pátek 29. března, 14:42 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Úklid
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Úklid
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Co dávat do myčky a co určitě ne

Datum: 26.02.2007 10:00
 

Co všechno si troufnete dát do myčky? a co naopak ne?

Tak já začnu od druhé otázky - určitě nedávat dřevěné věci - známá si chtěla dát "hezky" umýt dřevěné prkýnko a byla hrozně překvapená, když bylo na tři díly smiling smiley Já jsem zlikvidovala v myčce lis načesnek, který byl zřejmě hliníkový - úplně zčernal a šel z myčky rovnou do koše. A taky jsem znehodnotila teflonovou pánev, ačkoli sousedka ji tam prý běžně dává. Já mám teď novou a znovu to pokoušet nebudu - ta původní mi úplně zešedla sad smiley.

Do myčky dávám mřížku z plotny a na radu kohosi z L. - možná Zvědavé? - jsem tam začala dávat i různé přihrádky a skleněné poličky  z lednice smiling smiley. A včera jsem tam šoupla filtry z digestoře, ale výsledek nic moc - bylo v nich nachytáno už hodně toho mastného prachu a ani myčka nezabrala, budu to muset nějak dočistit sad smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 01.03.2007 12:27
     
    Já jsem si   v myčce pochroumala dřevěný  nudlváleček. Už ho tam nedávám. Spolu se skleněnými částmi lustrů jsem tam umyla i jediné dvě umělé kytky z koupelny - super. Občas tam proženu i konvičky na kytky - mám jich 5. Přihrádky a police  z lednice,  mřížky  ze sporáku, občas pečící plechy. Nemáte někdo v myčce spec. hlavici na mytí plechů na pečení ? Někde jsem o tom četla a chvíli jsem o tom uvažovala - ale pak to nějak vyšumělo do ztracena.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 01.03.2007 14:44
     
    alco, plech by se mi tam snad ani nevešel! winking smiley  To jsem ještě nezkoušla. Plechy, teflonku a papiňák myju v ruce.
     
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 01.03.2007 14:59
     

    Kdryž vyšoupnu horní koš do vrchní polohy tak při troše trpělivosti tam ty plechy narovnám, ale to  se zase tak často neděje. Záchvaty pořádkumilovnosti se u mne vyskytují čím dál tím řídčeji. Na světě jsou  důležitější věci.

    Papiňák v pohodě.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 02.03.2007 06:23
     
    Taky tam dávám stejně jako vy mřížky ze sporáku,přihrádky z lednice....Dávám tam i knoflíky od sporáku. Taky mám dobrou fintu na formičky na cukroví a víčka a růzké drobnosti. Mám kousek sítě do okna, tu dám do spodního koše, přikolíčkuju po stranách. Sice pak musím nechat uschnout na utěrce, protože jak je to lehké,tak se to různě otočí a tak. Jo a taky jsem tam tak myla nedávno nějakou umělohmotnou stavebnici. Takové lego,ale z velkých kostek.Půjčovala jsem to neteři a přece jen to tady leželo už několik let, tak jsem to tam šoupla a kostičky jako nové...Plechy dávám běžně a mám myčku normální...
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 02.03.2007 09:24
     
    Lado, tak pro příště - kostičky z Lega zásadně zagumičkovat do starého polštáře a hodit do pračky - zaručená rada od nějaké livingářky smiling smiley. Ale já osobně jsem to zatím nezkoušela...
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 06.03.2007 12:33
     
    Hliník do myčky fakt  nedávat, viz ten lis na česnek. Anavi, mám stejnou zkušenost. Ale prkýnka jsem občas myčkou projela a docela prokoukla a drží. Mrzí mě, že se mi mřížka ze sporáku asi nevejde. Tu bych teda fakt docela oželela drbat v ruce.
    A taky mám špatnou zkušenost s kvalitním tlustostěným sklem. Moje babička myčka totiž nemá nastavitelnou teplotu, takže mi už prdly dvě skleněné misky.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 06.03.2007 13:53
     
    Dřevěné  vařečky a prkénka dávám normálně. Prkénka držej,ale nemám takovéty lepené z více kusů ale z jednoho kusu.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 06.03.2007 14:29
     
    Nedávat hliník, takovou tu křaplavou umělou hmotu - popraská při vyšší teplotě, bojím se dávat broušené sklo a nedávám různě potištěné skleničky (zlato a pod) - smyje se. Dřevěné věci dávám normálně a drží. Hutní sklo se nemůže - vzniká pnutí a bouchne - doslova a do písmene! Teflonové pánve dávám, když povolí výrobce. Ze sporáku mřížky - to nemá chybu a dobře se myje varné sklo.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 06.03.2007 15:02
     

    to je pravda, že "zlato" z talířů to požírá kvalitně sad smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 06.03.2007 15:47
     
    Drahus broušené sklo dávám,ale jenom na rychomytí na 50 stupňů a je  to v pohodě. Nic jsem zatím myčkou nazlikvidovala.Je fakt,že ani nemám nic zdobeného ani zlaceného ani hliníkového tak to nehrozí.grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 06.03.2007 19:01
     
    Já se toho broušeného skla bojím. Navíc je pro mne cenné i z citového hlediska, takže raději ručně.
     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 08.12.2007 20:21
     
    Já tedy to sklo dávám, ale jen kratší program na mytí skla a dávám i různé porcelánové hrnečky s dekorem i se zlatem. Nic mi to s tím zlatem nedělá, ale pravda je, že to myju jen občas a nepoužívám jako prostředek na mytí Calgonit - je to pěkný prevít a drahej.
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 10.12.2007 21:43
     
    Tak já tam teda na váš popud šoupla tu mřížku ze sporáku, a neboť se k ní chovám velmi macešsky, dala jsem ji na program "intensive", a ona už to drbe asi tři hodiny nebo jak. Soused, švagr jeden cholerická, mě nutně musí přijít vykostit. eye rolling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co dávat do myčky a co určitě ne

    Datum: 10.12.2007 23:17
     
    Stano, jak dopadla mřížka??? Zbylo z ní něco vůbec? winking smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Úklid (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.