čtvrtek 25. dubna, 08:16 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Trixinka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: Feferonky

Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

Datum: 19.09.2011 10:42
 
p10102311.jpg
Další fotografie:

Pěstujete také?

Jáke druhy máte vyzkoušené?

Jak zpracováváte?

 

Já jsem na jaře koupila semínka, habaněro chocolate a white, bhut jolokia, jalapeno purpur a royal black. První dvě bez úspěchu, ale u dalších se zadařilo, jen teda bhut jolokia nakonec není bhut jolokia, ale nějaký druh habaněra, prodávající na aukru byl nejspíš vtipálek.

 

Protože větší část papriček půjde rodině, tak si jich pár usuším a ze zbytku udělám chilli olej. mls smiley

 

 

Kde sehnat semínka?

Aukro - ale pozor, né každý prodejce je poctivý

[www.chilli-seminka.cz]

[osiva-semena.cz]

[zesemen.cz]

[bauerchilliseeds.blog.cz]

[www.bhutjolokia.eu]

[www.rostliny-semena.cz]

 

Z vlastní zkušenosti spíše nedoporučujeme:

[www.seminka-chilli.cz] - Byla objednána semínka Blondie (10ks semínek/99Kč), z deseti semínek nevzklíčilo ani jedno. Proběhla reklamace, kdy z dalších deseti semínek vzklíčilo jedno, jen se z Blondie nakonec vyklubalo nějaké Jalapeňo. Sice tu nejsme odborníci na slovo vzatí, ale něco málo už máme napěstováno, samozřejmě, že dle prodejce, byla chyba na straně pěstitele, o dalším průběhu reklamace vás budeme informovat. grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Trixinka (15.08.2013 10:24)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 16:58
     

    Na ty semínka co jsi se ptala se mrknu, jak jsem psal, mám pouze 1 ks plodu z toho, proč, nevím. Moc semínek tam nebylo a tak nic neslibuji, mrknu se. Já to dávat nebudu příští rok, už jsem viděl jak to vypadá a jak to roste. No ibi, už nemám. Neco zašlo, něco jsem prodal, něco daroval. Nasthovala se dcera s vnukem a bylo nutné kytí z jednoho pokoje odstranit. Ona s tím byla ale taky hrozná práce, mšice, breberky, postřiky, sprchování, koupel ibišků, zemina.....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 17:07
     

    Ty jak trčí nahoru, to je medůza, je sladká-nepálí, jako ten Sugar

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 17:14
     

    No vypada jak Meduza To je fakt. Je krasna. Ja s ibisky zavla az letos. Loni jsem mela jeden a letos asi 22 druhu. Uplne me to pohltilopohltilo. Ale mam jen obycejny. Trochu se bojim zimy, ale snad to dame. Ted me ještě chytily oleandry a v utery mi prijde objednany Mracnak. Uz me asi vystehujou z bytu. Co s tema feferonkama delas? Ja susim, nakladam na sladkokyselo a obcas delame Harissu pastu. Mame huby plechový, tak toho dost snime, ale vetsinu stejne radostne rozdam.

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 17:17
     

    Nastesti mam zahradu, tak spoustu veci na léto vystrcim ven. Vcetne paprik. A pak sedim, piju vino, nohy nahore a cumim na ne. Znam kazdej kvet, kazdy poupě. grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 17:19
     
    14080050_1812141549022008_6228182547566563561_n.jpg
    Další fotografie:

    Takto , nebo pod maso, nebo na topinky, nebo rozpůlím a dám do mrazáku. Je to jen do omáček aood. Nezavařuji, nedělám čalamády, takto upravené to nejíme, pouze do omáček.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Frantisek (18.08.2018 17:22)
     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 17:29
     

    Vis co, jestli chces posli mi adresu a jakmile dozrajou poslu ti po exemplari kazdy kterou jeste nemas. Bud si je nechas na semeno, nebo je zblajznete. A ty na me budes myslet kdyby ti zbyla ta nudle, nebo meduza plati? spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 17:39
     

    jj souhlasí, jestli chceš i jiné napiš, mrknu na to.

    více nahoře v kolonce " soukromá zpráva "

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 18.08.2018 22:09
     

    Jasan, mrknu na to a jakmile budou zraly, tak poslu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 03.09.2018 14:26
     
    40651281_10210519589460199_1175585918178820096_n.jpg
    Další fotografie:

    Aspoň jedna sazenička vypěstovaná ze semínka papričky dovezené z Peru se má k světu. V sobotu jsme ji dávali na balkon na déšť a tak jsme teprve objevili, že je tam jeden plod (ani jsme nezaregistrovali, že by kvetla). Tak snad dozraje.

    Ty dvě poslední fotky jsou právě z Peru.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 03.09.2018 15:27
     

    Františku. možná by stálo za to, kdybys vytvořil diskuzi, kde by se nepovídalo a jen by se tam dávaly recepty na zpracování právě různých chilli papriček.

    Já je umím jen zavařit s něčím nebo usušit, či mrazák, ale ty tvé pasty vypadají moc zajímavě. Máme sice jen ty kulaté, co máš na fotce a pak klasiku - červené, špičaté, asi 10 cm dlouhé (sazenice z trhu). Názvy nevím stydlin smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 08.09.2018 22:26
     

    No já nevím, nejsem zase expert, mám dost receptů, ale ty jsou převzané od lidiček z FB co chilli pěstují .Něco jsem si zavařil a taky vymyslel. Oni je taky mají od někoho převzaté, nebo jako vždy každý experimentujeme, tu přidáme toto, a tam zase toto, tam zase to..... Ano, jsou tam na těch skupinách i soubory s recepty.

     

    Jestli nějaká kuchařka má zájm zřídit skupinu, ano, já se přidám a dodám co bude potřebné a snad by se přidali i další. Ono to zase je ale dvojsečné, jsou chytráci, kteří by tam nedali toto, tamto, tohle a udělali by to jinak, tohle je špatně , tamto nedávej........ ! Však to tam ve skupinách čtu.! grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 03.10.2018 13:26
     
    img_3694.jpg
    Další fotografie:

    Martino díky, to zase bude boj o místo a které dát. toto je co jsem ti psal. Díky.

    Dne s jsem dodělal poslední co jsem ještě měl, sušit jsem byl líný, tak jsem je rozmixoval. Guláši je to jedno. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 03.10.2018 13:38
     

    Nene Františku....to není Habanero, to je Maraba orange. Mě už taky vyhazují z baráku. S feferonkama ne, ale s kytkama. Taky jsem to chtěla omezit, ale těma tvejma peckama si mi udělal čáru přes rozpočet. Musím je prostě vyzkoušet, kdyby čert na koze jel spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 03.10.2018 13:47
     

    Když mluvíte o těch receptech...děláváme Harissu, to je teda fičák...ale z hlavy recept neznám. Mám to doma. Zkoušeli jsme Tuniskou a Marockou...Jako dítě pamatuju, že se to prodávalo v tubě jak zubní pasta, ale né tak strašně ostrý.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Chilli-Feferonky-Pálivé papričky

    Datum: 04.10.2018 12:37
     
    img_3629.jpg
    Další fotografie:

    Tak a pro letošek jsem s chilli skončil,jen usuším ty tvé semínka. Pár fotek,není to vše,pouze co jsem dodělával,ostatní zpracované mám již uklizené. Sušené mě stačí na 3 roky a kostky na dva roky. Klidně bych mohl příští rok chilli vypustit a pěstovat buráky , nebo hrách grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Akorát mě ještě zarazilo to Haba neon, já je mám úplně žluté a ty narůžovělé. ale guláši je to jedno.

    vlstně n, ještě přijdou semínka nějaká od jednoho člověka. Bože, co dám a kam to dám??? Udělám si seznam a budu dumat,KTERÉ dám příští rok, Ale nesmí to být více nak 15 druhů, už se mírním. Vnuk chce cherry rajčátka na balkoně. To bude dílo, až si splete keříky ??!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley angry smiley angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.