středa 24. dubna, 07:33 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Trixinka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: Feferonky

Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

Datum: 19.09.2011 10:42
 
p10102311.jpg
Další fotografie:

Pěstujete také?

Jáke druhy máte vyzkoušené?

Jak zpracováváte?

 

Já jsem na jaře koupila semínka, habaněro chocolate a white, bhut jolokia, jalapeno purpur a royal black. První dvě bez úspěchu, ale u dalších se zadařilo, jen teda bhut jolokia nakonec není bhut jolokia, ale nějaký druh habaněra, prodávající na aukru byl nejspíš vtipálek.

 

Protože větší část papriček půjde rodině, tak si jich pár usuším a ze zbytku udělám chilli olej. mls smiley

 

 

Kde sehnat semínka?

Aukro - ale pozor, né každý prodejce je poctivý

[www.chilli-seminka.cz]

[osiva-semena.cz]

[zesemen.cz]

[bauerchilliseeds.blog.cz]

[www.bhutjolokia.eu]

[www.rostliny-semena.cz]

 

Z vlastní zkušenosti spíše nedoporučujeme:

[www.seminka-chilli.cz] - Byla objednána semínka Blondie (10ks semínek/99Kč), z deseti semínek nevzklíčilo ani jedno. Proběhla reklamace, kdy z dalších deseti semínek vzklíčilo jedno, jen se z Blondie nakonec vyklubalo nějaké Jalapeňo. Sice tu nejsme odborníci na slovo vzatí, ale něco málo už máme napěstováno, samozřejmě, že dle prodejce, byla chyba na straně pěstitele, o dalším průběhu reklamace vás budeme informovat. grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Trixinka (15.08.2013 10:24)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 16.11.2014 20:11
     
    10298857_1553748781527954_7098050275776590231_n.jpg

    Já to nechám na leden. Ale mám dotaz , zda někdo nemáte semínka chilli pro jednu kolegyni, která by je chtěla . Zaplatím. Jedná se o semínka Habanero White Giant . Nikdy jsem je já neměl tak nevím co a jak .

    Poslední mňamka s chilli . Lepší jnak s marmeládou mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

     
     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 17.11.2014 00:04
     

    Františku ty bys mi nemohl poslat recept jak děláš tu dobrotu, je to vábivý. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 17.11.2014 12:29
     

    Můžu , zde na straně 70 a 71 je jak jsem to dělal , ale doplnil jsem o mango, /dnes jsem to tam dopsal, předtím jsem zapoměl/ to jsem dal do další várky , nebo do další várky jsem přidal 8ks nastrouhaných jablek ,to to vše zjemní a je to jemnější, lahodnější . No a pak jsem další várky sterilizoval cc 25-30 minut při asi 80C . No teploměr nemám ,takže od doby kdy voda bublá, tak 25-30 minut.. J a děti to mnažeme ted stále na rohlík, topinky, do omáčky, guláše... nebo do těchto listovývh šátečků.

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 17.11.2014 19:40
     

    Dík, já se na to podívám. Bude to mňamka mls smiley mls smiley

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 01.01.2015 17:31
     

    Tak jak jsem rozhodl tak jsem taky udělal, papričky jsem vysel v půli listopadu. Dnes již jsou pěkné brzy dám foto.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 01.01.2015 19:55
     

    Dej , já opravdu tentokráte chci dát pouze cc 6 rostlinek, více ne , mám dost pasty a do omáček a i mražené nakrájené. Tak pouze pro radost nějaká Habanera. i proto , že jsem dostal rhizomy achimenesů a ty budu sázet už zítra , nebot mají všechny rhizomy klíčky již. A i tak bude problém, kam je dát grinning smiley grinning smiley Jo a chci na balkon letos minirajské, měl jsem dva keříky a bylo jich na nich spousty rajčátek. !!!!!

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 01.01.2015 23:41
     

    Já jich mám jen 5 protože mám jen zahrádku na okně a tam mám v letě taky kaktusy. Ty rajčátka bych mohl také zkusit. Ještě je čas.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 02.01.2015 15:43
     

    Fíí, tady už se zas pěstuje eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley letos bych ráda taky nějakou zkusila.

    Františku, s těma achimkama jsi mě vyděsil, strkala jsem je do sklepa teprve nedávno, ale zatím ještě spinkaj

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 02.01.2015 16:25
     

    Františku honzíky už nemám, ale sázel jsem je v lednu když rašily. Zalívat jsem je začal koncem března.

     

    Chilli budu letos asi vysévat později, zatím nemám je kam dát. Budu jich dávat také míň, tak 10 - 15 květináčů.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 02.01.2015 17:29
     
    dscn4947.jpg
    Další fotografie:

    Takto jsem je /honzíky/ zasadil, a už i pár těch chilli ...Habanero Red, orang, yellow... uvidám zda něco přidám ještě ?!!

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 04.01.2015 14:57
     

    Pěkný Františku máš to jak profíci. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 08.01.2015 12:54
     
    15-11-2014 dorset.jpg

    Moje výsevy z listopadu loňského roku. Všechny semena vyklíčily.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 08.01.2015 13:09
     

    paráda ,budeš mít dříve úrodu. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 08.01.2015 14:53
     

    Akorát Františku nevim přesně co to je za druh, měly to být Dorset Naga ale nevypadají tak. Ale pálí jako čert do 3 L polívky jsem dával jen na špičku nože.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 08.01.2015 16:22
     

    Souhlas, já loni dal nedopatřením víc jak čtvrtku této papričky do guláše /4 litry/ a nedal se jíst. A že já mohu ostřejšííí!!! thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.