží každý den kolem půl třetí odpoledne) Dost často tenhle problém řeší..

     
  • Autor: Reklama

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

     
     
  • Autor: bucikuci
    Status: nováček

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 14:53
     

    moc děkuji za radu, animal planet bohužel nemám :-( a dost mě to štve.... každopádně to zkusím a budu doufat že se zlepší, jinak fakt nevím co s ním...nechci aby ublížil miminku až se narodí

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 15:00
     

    Co se týká chlupů, to je asi letošní zimu problém u všech doma chovaných zvířat. Jinak to chce kvlaitní stravu, ne žádné marketové granule, kterých je v reklamách plná televize, ale kvalitní granule. Stačí prolistovat internet nebo se zaregistrovat v nějakém fóru zaměřeném přímo na ragdolly. Tam pomůžou asi nejlíp.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 15:29
     

    Teď jsem dokoukala na jeden díl a bylo tam o agresivním kocourovi a těhotné paní. Takže kromě hodně hraní, museli postavit postýlku, dát do ní panenku (miminko) oblečenou do dětských věcí, které byly použité a nevyprané od jiného dítěte a kocoura k panence dávali. Z kraje, jak byl v postýlce je napadal, jak strčili ruku do postýlky, ale nácvikem a tím, že mu dávali vedle postýlky žrát, se uklidnil a pak chidl kolem postýlky naprosto v klidu a i když ho strčili do postýlky, lehl si vedle "miminka a klidně spal. Asi to chce nacvičit několik týdnů, měsíců předem, aby nežárlil confused smiley

    Upozorňuju, že jen tlumočím, co jsem viděla v TV!!!

     
  • Autor: bucikuci
    Status: nováček

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 16:47
     

    granule mám brit pro vykastrované, v tom by problém být neměl...česat se sice moc nenechá ale když se mi to povede tak z něj skoro nic nedostanu a pak jdu a na zemu chuchvalce chlupů ....a nepřijde mi, že by to byl problém jenom této zimy ale i v léte

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 16:57
     

    ... odkud tu kočku máš a jak byla stará,...... já mám peršanku a to mizí jen vidí kartáč, česu ji několikrát za den, ale stejně je na bříšku zacuchaná , kocour zase kouše ,dostane novinama - je to mrcha záludná a přepadává ze zálohy

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 17:08
     

    Na vyčesávání je zcela nejlepší toto: [aukro.cz]

    Jiným kartáčem taky skoro nic nevyčešu, ale furminátor je prostě furminátor. Mám velkej na psy a středný na kocoura. Normálním kartáčem z kocoura nedostanu ani chlup, furminátorem ho čistě vyčešu. taky není nadšenej, ale je mu to zatím prd platný.

     
  • Autor: bucikuci
    Status: nováček

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 17:54
     

    Drahus: moc děkuji za typy a rady, snad mi k něčemu budou a jsem fakt ráda, že se mi snažíš pomoct :-) určitě si to koupím a bude mít holt taky smůlu :-)

    Kordula: kocoura mám od chovatelky z Brna a když ho dávala k odběru tak měl zhruba měsíc a půl... narodil se 16.března a brala jsem si ho 1.května... teď mu tedy bude rok...

     

    nejhorší u toho našeho je, že má 6,5 kilo a už to od něj fakt bolí....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 18:01
     

    Ragdolla jsem chtěla, ale na prvním místě byl mainský mývalí. Náš je rozený 16.9., tak mu těď bude pět měsíců. Má asi čtyři kila a něco. Počítám, že v těch deseti měsících by mohl mít taky kolem šesti, sedmi kil.

    Jo a ještě k miminku: Několikrát zdůrazňoval, že se kočka nesmí od miminka selektovat, že je to pak horší. Musí být zařazený do rodiny naplno, aby si zvykl.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 19:26
     
    kartac_pro_kocky_plastovy.jpg
    Další fotografie:

    ...my máme tento kartáč

     
  • Autor: bucikuci
    Status: nováček

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 20:12
     

    opravdu moc děkuji za rady....mainské mývalí se mi taky líbí,tak pozor ať z ní nevyroste taky takovej sígr, kterýho budes odnaučovat věci,který nechceš aby dělal.... :-)

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: chlupy a kousání, prosím o pomoc

    Datum: 11.02.2014 22:47
     

    Na animal se dívám taky- zde je odkaz na ten pořad : [url]

    [/url]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.